Obrazem: Pouť v Zásadě 2016

16.07.2016 22:55:56 | Autor: redakce | Rubrika: Společnost | Obce: Zásada

Obrazem: Pouť v Zásadě 2016

O víkendu od 8. do 10. července proběhla zásadská pouť. I v letošním roce byla rozdělena na dvě místa, tradiční Kapelní louku a fotbalové hřiště. Na Kapelní louce byly shromážděny malé atrakce pro nejmenší návštěvníky a celá pouť na místě pod kaplí byla směřována spíše v duchu výtvarných dílniček, ukázek řemesel a poklidného programu v duchu tradiční pouti.

„Letošním zpestřením atrakcí byla po celý víkend i jízda na koních. K vidění byla výroba skleněných květin, ruční pletení košíků nebo také mistra kovářského, který ve volných chvilkách ukazoval dětem, jak se odlévají cínové figurky, které si mohly poté sami vybarvit," prozradila starostka Zásady Andrea Princová.

Aby si přišli na své i ti, kteří se rádi vydovádí na větších atrakcích, které není možné z bezpečnostních důvodů postavit na svažitém terénu, byly některé atrakce umístěny v areálu fotbalového hřiště. Příjemná procházka obcí nebo možnost se svézt historickými autobusy ŠM 11 a RTO, které mezi těmito místy jezdily kyvadlově a dokonce svážely i návštěvníky z okolních obcí většině návštěvníků tomu plně vyhovovala. „Páteční počasí se příliš nevydařilo, a tak hudební vystoupení skupiny Kašťák Band, která letos vystřídala všem dobře známého Tondu Ulmana, narušil déšť," uvedla Princová.

Sobotní program si mohli vychutnat jak příznivci fotbalu, tak i příznivci kultury. Na hřišti se utkaly nejprve celky našich nejmladších a odpoledne starých gard a dokonce přijeli i fotbalisté ze spřáteleného oddílu Zjednoczeni Lubrza z Polska.

Zásadská pouť 2016<br />Autor: Archiv FK Zásada Na Kapelní louce zazpívala Zuzka Nová a nechybělo ani krásné představení místního spolku loutkového divadla Prokůpek. Spousta tradičních řemeslných stánků a krásné počasí provázelo návštěvníky po celou sobotu. „Večer bylo možné si zatančit a zazpívat se skupinou Roxette revival a po celý víkend také shlédnout na Kapelní louce výstavu Strom roku 2016, ve které soutěží mezi dvanácti finalisty právě dub rostoucí vedle naší kaple a také výstavu historických fotografií na fotbalovém hřišti," dodala starostka.

Neděle na Kapelní louce patřila již tradičně oblíbené Broďance. Kdo se chtěl schladit zmrzlinou, vyzkoušet vozítka segway nebo shlédnout pohádku, využil programu připraveného v areálu fotbalového hřiště. „Díky bohatému pouťovému programu se podařilo přilákat kromě místních i spoustu návštěvníků z okolí a také příjemně propojit obě části obce," hodnotila akci na závěr starostka Zásady.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pouť v Zásadě opět oživí fotbal, koncerty i historický autobus
Obrazem: Zásadská pouť 2015

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 136 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víkend křišťálového údolí připravují v Muzeu skla a bižuterie
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
V Jablonci otevřou novou galerii Pouzar&ová
Derby dělilo body, ale první půle nenadchla

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
17.10.: Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn