Obrazem: Pouť v Zásadě 2016

16.07.2016 22:55:56 | Autor: redakce | Rubrika: Společnost | Obce: Zásada

Obrazem: Pouť v Zásadě 2016

O víkendu od 8. do 10. července proběhla zásadská pouť. I v letošním roce byla rozdělena na dvě místa, tradiční Kapelní louku a fotbalové hřiště. Na Kapelní louce byly shromážděny malé atrakce pro nejmenší návštěvníky a celá pouť na místě pod kaplí byla směřována spíše v duchu výtvarných dílniček, ukázek řemesel a poklidného programu v duchu tradiční pouti.

„Letošním zpestřením atrakcí byla po celý víkend i jízda na koních. K vidění byla výroba skleněných květin, ruční pletení košíků nebo také mistra kovářského, který ve volných chvilkách ukazoval dětem, jak se odlévají cínové figurky, které si mohly poté sami vybarvit," prozradila starostka Zásady Andrea Princová.

Aby si přišli na své i ti, kteří se rádi vydovádí na větších atrakcích, které není možné z bezpečnostních důvodů postavit na svažitém terénu, byly některé atrakce umístěny v areálu fotbalového hřiště. Příjemná procházka obcí nebo možnost se svézt historickými autobusy ŠM 11 a RTO, které mezi těmito místy jezdily kyvadlově a dokonce svážely i návštěvníky z okolních obcí většině návštěvníků tomu plně vyhovovala. „Páteční počasí se příliš nevydařilo, a tak hudební vystoupení skupiny Kašťák Band, která letos vystřídala všem dobře známého Tondu Ulmana, narušil déšť," uvedla Princová.

Sobotní program si mohli vychutnat jak příznivci fotbalu, tak i příznivci kultury. Na hřišti se utkaly nejprve celky našich nejmladších a odpoledne starých gard a dokonce přijeli i fotbalisté ze spřáteleného oddílu Zjednoczeni Lubrza z Polska.

Zásadská pouť 2016<br />Autor: Archiv FK Zásada Na Kapelní louce zazpívala Zuzka Nová a nechybělo ani krásné představení místního spolku loutkového divadla Prokůpek. Spousta tradičních řemeslných stánků a krásné počasí provázelo návštěvníky po celou sobotu. „Večer bylo možné si zatančit a zazpívat se skupinou Roxette revival a po celý víkend také shlédnout na Kapelní louce výstavu Strom roku 2016, ve které soutěží mezi dvanácti finalisty právě dub rostoucí vedle naší kaple a také výstavu historických fotografií na fotbalovém hřišti," dodala starostka.

Neděle na Kapelní louce patřila již tradičně oblíbené Broďance. Kdo se chtěl schladit zmrzlinou, vyzkoušet vozítka segway nebo shlédnout pohádku, využil programu připraveného v areálu fotbalového hřiště. „Díky bohatému pouťovému programu se podařilo přilákat kromě místních i spoustu návštěvníků z okolí a také příjemně propojit obě části obce," hodnotila akci na závěr starostka Zásady.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pouť v Zásadě opět oživí fotbal, koncerty i historický autobus
Obrazem: Zásadská pouť 2015

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 136 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci funguje projekt Nezakopni o paragraf

Jablonec získal účelovou dotaci přesahující 30 tisíc korun z Dotačního fondu Libereckého kraje. Finance jsou určené na projekt prevence kriminality nazvaný Nezakopni o paragraf 2019. „Prostřednictvím projektu Nezakopni o paragraf 2019 chceme pomoci dětem, které se dostaly do střetu se zákonem, těžko se začleňují, nebo mají problémy výchovné," řekl náměstek primátora pro oblast sociální, zdravotní a humanitní David Mánek a dodal, že projekt má vést ke snížení rizikového chování a recidivy dětí. Celkové náklady projektu jsou necelých 52 tisíc korun, dotace z Dotačního fondu Libereckého kraje, z programu Prevence kriminality, činí 34 tisíc korun. Zbylých bezmála 18 tisíc zaplatí Jablonec z městské kasy. Projektu se v květnu zúčastnili žáci ze základní školy v Kamenné ulici.

Krakonošovy letní podvečery popatnácté na jilemnickém náměstí

V polovině července patří Masarykovo náměstí a nádvoří zámku v Jilemnici už pravidelně na čtyři dny velké regionální kulturní přehlídce nazvané Krakonošovy letní podvečery. Letos tuto akci již popatnácté pořádá Jilemnicko - svazek obcí od středy 17. do soboty 20. července. Podrobný článek na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krakonoši došla trpělivost s lidskými odpadky! Od 1. srpna uzavře hory
Obrazem: Závod veteránů Okolo Elišky 2019
Nejen o Rallye Dakar bude povídat Milan Engel
Tábor nejen pro neslyšící děti měl letos název Dobrodružství s přírodou
Při nehodě čtyř aut v Krásné Studánce zemřel jeden člověk

Nejčtenější články

14.07.: Obrazem: Letní hasičská country zábava v Tanvaldě
14.07.: Obrazem: Přípravné utkání FK Velké Hamry - FK Jablonec B
14.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn