Obrazem: Petra Žďárská - Nápad je klíčem...

08.09.2011 21:06:47 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Petra Žďárská - Nápad je klíčem...

Součástí zahájení čtrnácté divadelní sezony v jabloneckém divadle se stala čtvrteční vernisáž výstavy mladé autorky Petry Žďárské.

Petra se narodila v roce 1991 v Jablonci nad Nisou, kde je její stálé bydliště. Nyní druhým rokem studuje na Univerzitě Tomáše Bati v Uherském Hradišti. Jejím oborem je 3D design na Fakultě multimediálních komunikací. Malbě se věnuje od svých 13 let. Nejprve malovala temperami, dále olejovými barvami a nyní maluje barvami akrylovými. 

Při základní škole navštěvovala výtvarný obor v ZUŠ v Jablonci. Od 8. třídy je jejím snem věnovat se malbě, designu a všemu, co je s uměním společné. Nakonec se rozhodla pro širší vzdělání na Gymnáziu Dr. Randy v Jablonci. Svého snu se ale nevzdala a od druhého ročníku gymnázia se soustavně připravovala na Střední umělecko-průmyslové škole v Jablonci k přijímacím zkouškám na vysokou školu s uměleckým zaměřením.

Dříve Petra závodně sportovala - věnovala se sportovnímu aerobiku a závodně tančila hip-hop v jablonecké taneční skupině X-Dance.

Sama ke své tvorbě říká: "Jedná se o mé vize, jak malbě propůjčit její novou prostorovou podobu - nové pojetí malby. Mým záměrem bylo propojit svět 3D (konstrukce) s 2D (malba). Baví mě prozkoumávat a vylepšovat tuto novou formu vyjadřování."

Výstava je přístupná v době divadelních představení do 10. 10. 2011.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 35 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Už je opět přístupná vyhlídka v 17. patře budovy krajského úřadu
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku
Ministerstvo kultury určilo Jablonci 1,4 miliony korun na památky
V Ralsku probíhaly dvoudenní atesty kynologů v sutinovém vyhledávání
Na Střelnici byl Liberec jasně lepší

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
31.05.: Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn