Obrazem: Peru - říše Inků

16.03.2012 15:45:13 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Peru - říše Inků

V jablonecké kavárně Floriánka ve Spolkovém domě vystavuje svoje fotografie pod názvem "Obrázky z Peru" Anna Nováková.

Anna Nováková je členkou fotoklubu Fomaklub Liberec. Fotografuje převážně barevně - přírodu, neobvyklé pohledy na architekturu a zajímavé detaily. Náměty nachází nejen na svých cestách za poznáváním různých zemí, ale i všude kolem sebe.

Její fotografie z cest po Kolumbii, Venezuele, Indii, Egyptě či Peru mohli návštěvníci spatřit na jejích několika autorských výstavách.

Peru - říše Inků, země památek, vysokých hor, rozlehlých pouští, hustých neprostupných pralesů. Po jeho návštěvě musí každého napadnout - také země neuvěřitelně pestrých barev. Přestože velká část lidí na venkově žije skromně z toho, co si sami vypěstují na svých políčcích a bydlí v jednoduchých malých domcích z nepálených cihel, je však možno v horách i vesničkách potkat lidi v krásně barevných krojích. Pestrobarevné velké ručně tkané šátky, ve kterých ženy nosí děti, obilí, trávu pro morčata, prostě co je potřeba, nádherné klobouky různých barev a tvarů, často s vyšíváním a korálky. Krásné barevné čapky s korálky nosí i muži a děti.

Fotografie pochází z pětitýdenní cesty po Peru v roce 2008, při které navštívila nejznámější místa jako Cusco, Machu Picchu, Ollantaytambo, Moray, jezero Titicaca se známými rákosovými ostrovy a vesnici pod Huarascaranem strženou lavinou v roce 1970. Během cesty měla možnost na vesnických tržištích, v horských vesnicích i   na ostrovech na jezeře Titicaca se setkávat s domorodci v nádherně barevných krojích. Štěstí jí přálo a zažila i několik slavností s přehlídkou mnoha opravdu krásných barevných krojů, slyšela tradiční  hudbu, viděla místní tance. Součástí cesty byl i trek k posvátné hoře Ausangate v oblasti Cordillera Vilcanota, slavnost Qoyllurrity a trek po Cordillera Huayhuash. Zakončením výpravy byla Národní rezervace Paracas na pobřeží Pacifiku, kde  pozorovala tuleně, tučňáky, pelikány, mořské racky, kormorány a tím se s Peru loučila.

Jablonecká kavárna Floriánka se nachází v centru Jablonce nad Nisou ve Spolkovém domě na ulici Emílie Floriánové. Malá, ale útulná kavárnička nabízí posezení v příjemném prostředí, k ochutnání je připraveno několik druhů kávy, čaje, domácích moučníků, mléčných koktejlů či dalších nápojů a lehkého občerstvení. Je zde také možnost využití internetu, pořádání menších oslav či výstav. Pracují zde převážně lidé se zdravotním postižením, ať již psychickým či fyzickým, mají však stejná práva i povinnosti jako zaměstnanci kdekoliv jinde. Kavárna je provozována o.s. Fokus Liberec, které se snaží poskytnout chráněná a tréninková pracovní místa lidem se znevýhodněním na trhu práce.

Výstavu Anny Novákové – „Obrázky z Peru“ je možné zhlédnout v kavárně Floriánka až do 13. června 2012.

  

 

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
Na jablonecké křižovatce se srazil autobus s kamionem
Cena stavby terminálu v Jablonci se zvýšila na dvojnásobek
Očkovací centrum chce Jablonec připravit k začátku března
Inovační centrum za rok 2020 pomohlo 300 firmám a podnikatelům

Nejčtenější články

22.01.: Na jablonecké křižovatce se srazil autobus s kamionem
20.01.: Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn