Obrazem: Peru - říše Inků

16.03.2012 15:45:13 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Peru - říše Inků

V jablonecké kavárně Floriánka ve Spolkovém domě vystavuje svoje fotografie pod názvem "Obrázky z Peru" Anna Nováková.

Anna Nováková je členkou fotoklubu Fomaklub Liberec. Fotografuje převážně barevně - přírodu, neobvyklé pohledy na architekturu a zajímavé detaily. Náměty nachází nejen na svých cestách za poznáváním různých zemí, ale i všude kolem sebe.

Její fotografie z cest po Kolumbii, Venezuele, Indii, Egyptě či Peru mohli návštěvníci spatřit na jejích několika autorských výstavách.

Peru - říše Inků, země památek, vysokých hor, rozlehlých pouští, hustých neprostupných pralesů. Po jeho návštěvě musí každého napadnout - také země neuvěřitelně pestrých barev. Přestože velká část lidí na venkově žije skromně z toho, co si sami vypěstují na svých políčcích a bydlí v jednoduchých malých domcích z nepálených cihel, je však možno v horách i vesničkách potkat lidi v krásně barevných krojích. Pestrobarevné velké ručně tkané šátky, ve kterých ženy nosí děti, obilí, trávu pro morčata, prostě co je potřeba, nádherné klobouky různých barev a tvarů, často s vyšíváním a korálky. Krásné barevné čapky s korálky nosí i muži a děti.

Fotografie pochází z pětitýdenní cesty po Peru v roce 2008, při které navštívila nejznámější místa jako Cusco, Machu Picchu, Ollantaytambo, Moray, jezero Titicaca se známými rákosovými ostrovy a vesnici pod Huarascaranem strženou lavinou v roce 1970. Během cesty měla možnost na vesnických tržištích, v horských vesnicích i   na ostrovech na jezeře Titicaca se setkávat s domorodci v nádherně barevných krojích. Štěstí jí přálo a zažila i několik slavností s přehlídkou mnoha opravdu krásných barevných krojů, slyšela tradiční  hudbu, viděla místní tance. Součástí cesty byl i trek k posvátné hoře Ausangate v oblasti Cordillera Vilcanota, slavnost Qoyllurrity a trek po Cordillera Huayhuash. Zakončením výpravy byla Národní rezervace Paracas na pobřeží Pacifiku, kde  pozorovala tuleně, tučňáky, pelikány, mořské racky, kormorány a tím se s Peru loučila.

Jablonecká kavárna Floriánka se nachází v centru Jablonce nad Nisou ve Spolkovém domě na ulici Emílie Floriánové. Malá, ale útulná kavárnička nabízí posezení v příjemném prostředí, k ochutnání je připraveno několik druhů kávy, čaje, domácích moučníků, mléčných koktejlů či dalších nápojů a lehkého občerstvení. Je zde také možnost využití internetu, pořádání menších oslav či výstav. Pracují zde převážně lidé se zdravotním postižením, ať již psychickým či fyzickým, mají však stejná práva i povinnosti jako zaměstnanci kdekoliv jinde. Kavárna je provozována o.s. Fokus Liberec, které se snaží poskytnout chráněná a tréninková pracovní místa lidem se znevýhodněním na trhu práce.

Výstavu Anny Novákové – „Obrázky z Peru“ je možné zhlédnout v kavárně Floriánka až do 13. června 2012.

  

 

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak
Už je opět přístupná vyhlídka v 17. patře budovy krajského úřadu
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku
Ministerstvo kultury určilo Jablonci 1,4 miliony korun na památky

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů
02.06.: Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn