Obrazem: Oslavy 140 let školy v Plavech

14.10.2017 10:38:27 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Školství | Obce: Plavy

Obrazem: Oslavy 140 let školy v Plavech

Uplynulý čtvrtek odpoledne proběhla v Plavech velká událost. Místní škola si zde společně se všemi hosty připomínala 140. výročí od svého založení.  

Slavnostní program byl zahájen v místním Enviromentálním centru Plavy. Přeplněný sál, do kterého si našli cestu nejenom současní žáci školy se svými učiteli a rodinnými příslušníky, zaplnili i bývalí žáci a učitelé školy, starostové měst a obcí Mikroregionu Tanvaldsko společně s řediteli svých školských zařízení. 

Pracovnice školy na čele s ředitelkou školy Mgr. Janou Kneřovou si společně s dětmi pro všechny připravily krátký program s vystoupeními žáků. Při nich jsme mohli zažít i jak to chodí ve škole dnes a dozvědět se několik zajímavostí ze školní kroniky. Třeba i to, v kterém roce školská rada věnovala škole vycpaninu prasete divokého, které je stále součástí inventáře školy, nebo za co dostávala dítka školní čtyřku z mravů.  

Po programu a rozkrojení slavnostního dortu následovala prohlídka samotné školy, při které  bylo možné shlédnout výstavu fotografií, pomůcek a předmětů z doby dávné či ještě pozdější. Komu po prohlídce a programu vyhladovělo, tak měl možnost ve školní jídelně ochutnat něco z bohatého pohoštění, které pro návštěvníky pořadatelé této zdařilé akce připravili.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Škola v Plavech oslaví 140 let

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 148 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

S lomnickým výtvarníkem Jaroslavem Dlouhým se rozloučí výstavou

V předvánočním čase dorazila do lomnického muzea smutná a těžko uvěřitelná zpráva, že nás navždy opustil výtvarník a dobrý kamarád Jarda Dlouhý. „O to neuvěřitelnější se zdá, že jsme se ještě měsíc před jeho odchodem u něho doma v podkrovním ateliéru definitivně domluvili na termínu a podrobnostech konání výstavy v naší instituci," uvedl ředitel muzea Jan Drahoňovský. Prodejní výstava obrazů výtvarníka Jaroslava Dlouhého bude otevřena ve dnech 19. 2. - 19. 3. 2018 ve vstupní hale muzea. Více podrobností na Našem Pojizeří

Mládežnické turnaje v Semilech vyhrály domácí Semily a Železný Brod

Ve dnech 10. a 11. února pokračoval seriál turnajů ve fotbale v semilské hale. V sobotu se hrál turnaj ročníků 2007, tedy starších přípravek, kde vybojovalo prvenství semilské družstvo. V neděli v kategorii ročníků 2009 z toho byl pro domácí Semily nakonec bronz po porážce od Železného Brodu, který tento turnaj vyhrál. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči ze všech krajů republiky chystají rekordní hasičskou fontánu
Vyšší výkonnostní třídy pro páry TK Koškovi
Hořela garáž v Liberci, škoda je přes půl milionu
Leif de Leeuw Band zahraje v Klubu Na Rampě
Občané Tanvaldu mohou diskutovat s hejtmanem Libereckého kraje

Nejčtenější články

17.02.: Ester Ledecká šokovala sjezdařský svět a má olympijské zlato!
18.02.: Fotoohlédnutí za maturitním plesem tanvaldského gymnázia 2018
17.02.: Obrazem: Novoveský masopust 2018

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT