Obrazem: Muzejní noc v Jablonci ovládly roztodivné bytosti

20.05.2017 20:02:05 | Autor: Radana Schaeferová a Petr Ježek | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Muzejní noc v Jablonci ovládly roztodivné bytosti

Dřevěné maringotky plné roztodivných bytostí zakotvily o Muzejní noci u kostela svaté Anny v Jablonci nad Nisou. Teplý květnový večer lákal k procházce a na představení tajemného cirkusu Nostalgie vyrazily stovky lidí. Program probíhal nejen v Jablonci, ale také v Liberci a Vratislavicích nad Nisou a kdo chtěl vidět co nejvíce, mohl využít kyvadlové dopravy historickým autobusem.

Prvními nedočkavými návštěvníky Muzejní noci byly hlavně děti. V Domě Jany a Josefa V. Scheybalových pro ně byla připravena dílna, kde si pomocí linorytu mohly vyrobit vlastní mořskou pannu. Před Domem u kostela svaté Anny s úderem šesté hodiny večerní začínalo první cirkusové představení. Diváci spatřili obřího hada, Dlouhorukáče, nejmenší baletku na světě nebo dokonce živou mořskou pannu - podle toho, jaké číslo si na kole štěstí vylosovali. Občerstvení zajišťovala originální kavárna Cirkcafé, která bavila hosty nejrůznějšími skeči. Vše doprovázely orientální tóny cirkusové kapely.

Po setmění v záři hvězd a lampiónků se cirkusové bytosti staly ještě tajemnějšími. „Mně se nejvíc líbil had a černý mazlík v kleci. Manžel by bral raději domů tu mořskou pannu," smála se jedna z návštěvnic. Po představení ještě spěchali na zastávku historického autobusu, aby se stihli vrátit do Liberce, odkud přijeli.

Nostalgickou atmosféru cirku pod širým nebem si užil například i jablonecký primátor Petr Beitl. Počasí Muzejní noci pod Ještědem letos výjimečně přálo a zábava končila až o půlnoci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O Muzejní noci bude u Domu Scheybalových k vidění speciální cirkus

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 51 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Část Nádražní ulice v Turnově čeká na finální povrch a výsadbu zeleně

Část Nádražní ulice v Turnově čeká na finální povrch a výsadbu zeleně

Náročná rekonstrukce ulice Nádražní a silnice II/610 v Turnově pokračuje i na podzim. Zatímco některé úseky jsou téměř hotové, jiné jsou se vysokém stavu rozpracovanosti. Úsek od Hotelu Beneš na hranici katastru je z velké části dokončen. Probíhat už bude pouze výsadba zeleně a položen bude finální asfaltový povrch. Podrobnosti a fotografie

Dotace na čistírny a kanalizační přípojky do 31. října

Ještě do konce října je možné v Jablonci nad Nisou na oddělení dotací požádat o dotaci z Programu podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2019. Město Jablonec má ve svém rozpočtu alokovanou částku 1,5 milionu korun a finanční prostředky jsou určené na podporu výstavby domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. „Jediný rozdíl oproti minulosti je ten, že program nepodporuje odkanalizování novostaveb," konstatovala vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová. O investiční dotaci mohou žádat majitelé rodinných a bytových domů v katastrálním území Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc korun na jednu bytovou jednotku. Podrobné informace jsou na úřední desce a webu města v části Magistrát, sekce Životní situace - Finance.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Populární Mapy kolem nás začínají v liberecké krajské knihovně
Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Den stromů v jabloneckém ekocentru oslaví 18. října
Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

Nejčtenější články

14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
12.10.: Fanoušci traktorů si do Bozkova našli cestu i přes přeložení
13.10.: Obrazem: Fotbalisté Velkých Hamrů si poradili se Spartou Kutná Hora

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn