Obrazem: Muzejní noc v Jablonci ovládly roztodivné bytosti

20.05.2017 20:02:05 | Autor: Radana Schaeferová a Petr Ježek | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Muzejní noc v Jablonci ovládly roztodivné bytosti

Dřevěné maringotky plné roztodivných bytostí zakotvily o Muzejní noci u kostela svaté Anny v Jablonci nad Nisou. Teplý květnový večer lákal k procházce a na představení tajemného cirkusu Nostalgie vyrazily stovky lidí. Program probíhal nejen v Jablonci, ale také v Liberci a Vratislavicích nad Nisou a kdo chtěl vidět co nejvíce, mohl využít kyvadlové dopravy historickým autobusem.

Prvními nedočkavými návštěvníky Muzejní noci byly hlavně děti. V Domě Jany a Josefa V. Scheybalových pro ně byla připravena dílna, kde si pomocí linorytu mohly vyrobit vlastní mořskou pannu. Před Domem u kostela svaté Anny s úderem šesté hodiny večerní začínalo první cirkusové představení. Diváci spatřili obřího hada, Dlouhorukáče, nejmenší baletku na světě nebo dokonce živou mořskou pannu - podle toho, jaké číslo si na kole štěstí vylosovali. Občerstvení zajišťovala originální kavárna Cirkcafé, která bavila hosty nejrůznějšími skeči. Vše doprovázely orientální tóny cirkusové kapely.

Po setmění v záři hvězd a lampiónků se cirkusové bytosti staly ještě tajemnějšími. „Mně se nejvíc líbil had a černý mazlík v kleci. Manžel by bral raději domů tu mořskou pannu," smála se jedna z návštěvnic. Po představení ještě spěchali na zastávku historického autobusu, aby se stihli vrátit do Liberce, odkud přijeli.

Nostalgickou atmosféru cirku pod širým nebem si užil například i jablonecký primátor Petr Beitl. Počasí Muzejní noci pod Ještědem letos výjimečně přálo a zábava končila až o půlnoci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O Muzejní noci bude u Domu Scheybalových k vidění speciální cirkus

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 51 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.

Přednáška ve Vratislavicích poučí seniory o bezpečnosti na silnicích

Chystaná vzdělávací přednáška Senior bez nehod ukáže, jak se chovat v silničním provozu. Akce, která je určena především pro občany seniorského věku, se uskuteční v úterý 18. června od 17 hodin v Kulturním centru Vratislavice 101010. K vidění budou divadelní scénky na téma bezpečnost seniorů na silnicích v roli řidičů, spolujezdců, vlivu nemocí či medikamentů na výkon řidiče. Ty budou spojené s odborným výkladem a audiovizuální prezentací. Řeč bude i o tom, jak se správně chovat jako chodec, cyklista nebo jak správně cestovat autobusem či tramvají. To vše nevšední - interaktivní, velmi přístupnou a zábavnou formou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohár běžce Tanvaldu dosáhl „cílové mety“
Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou
Výpadky vlaků na Frýdlantsku a Tanvaldsku ohrožují důvěru v železnici
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Ve středu se poběží v Bedřichově Olympijský běh

Nejčtenější články

15.06.: Obrazem: Vrcholí přípravy na Noc Slovanských bojovníků
15.06.: Běháním u přehrady můžete pomoci psím útulkům
15.06.: Obrazem: Zahradní slavnost ve Vikýři 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn