Obrazem: Muzejní noc s motýlem

19.05.2012 12:02:00 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Muzejní noc s motýlem

Na netradiční noční prohlídku prostor Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou pod názvem "Muzejní noc s motýlem" mohli přijít všichni zájemci v pátek 18. května 2012.

Návštěvníci, kteří v pátek 18. května 2012 zavítali na noční prohlídku Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou se mohli nechat unést swingem na motýlích křídlech a dopřát si prohlídku muzea s dětskými průvodci v duchu dvacátých a třicátých let 20. století.

Letošní Muzejní noc se konala již posedmé a byla inspirována právě probíhající výstavou INGRID - víc než jen značka. Slavná kolekce skleněných výrobků značky Ingrid se těšila své největší slávě ve 30. letech minulého století a jedním z jejích symbolů je právě motýl. Proto se aranžmá muzejní noci neslo v duchu tohoto období a značky. Atmosféru navodily kostýmy dětských průvodců i swingové melodie v podání hudební skupiny Aurora JaSBand. Nočním muzeem návštěvníky ve třech po sobě jdoucích komentovaných prohlídkách tentokrát provedli žáci Základní školy Liberecká z Jablonce nad Nisou.

Po celou muzejní noc pokračovalo ve vestibulu muzea za podpory a pomoci pracovnic muzea pod vedením své ředitelky Milady Valečkové navlékání korálků v rámci akce KORÁLKIÁDA, kterou pořádá internetový portál www.potvor.cz. Návštěvníci se také mohli díky spolupráci muzea a opavského sdružení Kafira na chvíli vžít do role zrakově postižených a navlékat korálky s neprůhlednými brýlemi za pomoci asistenta, vyzkoušet si brýle simulující různé vady zraku, kompenzační pomůcky pro slabozraké a nebo si zkusit napsat vzkaz v Braillově písmu.

Vydařená akce probíhala za finanční podpory magistrátu města v rámci projektu Jablonec nad Nisou. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 64 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 2. června opravují chodník od Růžové hory na Sněžku
Hasiči radí, jak se zachovat při požáru dopravního prostředku
FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?
Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
30.05.: Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn