Obrazem: Muzejní noc s motýlem

19.05.2012 12:02:00 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Muzejní noc s motýlem

Na netradiční noční prohlídku prostor Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou pod názvem "Muzejní noc s motýlem" mohli přijít všichni zájemci v pátek 18. května 2012.

Návštěvníci, kteří v pátek 18. května 2012 zavítali na noční prohlídku Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou se mohli nechat unést swingem na motýlích křídlech a dopřát si prohlídku muzea s dětskými průvodci v duchu dvacátých a třicátých let 20. století.

Letošní Muzejní noc se konala již posedmé a byla inspirována právě probíhající výstavou INGRID - víc než jen značka. Slavná kolekce skleněných výrobků značky Ingrid se těšila své největší slávě ve 30. letech minulého století a jedním z jejích symbolů je právě motýl. Proto se aranžmá muzejní noci neslo v duchu tohoto období a značky. Atmosféru navodily kostýmy dětských průvodců i swingové melodie v podání hudební skupiny Aurora JaSBand. Nočním muzeem návštěvníky ve třech po sobě jdoucích komentovaných prohlídkách tentokrát provedli žáci Základní školy Liberecká z Jablonce nad Nisou.

Po celou muzejní noc pokračovalo ve vestibulu muzea za podpory a pomoci pracovnic muzea pod vedením své ředitelky Milady Valečkové navlékání korálků v rámci akce KORÁLKIÁDA, kterou pořádá internetový portál www.potvor.cz. Návštěvníci se také mohli díky spolupráci muzea a opavského sdružení Kafira na chvíli vžít do role zrakově postižených a navlékat korálky s neprůhlednými brýlemi za pomoci asistenta, vyzkoušet si brýle simulující různé vady zraku, kompenzační pomůcky pro slabozraké a nebo si zkusit napsat vzkaz v Braillově písmu.

Vydařená akce probíhala za finanční podpory magistrátu města v rámci projektu Jablonec nad Nisou. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 64 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Na přihlášení staveb do Soutěže Karla Hubáčka zbývá už jen měsíc

Uzávěrka se blíží. Poslední měsíc mají lidé na to, aby přihlásili novostavby, rekonstrukce a projekty do dalšího, již sedmnáctého ročníku architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Všechny potřebné informace se nalézají na webu https://stavbaroku.lk. Závěrečný den pro podávání přihlášek je 14. února. „Rád bych vyzval všechny projektanty, stavitele i investory, aby se přihlásili. Letos se navíc podařilo zkoordinovat regionální soutěž s celostátní Stavbou roku, do které bude mít vítěz Soutěže Karla Hubáčka rovněž možnost se přihlásit," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Předchozí podrobný článek o soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Bedřichově se u parkoviště srazila dvě auta
Obrazem: Na jilemnickém náměstí vzniká sněhový Krakonoš
Majitel psa je v Jablonci vyšetřovaný pro ublížení na zdraví z nedbalosti
Od 18. ledna začalo platit dopravní omezení v úseku Rádlo - Jeřmanice
Podzemní chodba i loupežníci. Skalní hrad v Oldřichově halí tajemno

Nejčtenější články

18.01.: V Jablonci už napadlo 83 cm sněhu. Lidé vyhazují sníh na uklizené ulice
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
19.01.: Majitel psa je v Jablonci vyšetřovaný pro ublížení na zdraví z nedbalosti

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn