Obrazem: Mezinárodní folklorní festival

16.06.2012 16:46:34 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Mezinárodní folklorní festival

Na Letní scéně Eurocentra v Jablonci nad Nisou proběhl v pátek 15. června třetí ročník Mezinárodního folklorního festivalu Česko-polské setkání 2012.

Jednou ze součástí česko-polského projektu je Mezinárodní folklorní festival. V jeho průběhu mají diváci možnost nahlédnout do překvapujících odlišností a bohatství zvyků a tradic obou zemí a zároveň ochutnat atmosféru jedinečného výletu k vlastním historickým kořenům.  Festival se bude opakovat každý rok v červnu v Jablonci nad Nisou a v polské Jelení Hoře. První ročník se uskutečnil v roce 2010.

Dopoledne se na Letní scéně divákům představily regionální pěvecké a taneční soubory. Po oficiálním odpoledním zahájení proběhl  bohatý kulturní program, na kterém vystoupily: Dětský folklorní soubor Malá Nisanka I. A II., Jeleniogórzanie, Dětský folklorní soubor Jizerka, Jarzebina, Dětský folklorní soubor Malá Nisanka III. A IV., Folklorní soubor Šafrán, Folklorní soubor Jizera, Cisowianki a Folklorní soubor Nisanka.

Doprovodnou součástí 3. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Česko-polské setkání 2012 byl Farmářský den. Ekocentrum k této příležitosti připravilo pro návštěvníky festivalu ukázky tradičních řemesel – např. vlněná dílna – česání vlny, předení na kolovrátku, sluchové pexeso plodin, bylinky a bylinkové čaje, včely, jak se žije na statku, mletí obilí a jeho poznávání, poznávání zeleniny. Bonusem pak byla živá zvířata jako králík, kuřata či koza.

3. ročník Mezinárodního festivalu Česko-polské setkání 2012 pořádalo Eurocentrum Jablonec nad Nisou, město Jablonec nad Nisou a Dom Kultury Muflon Jelenia Góra – Sobieszów.

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 134 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak
Už je opět přístupná vyhlídka v 17. patře budovy krajského úřadu
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku
Ministerstvo kultury určilo Jablonci 1,4 miliony korun na památky

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů
02.06.: Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn