Obrazem: Mezinárodní folklorní festival

16.06.2012 16:46:34 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Mezinárodní folklorní festival

Na Letní scéně Eurocentra v Jablonci nad Nisou proběhl v pátek 15. června třetí ročník Mezinárodního folklorního festivalu Česko-polské setkání 2012.

Jednou ze součástí česko-polského projektu je Mezinárodní folklorní festival. V jeho průběhu mají diváci možnost nahlédnout do překvapujících odlišností a bohatství zvyků a tradic obou zemí a zároveň ochutnat atmosféru jedinečného výletu k vlastním historickým kořenům.  Festival se bude opakovat každý rok v červnu v Jablonci nad Nisou a v polské Jelení Hoře. První ročník se uskutečnil v roce 2010.

Dopoledne se na Letní scéně divákům představily regionální pěvecké a taneční soubory. Po oficiálním odpoledním zahájení proběhl  bohatý kulturní program, na kterém vystoupily: Dětský folklorní soubor Malá Nisanka I. A II., Jeleniogórzanie, Dětský folklorní soubor Jizerka, Jarzebina, Dětský folklorní soubor Malá Nisanka III. A IV., Folklorní soubor Šafrán, Folklorní soubor Jizera, Cisowianki a Folklorní soubor Nisanka.

Doprovodnou součástí 3. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Česko-polské setkání 2012 byl Farmářský den. Ekocentrum k této příležitosti připravilo pro návštěvníky festivalu ukázky tradičních řemesel – např. vlněná dílna – česání vlny, předení na kolovrátku, sluchové pexeso plodin, bylinky a bylinkové čaje, včely, jak se žije na statku, mletí obilí a jeho poznávání, poznávání zeleniny. Bonusem pak byla živá zvířata jako králík, kuřata či koza.

3. ročník Mezinárodního festivalu Česko-polské setkání 2012 pořádalo Eurocentrum Jablonec nad Nisou, město Jablonec nad Nisou a Dom Kultury Muflon Jelenia Góra – Sobieszów.

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 134 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Ohlédnutí za slavnostmi města Desná 2020
Fotbalisté Velkých Hamrů potvrdili druhé místo v divizi
Vnitřní dopravce modernizuje vozový park a má ušetřit kraji peníze
Krajská vědecká knihovna v Liberci se připravuje na Týden knihoven
Mistrovství v atletice do 22 let se v Jablonci vydařilo na jedničku

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
21.09.: VIDEO: Běh Přes desenské kopce 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn