Obrazem: Koncert pěveckého sboru ZUŠ Tanvald ve Velkých Hamrech

17.12.2013 09:20:14 | Autor: Kateřina Hausová | Rubrika: Kultura | Obce: Velké Hamry

Obrazem: Koncert pěveckého sboru ZUŠ Tanvald ve Velkých Hamrech

Série předvánočních koncertů tanvaldského pěveckého sboru vrcholí. V pondělí 16. prosince potěšili malí i velcí zpěváci návštěvníky kostela ve Velkých Hamrech.

Drobné občerstvení a především zázemí k rozezpívaní měl pěvecký sbor jako každý rok na místním obecním úřadě. V 17 hodin byl v zaplněném kostele koncert zahájen vánoční písní rakouského skladatele F. X. Grubera „Tichá noc“ a dále pokračoval v duchu nejznámějších českých koled pocházejících z blízkého okolí například z Vysokého nad Jizerou.

Poté následoval přednes (dětský pěvecký sbor společně s dívčím komorním souborem Harmonia) barokní písně Adolfa Cmírala „Z archy vypuštěný holoubku“. Dívčí sbor pokračoval vánoční písní proslavenou ženským triem  Celtic woman  „Tam v jesličkách nízkých“ a již vloni velmi úspěšnou koledou ve španělštině „Adorar al Niňo“. Posluchači měli možnost si společně s dívčím i dětským sborem zanotovat „Tisíc andělů“ skupiny Čechomor. Nejoblíbenější písní z repertoáru komorního sboru Ancient words se s námi děvčata rozloučila a celý vánoční program uzavřely „Bílé vánoce“ opět v podání obou sborů.

„Není jediný rok, kdy bych u nás v Hamrech koncert vynechala. Pro mě to jsou jedinečné chvíle, kdy si naplno uvědomuji vánoční atmosféru. A sbor je čím dál lepší,“ špitla mi paní sedící vedle mě. Musím souhlasit. Mě velmi zaujal hudební doprovod a krásné netradiční aranže včetně zvonkohry zvané Chimes. O to se postaral komorní orchestr pedagogického sboru tanvaldské ZUŠ ve složení: ředitel Jiří Lejsek (sbor) a Dagmar Vajdíková (sbor, zpěv, klavír), Zuzana Princová (zpěv), Jitka Poznarová–klavír, varhany, Šárka Kourková-housle, Iveta Růtová-příčná flétna, Aleš Filip-violoncello, Miroslav Šprengr-baskytara, klarinet a ing. Jaroslav Žanta-akustická kytara.

Krásné, milé, sváteční. Již pět koncertů za námi, dva ještě před námi. Ve středu 18. prosince v 17 hodin v kostele sv. Františka z Assisi v Tanvaldě Šumburku a v pátek 20. prosince v 15 hodin v jabloneckém Eurocentru.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 83 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Nová okna pro jabloneckou školku

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásilo výběrové řízení na výměnu a opravu oken v jedné z jabloneckých školek. Realizace by měla proběhnout o prázdninách příštího roku. „Veřejná zakázka je vyhlášená na výměnu za repliky a opravu oken v Mateřské škole v ulici 28. října, a to v její staré části. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,3 milionu korun a vybraný zhotovitel ji musí zvládnout během prázdnin příštího roku, aby děti mohly do školky nastoupit opět od září 2020," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček. Podle původního plánu měly opravy v této mateřské škole začít už tyto prázdniny, oprava a výměna oken byla rozdělená do dvou let. Městu se však nepřihlásil vhodný zhotovitel, proto musí vyhlásit výběrové řízení znovu.

Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu 2019 jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a.s. prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162 500 000 Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a.s. ve stávajícím rozsahu. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons
U odbočky na Rádlo narazilo auto do divočáka
Bezpečně na silnice se zimními pneumatikami
Zlepšení béčka Bižuterie i v krajském přeboru
Hasiči řeší únik nebezpečných látek v Hamru na Jezeře

Nejčtenější články

18.11.: Setkání atletů na Střelnici se vydařilo
19.11.: V Plavech se sázelo stromořadí
17.11.: Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn