Obrazem: Koncert pěveckého sboru ZUŠ Tanvald ve Velkých Hamrech

17.12.2013 09:20:14 | Autor: Kateřina Hausová | Rubrika: Kultura | Obce: Velké Hamry

Obrazem: Koncert pěveckého sboru ZUŠ Tanvald ve Velkých Hamrech

Série předvánočních koncertů tanvaldského pěveckého sboru vrcholí. V pondělí 16. prosince potěšili malí i velcí zpěváci návštěvníky kostela ve Velkých Hamrech.

Drobné občerstvení a především zázemí k rozezpívaní měl pěvecký sbor jako každý rok na místním obecním úřadě. V 17 hodin byl v zaplněném kostele koncert zahájen vánoční písní rakouského skladatele F. X. Grubera „Tichá noc“ a dále pokračoval v duchu nejznámějších českých koled pocházejících z blízkého okolí například z Vysokého nad Jizerou.

Poté následoval přednes (dětský pěvecký sbor společně s dívčím komorním souborem Harmonia) barokní písně Adolfa Cmírala „Z archy vypuštěný holoubku“. Dívčí sbor pokračoval vánoční písní proslavenou ženským triem  Celtic woman  „Tam v jesličkách nízkých“ a již vloni velmi úspěšnou koledou ve španělštině „Adorar al Niňo“. Posluchači měli možnost si společně s dívčím i dětským sborem zanotovat „Tisíc andělů“ skupiny Čechomor. Nejoblíbenější písní z repertoáru komorního sboru Ancient words se s námi děvčata rozloučila a celý vánoční program uzavřely „Bílé vánoce“ opět v podání obou sborů.

„Není jediný rok, kdy bych u nás v Hamrech koncert vynechala. Pro mě to jsou jedinečné chvíle, kdy si naplno uvědomuji vánoční atmosféru. A sbor je čím dál lepší,“ špitla mi paní sedící vedle mě. Musím souhlasit. Mě velmi zaujal hudební doprovod a krásné netradiční aranže včetně zvonkohry zvané Chimes. O to se postaral komorní orchestr pedagogického sboru tanvaldské ZUŠ ve složení: ředitel Jiří Lejsek (sbor) a Dagmar Vajdíková (sbor, zpěv, klavír), Zuzana Princová (zpěv), Jitka Poznarová–klavír, varhany, Šárka Kourková-housle, Iveta Růtová-příčná flétna, Aleš Filip-violoncello, Miroslav Šprengr-baskytara, klarinet a ing. Jaroslav Žanta-akustická kytara.

Krásné, milé, sváteční. Již pět koncertů za námi, dva ještě před námi. Ve středu 18. prosince v 17 hodin v kostele sv. Františka z Assisi v Tanvaldě Šumburku a v pátek 20. prosince v 15 hodin v jabloneckém Eurocentru.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 83 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O cenu památkářů se uchází nádraží Martinice a Beranův hostinec
Jablonec posílí útočník Ivan Schranz
Jediná šance jak to napravit je Baník
Jablonecký magistrát bude 10. července bez proudu
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
03.07.: Pozitivní test na koronavirus zavřel jabloneckou školku
03.07.: Od 4. července propojí nová linka Liberec přes Bedřichov s Tanvaldskem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn