Obrazem: Kohout Pepík léčitelem

16.03.2011 21:21:32 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Společnost | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Kohout  Pepík léčitelem

Ukázka zooterapie pomocí živého kohouta se konala ve středu 16. března v Domově důchodců v Jabloneckých Pasekách.

Ukázka zooterapie pomocí živého kohouta Pepíka byla zpestřením pro více jak tři desítky zájemců z obyvatel Domova důchodců v Jabloneckých Pasekách. Akce volně navazovala na jiné formy terapie lidí v pokročilém věku, jako např.  reminiscenční terapie, canisterapie, ergoterapie, rehabilitační cvičení horních končetin (jemná motorika), apod. Těmto terapiím se v domově důchodců věnují jak odborní pracovníci, tak i řada dobrovolníků.  

 Jednou z dobrovolnic je i paní Pavlína z Liberce, která má ve vlastnictví naprosto krotké, čisté a zdravé domácí zvíře (které s ní žije v bytě), krásného kura domácího. Přišla k  němu díky "hezkému, zajímavému příběhu s dobrým koncem".  Řada seniorů zažila držení drůbeže osobně či zprostředkovaně z dob mládí, a tak jim toto téma je hodně blízké.

Paní Pavlína za podpory Andrey Tvrdé z neziskové organizace Elva help nejdříve všem přítomným představila jak sama sebe, tak i svého kohouta, povyprávěla již zmíněný příběh a podělila se se seniory o úsměvné historky ze soužití s kohoutem. „Jeho nejoblíbenějším jídlem je želé, hroznový cukr a kukuřice. To vše nejraději zapije červeným vínem,“ zodpověděla s úsměvem otázku jedné ze zvídavých seniorek.

 Pozorování volného pohybu kohouta, jeho hlasové projevy, včetně „komunikace“ se svojí majitelkou a následná možnost krmení či pohlazení zvířete přinesla mnohým zúčastněným viditelnou radost do tváře a vnitřní uspokojení a všichni se již nyní těší na další podobné akce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 28 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Už je opět přístupná vyhlídka v 17. patře budovy krajského úřadu
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku
Ministerstvo kultury určilo Jablonci 1,4 miliony korun na památky
V Ralsku probíhaly dvoudenní atesty kynologů v sutinovém vyhledávání
Na Střelnici byl Liberec jasně lepší

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
31.05.: Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn