Obrazem: Karel Gott razil vlastní medaili

14.11.2013 16:25:17 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Karel Gott razil vlastní medaili

Jablonecká Česká Mincovna ve čtvrtek 14. listopadu vyrazila první zlaté uncové medaile s portrétem zpěváka Karla Gotta. Populární zlatý slavík osobně přihlížel slavnostnímu aktu, a dokonce také sám přiložil ruku k dílu.

Medaile mají být poctou vydanou k jeho celoživotnímu dílu a zároveň dárkem k pětasedmdesátým narozeninám, které legenda české populární hudby oslaví v příštím roce. Mincovna vydává celkem tři druhy medailí - dvě zlaté a jednu stříbrnou.

Zpěvák se sám ujal ražby zlatých medailí, jejichž motiv vybíral ze tří nabízených variant spolu se svojí ženou Ivanou. Do lisu na pamětní medaile založil zlatý střížek, zmáčknul tlačítko a pak již jen sledoval, jak lis tvaruje do kovu jeho portrét silou 150 tun. „Medaili s pořadovým číslem jedna jsem se rozhodl vydražit a prostředky z aukce poputují na dobročinné účely, kde jsou finanční prostředky neustále potřeba," uvedl Karel Gott během slavnostní ražby.

 

Na závěr slavnostního křtu si Česká Mincovna připravila pro Mistra překvapení, a to narozeninový dort ve tvaru obří pamětní medaile. Jde tak vlastně o první dárek k jeho narozeninám. Druhým dárkem pak byla zlatá uncová medaile s pořadovým číslem „1".

„Pro nás je čest razit medaili s portrétem Karla Gotta. Z žijících osobností vybíráme pro ražbu snad jen naše vynikající sportovce. Jubileum, které mistr v příštím roce oslaví, však k vydání pamětní medaile přímo vybízelo. V tom, co dokázal ve své branži v rámci České republiky i celosvětově, u nás nemá konkurenci," připomněl Radek Šulta, ředitel České Mincovny.

Medaile lze zakoupit jak na webu České Mincovny a ve firemních prodejnách v Praze, Brně a Jablonci nad Nisou, tak i u autorizovaných prodejců. Zákazníci dostali šanci objednat si medaile ještě před samotnou ražbou, mincovna o ně zaznamenala velký zájem. „Nejvíce se prodávají stříbrné medaile, které lidé kupují často jako dárek. Zlaté medaile jsou zase považovány za investici. Limitovaný náklad byl v případě těch uncových stanoven na 250 kusů a více než polovina nákladu je již rozebrána," doplnil Tomasz Surdy, který má v mincovně na starosti VIP a korporátní klientelu. Vybírat můžete ze tří variant - zlaté medaile vyjdou v jednouncovém (31,1 g) a v půluncovém (15,56) provedení na 55 000 Kč a 27 500 Kč. Jednouncová stříbrná medaile vyjde na 2 000 Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 82 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek města Jablonec pro nemocné s roztroušenou sklerózou

Jablonec nad Nisou daruje pět tisíc korun Oblastní charitě Červený Kostelec na zajištění zdravotních rehabilitačních pobytů pro nemocné roztroušenou mozkomíšní sklerózou. „Peněžitý dar je určený pro Domov sv. Josefa, jenž je jediným lůžkovým zařízením svého druhu v České republice. Poskytuje zdravotní rehabilitační pobyty s významným vlivem na zlepšení zdravotního stavu pacienta," řekl náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policisté z Jablonecka se opět zaměřili na železniční přejezdy
Netradiční hody a vrhy v Srnčím dole
Oblíbené informační centrum můžete podpořit v prestižní anketě
Řidiči náklaďáku se v Desné nevešla pod most hydraulická ruka
Českou petici k těžbě v dole Turów projednal výbor Europarlamentu

Nejčtenější články

13.07.: Ve Skřivánčí ulici v Jablonci se srazil kamion s osobním autem
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
13.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn