Obrazem: Karel Gott razil vlastní medaili

14.11.2013 16:25:17 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Karel Gott razil vlastní medaili

Jablonecká Česká Mincovna ve čtvrtek 14. listopadu vyrazila první zlaté uncové medaile s portrétem zpěváka Karla Gotta. Populární zlatý slavík osobně přihlížel slavnostnímu aktu, a dokonce také sám přiložil ruku k dílu.

Medaile mají být poctou vydanou k jeho celoživotnímu dílu a zároveň dárkem k pětasedmdesátým narozeninám, které legenda české populární hudby oslaví v příštím roce. Mincovna vydává celkem tři druhy medailí - dvě zlaté a jednu stříbrnou.

Zpěvák se sám ujal ražby zlatých medailí, jejichž motiv vybíral ze tří nabízených variant spolu se svojí ženou Ivanou. Do lisu na pamětní medaile založil zlatý střížek, zmáčknul tlačítko a pak již jen sledoval, jak lis tvaruje do kovu jeho portrét silou 150 tun. „Medaili s pořadovým číslem jedna jsem se rozhodl vydražit a prostředky z aukce poputují na dobročinné účely, kde jsou finanční prostředky neustále potřeba," uvedl Karel Gott během slavnostní ražby.

 

Na závěr slavnostního křtu si Česká Mincovna připravila pro Mistra překvapení, a to narozeninový dort ve tvaru obří pamětní medaile. Jde tak vlastně o první dárek k jeho narozeninám. Druhým dárkem pak byla zlatá uncová medaile s pořadovým číslem „1".

„Pro nás je čest razit medaili s portrétem Karla Gotta. Z žijících osobností vybíráme pro ražbu snad jen naše vynikající sportovce. Jubileum, které mistr v příštím roce oslaví, však k vydání pamětní medaile přímo vybízelo. V tom, co dokázal ve své branži v rámci České republiky i celosvětově, u nás nemá konkurenci," připomněl Radek Šulta, ředitel České Mincovny.

Medaile lze zakoupit jak na webu České Mincovny a ve firemních prodejnách v Praze, Brně a Jablonci nad Nisou, tak i u autorizovaných prodejců. Zákazníci dostali šanci objednat si medaile ještě před samotnou ražbou, mincovna o ně zaznamenala velký zájem. „Nejvíce se prodávají stříbrné medaile, které lidé kupují často jako dárek. Zlaté medaile jsou zase považovány za investici. Limitovaný náklad byl v případě těch uncových stanoven na 250 kusů a více než polovina nákladu je již rozebrána," doplnil Tomasz Surdy, který má v mincovně na starosti VIP a korporátní klientelu. Vybírat můžete ze tří variant - zlaté medaile vyjdou v jednouncovém (31,1 g) a v půluncovém (15,56) provedení na 55 000 Kč a 27 500 Kč. Jednouncová stříbrná medaile vyjde na 2 000 Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 82 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace

Překážky na jabloneckých ulicích

Tři dny, od 3. do 6. dubna, bude v jablonecké ulici Křížová stát lešení, které zabere zhruba metr široký a 12 metrů dlouhý pás. Od 6. do 9. dubna se budou v ulici Zlatá stavebníci provádět čtyři metry dlouhý výkop pro položení kabelu nízkého napětí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Počet nakažených koronavirem v kraji stoupl na 140, tři lidé se uzdravili
Ministerstvo průmyslu podpoří výrobu i technologie proti Covid-19
Jablonečtí chtějí prodloužit interval tramvajových spojů
Krajský úřad vyčlenil pro potřeby karantény prostory ve dvou zařízeních
Koronavir má v Libereckém kraji už 136 lidí, z toho na Smržovce 15

Nejčtenější články

03.04.: Koronavir má v Libereckém kraji už 136 lidí, z toho na Smržovce 15
02.04.: Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry
03.04.: Parkoviště pod Valdštejnem, na Jizerce a Malá Skále uzavřena

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn