Obrazem: Hydroplány nad přehradou

20.05.2012 09:59:26 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Volný čas | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Hydroplány nad přehradou

Jablonecký klub leteckých modelářů uspořádal v sobotu  19. května soutěž Jablonecké hydroplány. 

Jablonecký klub leteckých modelářů má dlouholetou tradici. Po roce 1990 a zrušení SVAZARMU nastala určitá stagnace a modeláři se věnovali své činnosti každý po svém. Až do roku 1996, kdy byl klub  zaregistrován pod novým názvem RCMC Jablonec nad Nisou u nově vzniklého Svazu modelářů ČR.

V současné době má  klub 20 členů registrovaných a jednoho čestného člena. Činnost modelářů se zaměřuje na modely letadel, vrtulníků a jiných létajících předmětů. Klub využívá ke své činnosti dvě travnaté plochy určené pro modely letadel a to v obci Milíře a v obci Loučná u Janova nad Nisou. Obě tyto plochy jsou pravidelně sekány a udržovány ke spokojenosti modelářů z Jablonce a Janova, ale i z okolí. Další disciplínou, které se věnují někteří členové klubu, jsou hydroplány. Každoročně pořádá klub dvě soutěže Jabloneckých hydroplánů a to ve dvou kategoriích, polomakety a hydroplány volné. Volné modely - létá se  s jakýmkoli modelem letadla, který splňuje bezpečnostní pravidla a při soutěži se boduje pouze letový program. Modely maket - model letadla, který je shodný s předlohou. Tento model je při soutěži bodován jak v letovém programu, tak se boduje i shodnost se vzorem.

Při létání na jablonecké přehradě jsou jistá omezení. Létá se zásadně s modely osazenými pouze elektromotory.  Zásady létání s modely letadel se řídí vydaným doplňkem X předpisu L2 - létání s bezpilotními prostředky.

Modeláři létají v krásném prostředí jablonecké přehrady, která je v části regionu Mšeno. Jablonecká přehrada je největší městskou vodní plochou ve Střední Evropě. Přehrada slouží k rekreaci a tak jí mohou letečtí modeláři naplno využívat mimo letní sezonu a létat pouze s elektrohydroplány. 

 Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 58 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Druhá etapa rekonstrukce Severočeského muzea v Liberci pokračuje
Od 2. června opravují chodník od Růžové hory na Sněžku
Hasiči radí, jak se zachovat při požáru dopravního prostředku
FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
30.05.: Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn