Obrazem: Diamantová svatba manželů Homolových

29.09.2011 19:41:35 | Autor: Miroslav Gorčík | Rubrika: Společnost | Obce: Velké Hamry

Obrazem: Diamantová svatba manželů Homolových

V Domově důchodců ve Velkých Hamrech oslavili ve čtvrtek 29. září 2011 manželé Homolovi 60. výročí svatby. K diamantové svatbě jim přišel popřát krajský radní pro sociální věci Pavel Petráček.

Libuše Homolová (81) s Františkem Homolou (87) vzpomínali na své začátky. "Byli dny dobré, ale i špatné, ale jak se říká „co bůh spojí, to nikdo nerozváže!. Prošli jsme vším možným, ale nejdůležitější, je v našem manželství tolerance," zavzpomínala Libuše Homolová a pokračovala: "Seznámili jsme se na Mikulášské zábavě v hotelu Praha v Jablonci nad Nisou. Nejdřív jsme si z toho dělali legraci, že se vezmeme a dopadlo to, jak to dopadlo. Jsme již 60 let spolu."

Slova manželky potvrdil František Homola. "Choť je šikovný, psal a recitoval básně, hrál loutkové divadlo pro děti, ale jak byl nějaký svátek, třeba MDŽ nebo ples, tak slavil třeba i měsíc a já byla doma sama. A to je ta tolerance, protože kdyby nebyla, neslavíme dnes diamantovou svatbu," dodala s úsměvem.

Libuše a František Homolovi vstoupili do manželství 29. 9. 1951 v Jablonci nad Nisou. Od dubna loňského roku nyní žijí v DD ve Velkých Hamrech. Libuše Homolová pracovala jako dělnice, úřednice a telefonní spojovatelka, František Homola jako kontrolor a soustružník.

„Paní Libuše má velkou zálibu v pletení, vyšívání a šití, její výrobky v našem zařízení všichni znají. Pravidelně je vystavujeme na různých akcích pořádaných v DD nebo na krajských velikonočních nebo vánočních výstavách," prozradila ředitelka Domova důchodců Jitka Semencová s tím, že František Homola byl výborný muzikant - hrál na housle a harmoniku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 28 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Trestňák, penalta a body byly fuč
SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
Jablonecké zastupitelstvo odsouhlasilo finance na provoz tramvaje
Putování po stopách Skřítka Střípka přináší v roce 2020 několik novinek
Literární večer v jablonecké galerii věnují románu Projekt Gilgameš

Nejčtenější články

23.01.: Hejtman Libereckého kraje navštívil Desnou
23.01.: Třídenní fotbalová show proběhla v jablonecké hale
23.01.: Pralyžaři podesáté míří na zásadské závody postaru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn