Obrazem: Derniera filmového fandy

20.06.2012 14:31:46 | Autor: Miroslav Gorčík | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Derniera filmového fandy

Filmový Fanda je původní muzikál Základní umělecké školy v Jablonci nad Nisou vyprávějící fantaskní až absurdní příběh Františka, kterého rodiče jako malého chlapce zapomněli v kině. Děj muzikálu se odehrává v ulicích Jablonce nad Nisou a těží z tradiční rivality sousedních měst Liberce a Jablonce nad Nisou.

Představení nastudovali žáci jablonecké Základní školy umění. Jde o původní muzikál. Tentokrát ale v derniéře. Naši neprofesionální herci, odmaturovali, dostali se na vysoké školy a do zaměstnání, čímž se jim změnila struktura času. Je to bohužel úděl nás pedagogů v umělecké škole, že všechny projekty děláme krátkodobé," vysvětlil ředitel Základní umělecké školy Jablonec Vít Rakušan.

V úterý se odehrálo po dvou letech poslední představení a tak je František nucen kino, jež se mu stalo domovem, opustit.A tak jsme se zeptali ředitele ZUŠ na pár otázek.

Proč derniéra?
Je to logické a nevyhnutelné završení dvouletého období, kdy jsme se snažili v nepravidelných intervalech  muzikál reprízovat. Čas ale pokročil, ze středoškoláků jsou vysokoškoláci a času na nezbytné zkoušky je pro všechny zúčastněné méně a méně. Poněkud "jepičí" život projektů na základní umělecké škole je vlastně  všudypřítomný. Začínáme pravidelně znovu a znovu od začátku tak, jak naší školou žáci procházejí... A je to tak asi dobře.

Chystáte něco nového, obdobného?
Ve dnech těsně před premiérou jsme si byli úplně jistí, že se do podobně náročného a rozsáhlého představení už nikdy nepustíme. Nečekaný úspěch   Filmového Fandy ale tohle předsevzetí přeci jen trochu zmírnil. Ukázalo se, že společná práce muzikantů, tanečníků, herců, zpěváků i výtvarníků je ten nejlepší způsob, jak všechny disciplíny dostat co nejblíže k sobě. Úvahy se tedy ubírají právě tímto směrem. Chtěli bychom se věnovat přípravě veřejných vystoupení, kde se činnost našich uměleckých oborů bude prolínat, a nemusí to být jen muzikál.

Kolik bylo představení?
Filmového Fandu jsme odehráli od listopadu 2010 celkem 17x včetně 2 premiér a všech představení pro školy. Takže na školní muzikál docela úctyhodný počet repríz.


Jak se hrálo v Liberci?
Do Liberce jsme se po pravdě chystali s určitými obavami. Nevěděli jsme jak nadsázka těžící z hašteřní Liberečanů a Jablonečanů zapůsobí na druhý tábor. Byli jsme ale příjemně překvapeni. Diváci přijali Fandu se stejným nadšením jako v Jablonci. Snad proto, že humor autorů Miroslava Holubce a Martina Kadlece neuráží, ale naopak upřímně rozesmívá.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 76 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Uzavírka chodníku v jablonecké ulici SNP

Do 24. ledna budou probíhat stavební práce na chodníku ulice SNP v Jablonci nad Nisou. Důvodem je havárie podzemního vedení plynu. Oprava plynárenského vedení zabírá téměř čtyři čtvereční metry chodníku ulice SNP, dělníci tu budou pracovat do 24. ledna. Nový povrch pak chodník získá nejpozději do konce dubna tohoto roku.

Potravinová banka se opět dočká podpory od Libereckého kraje

Částku 300 tisíc korun poskytne kraj Potravinové bance Libereckého kraje, z.s. Její činnost spočívá v darování, rozdělování a dobrovolné bezplatné pomoci. Shromažďuje neprodejné a zdravotně nezávadné potraviny věnované zdarma obchodními řetězci, výrobci potravin i samotnými obyvateli a skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Posláním potravinové banky je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. Potravinová banka Libereckého kraje, z.s. vznikla jako čtvrtá v České republice a v krajské metropoli funguje od léta 2013. Sídlí v prostorách bývalé pošty v Liberci, v ulici Pionýrů v Rochlici. „Potravinová banka je jediným zařízením svého druhu v kraji a jedná se o dobře fungující příklad jak pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují," prohlásil Jiří Löffelmann, radní pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonecké městské lázně se musely uzavřít
V roce 2019 dokončili zateplení DPS Palackého v Jablonci
Kraj prověřuje funkčnost systémů v domovech pro mentálně postižené
Lyžáky na tanvaldské sportovce
Premiéra divadelního představení Natěrač v Desné

Nejčtenější články

18.01.: Obrazem: Made in Jablonec 2020
19.01.: Třetí ročník NERROX Cupu 2020 proběhl úspěšně
18.01.: Obrazem: Druhá atletická Halová středa

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn