Obrazem: Derniera filmového fandy

20.06.2012 14:31:46 | Autor: Miroslav Gorčík | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Derniera filmového fandy

Filmový Fanda je původní muzikál Základní umělecké školy v Jablonci nad Nisou vyprávějící fantaskní až absurdní příběh Františka, kterého rodiče jako malého chlapce zapomněli v kině. Děj muzikálu se odehrává v ulicích Jablonce nad Nisou a těží z tradiční rivality sousedních měst Liberce a Jablonce nad Nisou.

Představení nastudovali žáci jablonecké Základní školy umění. Jde o původní muzikál. Tentokrát ale v derniéře. Naši neprofesionální herci, odmaturovali, dostali se na vysoké školy a do zaměstnání, čímž se jim změnila struktura času. Je to bohužel úděl nás pedagogů v umělecké škole, že všechny projekty děláme krátkodobé," vysvětlil ředitel Základní umělecké školy Jablonec Vít Rakušan.

V úterý se odehrálo po dvou letech poslední představení a tak je František nucen kino, jež se mu stalo domovem, opustit.A tak jsme se zeptali ředitele ZUŠ na pár otázek.

Proč derniéra?
Je to logické a nevyhnutelné završení dvouletého období, kdy jsme se snažili v nepravidelných intervalech  muzikál reprízovat. Čas ale pokročil, ze středoškoláků jsou vysokoškoláci a času na nezbytné zkoušky je pro všechny zúčastněné méně a méně. Poněkud "jepičí" život projektů na základní umělecké škole je vlastně  všudypřítomný. Začínáme pravidelně znovu a znovu od začátku tak, jak naší školou žáci procházejí... A je to tak asi dobře.

Chystáte něco nového, obdobného?
Ve dnech těsně před premiérou jsme si byli úplně jistí, že se do podobně náročného a rozsáhlého představení už nikdy nepustíme. Nečekaný úspěch   Filmového Fandy ale tohle předsevzetí přeci jen trochu zmírnil. Ukázalo se, že společná práce muzikantů, tanečníků, herců, zpěváků i výtvarníků je ten nejlepší způsob, jak všechny disciplíny dostat co nejblíže k sobě. Úvahy se tedy ubírají právě tímto směrem. Chtěli bychom se věnovat přípravě veřejných vystoupení, kde se činnost našich uměleckých oborů bude prolínat, a nemusí to být jen muzikál.

Kolik bylo představení?
Filmového Fandu jsme odehráli od listopadu 2010 celkem 17x včetně 2 premiér a všech představení pro školy. Takže na školní muzikál docela úctyhodný počet repríz.


Jak se hrálo v Liberci?
Do Liberce jsme se po pravdě chystali s určitými obavami. Nevěděli jsme jak nadsázka těžící z hašteřní Liberečanů a Jablonečanů zapůsobí na druhý tábor. Byli jsme ale příjemně překvapeni. Diváci přijali Fandu se stejným nadšením jako v Jablonci. Snad proto, že humor autorů Miroslava Holubce a Martina Kadlece neuráží, ale naopak upřímně rozesmívá.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 76 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů proti vzteklině se v Jablonci koná 19. září
Program Městského divadla Jablonec v září
Házenkáři postoupili do 3. kola poháru přes prvoligový Dvůr Králové
Jabloneckým školákům bude pomáhat doučovací pohotovost
Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Nejčtenější články

13.09.: Tatrhy se rozloučí s létem na jablonecké přehradě
13.09.: Památky se zábavou propojí v Jablonci 14. září
13.09.: Hasiči propagují kampaň Když jde o život, přeparkovat nestihnete!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn