Obrazem: Česká Miss v Jablonci předvedla skvostnou bižuterii

13.01.2012 11:20:32 | Autor: Vladimíra Dvořáková, Aleš Vávra | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Česká Miss v Jablonci předvedla skvostnou bižuterii

Dvaasedmdesát originálních bižuterních modelů, osmnáct krásných modelek a mezi nimi i Česká Miss roku 2011 Jitka Nováčková. A mezi hosty mimo jiné první dáma Lívie Klausová. Tak to ve čtvrtek večer vypadalo v jabloneckém Eurocentru.

Konala se zde unikátní přehlídka módní a bižuterní tvorby nazvaná Made in Jablonec 2012. Pořádal ji Svaz výrobců skla a bižuterie a jeho členské firmy.

„Denně slýchám otázku: jablonecká bižuterie, to ještě existuje? Chtěli jsme přehlídkou ukázat, že existuje a dokonce v takovéto prestižní a nádherné formě," řekl za pořadatele Milan Kohout. Jabloneckou bižuterii ocenila i miss Jitka Nováčková. „Každá žena ví, že bižuterie je úžasná věc. Já jsem například v poslední době zcela propadla štrasu. Čím víc, tím líp," podotkla a poté na molu předvedla několik fantastických modelů.

Jablonecká bižuterie chtěla přehlídkou dokázat, že ani po pádu společnosti Jablonex Group neztratila nic na své atraktivitě a vývozním potenciálu. Velkolepá akce to jen potvrdila.

„Drobní výrobci se dokázali spojit, oživili činnost Svazu výrobců skla a bižuterie, podařilo se zachránit velkou část vzorkoven a archivu nástrojů Jablonexu. Díky tomu jsme schopni nabízet téměř stejně široký sortiment výrobků," uvedl předseda svazu Jaroslav Hlubůček. V současné době výrobci nabízejí své produkty pod obchodní značkou Made in Jablonec.

Výrazným počinem bylo loni v dubnu otevření prodejny ve Mšeně. „To je obrovské dílo, svého druhu největší v Evropě. Naše značka se teď začíná pomalu prosazovat i v zahraničí," dodal člen představenstva Pavel Kopáček.

Snahou Svazu výrobců skla a bižuterie je upozornit laickou i odbornou veřejnost na současné postavení českého bižuterního průmyslu a obnovit jeho tradici v našem městě.

 Slavnostního večera se zúčastnilo mnoho významných hostů, představitelů města, firem i veřejnosti. Za Svaz výrobců skla a bižuterie přivítal hosty Jaroslav Hlubůček, předseda představenstva, za město Jablonec pak jeho místostarosta Petr Tulpa. Pozvání přijala i první dáma České republiky Lívie Klausová. Mluveným slovem provázel celý večer moderátor Jan Žíla.

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 86 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Druhá etapa rekonstrukce Severočeského muzea v Liberci pokračuje
Od 2. června opravují chodník od Růžové hory na Sněžku
Hasiči radí, jak se zachovat při požáru dopravního prostředku
FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
30.05.: Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn