Obrazem: Cena města Pro Meritis za rok 2013

02.01.2014 15:10:19 | Autor: Václav Novotný | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Cena města Pro Meritis za rok  2013

V Městském divadle v Jablonci nad Nisou se 1. ledna 2014 konal již tradiční Novoroční koncert, který pořádá statutární město k výročí vzniku samostatné České republiky 1. ledna 1993. V úvodu slavnostního večera byla předána Cena města Pro Meritis architektovi Karlu Pelantovi, fotografovi Siegfriedu Weissovi a akademickému sochaři Jiřímu Dostálovi.

Pro Meritis: Městská medaile za zásluhy o rozvoj města a jeho reprezentaci, za vynikající umělecká díla, vědeckou, kulturní a sociální činnost, obětavé nebo dlouhodobé výchovné a pedagogické působení, příkladné občanské činy i mimořádné osobní oběti ve prospěch města a jeho občanů.

Svátečně naladěné hosty, mezi nimiž nechyběli jablonečtí zastupitelé, krajští radní, ani významní místní podnikatelé, vítal jako tradičně se sklenkou sektu ve foyer primátor Petr Beitl se svou manželkou. Na úvod slavnostního večera zazněla česká státní hymna v podání žákyně Základní umělecké školy Jablonec nad Nisou Hany Herkommerové. Ve své zahajovací řeči primátor Beitl bilancoval uplynulý rok a nechal diváky nahlédnout i do plánů na rok 2014. Do nového roku pak všem popřál zdraví a moudrost.

Dříve než se svých nástrojů chopili hudebníci královéhradecké filharmonie, byly předány Ceny města Pro Meritis. Za svého otce Karla Pelanta převzal cenu jeho syn Radomír Pelant. „Táta mi řekl, poděkuj a všechny Jablonečáky pozdravuj, vyřiď, že si ceny moc vážím," vyřídil vzkaz od svého otce pan Pelant.

Cena města Pro Metritis za rok  2013<br />Autor: Václav NovotnýKrásné vyznání městu Jablonec nad Nisou, rodičům i své ženě pronesl na pódiu druhý oceněný - fotograf Siegfried Weiss, jehož láska k Jablonci i Jizerským horám je jasně patrná z jeho fotografií i textů. „Chtěl bych poděkovat svým rodičům, lepší kolébku než Jablonec mi vybrat snad ani nemohli," řekl při přebírání ceny.

Třetím oceněným byl Jiří Dostál, autor návrhu ceny Pro Meritis. Přebíral vlastně své vlastní dílo a jeho pocity byly lehce smíšené. Na pódiu hovořil o lidech, kteří podle jeho návrhu vyrobili v České Mincovně raznici medaile a pak ji následně ve Znaku Malá Skála vyrazili. Cena Pro Meritis nese jméno Dostál hned třikrát. Na realizaci grafického listu, který se k ceně přikládá a na vyrytí jména držitele na rubové straně medaile se totiž podíleli i synové - Vojta a Ondra Dostálovi. A tak si pan Dostál odnesl z pódia vlastně všechny svoje děti.

Filharmonie Hradec Králové si pro letošní novoroční koncert připravila veselý koncert složený z filmových melodií, písní Jaroslava Ježka a jako překvapení zahráli Koncert pro psací stroj a orchestr Leroy Andersona. Filharmonici si za optimistický začátek roku 2014 oprávněně vysloužili potlesk ve stoje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 51 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena Město Turnov informuje občany, že z důvodu hrozícího pádu kamení je zavřena stezka pod zámkem Hrubý Rohozec. „Uzavření je kvůli možnému pádu kamení po odtávání sněhu a ledu. Děkujeme za pochopení," dodala tisková mluvčí města Turnov Klára Preislerová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Sportovci požádali město Jablonec o peníze
Jablonec se dohodl s Bytovým družstvem Horní Proseč
Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově
Rozhledna Černá Studnice, skvost architekta Hemmricha

Nejčtenější články

26.02.: V Jablonci dojde ke změnám v MHD od začátku března
28.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: Jablonečtí strážníci zadrželi celostátně hledaného muže

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn