Obrazem: Barvy léta v ateliéru Blanky Brožové

21.06.2012 22:12:01 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Barvy léta v ateliéru Blanky Brožové

Další setkání, tentokrát s názvem "Barvy léta v ateliéru", připravil pro své členy Francouzský klub v Jablonci nad Nisou.

Na pořadu setkání byla  prohlídka ateliéru a obrazů s výkladem akademické malířky Blanky Brožové, jejíž řada obrazů vznikla právě ve Francii.

Akademická malířka Blanka Brožová se pedagogické práci ve výtvarném oboru začala věnovat bezprostředně po ukončení studií na pražské AVU, kde absolvovala v roce 1996 v oboru kresba.

Pracovala s dětmi ve věkové kategorii 6- 15 let v zájmovém kurzu zaměřeném na výtvarno při Základní katolické škole Majora R. Háska v Jablonci nad Nisou.  Zároveň  působila po dobu  4 let jako arteterapeut ve věznici Rýnovice.

Svůj výtvarný ateliér s ohledem na svou předchozí pedagogickou práci koncipovala tak, aby výuka byla zpřístupněna jak dětem a mládeži, tak i dospělým. Vytvořila proto několik koncepcí.

Pro žáky ZŠ, tedy děti ve věku 6 - 15 let, pracuje ve výukovém programu dle osnov ZUŠ. Výuka je zaměřena na kresbu, základní postupy malby, prostorovou tvorbu s důrazem na tvarování papíru, základy výtvarné teorie a výtvarné kultury.

Ateliér Blanky Brožové dále pořádá speciální kurzy kresby:

A) Kurzy zaměřené na přípravu k talentovým zkouškám na SŠ i VŠ výtvarného směru. V rámci těchto kurzů nabízí také výuku figurální kresby dle modelu, konzultace nad výběrem prací ke zkouškám a výuku výtvarné teorie a výtvarné kultury.

B) Zájemci z řad dospělých mají možnost seznámit se s různými výtvarnými technikami ve výtvarném kurzu pro dospělé. Výuka probíhá v půlročních cyklech a je zaměřena především na různé kresebné techniky (tužka,pastel, uhel, lavírovaná kresba tuší) a také malbu akvarelem.

C) Individuální a intenzivní specializované kurzy kresby určené jednotlivcům pro rychlé zdokonalení kresby, nalezení osobního kresebného stylu.

Francouzský klub je volné setkávání přátel francouzštiny a francouzské kultury, je otevřen pro každého zájemce - stačí jenom přijít. Cílem je komunikovat francouzsky (aktivně nebo pasivně), je dobrá alespoň základní znalost francouzštiny.

Setkání probíhají zatím nepravidelně s přibližnou frekvencí jedenkrát za měsíc (s výjimkou prázdnin), délka setkání cca 1,5 - 2 hodiny (dle chuti i déle). Snahou je pozvat na každý Francouzský klub hosta - rodilého Francouze, za účelem slyšet jazyk v originále a nutnosti jej užívat při konverzaci, a současně se dozvědět informace a zajímavosti ze života ve Francii.

Na setkání je nastíněno vždy nějaké téma (zatím to byly např. Francouzské kavárny, Máj - lásky čas) a kolem se potom rozbíhá konverzace. Konverzovat není povinné, kdo chce, může pouze poslouchat. V klubu se drží zásady, že chybovat je lidské a není cílem předvést dokonalou francouzštinu, ale zkusit to tak, aby druhý pochopil smysl sdělení (napovídání dovoleno). Účast je zcela dobrovolná a zdarma.

 


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 24 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
Na jablonecké křižovatce se srazil autobus s kamionem
Cena stavby terminálu v Jablonci se zvýšila na dvojnásobek
Očkovací centrum chce Jablonec připravit k začátku března
Inovační centrum za rok 2020 pomohlo 300 firmám a podnikatelům

Nejčtenější články

22.01.: Na jablonecké křižovatce se srazil autobus s kamionem
20.01.: Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn