Obrazem: Barvy léta v ateliéru Blanky Brožové

21.06.2012 22:12:01 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Barvy léta v ateliéru Blanky Brožové

Další setkání, tentokrát s názvem "Barvy léta v ateliéru", připravil pro své členy Francouzský klub v Jablonci nad Nisou.

Na pořadu setkání byla  prohlídka ateliéru a obrazů s výkladem akademické malířky Blanky Brožové, jejíž řada obrazů vznikla právě ve Francii.

Akademická malířka Blanka Brožová se pedagogické práci ve výtvarném oboru začala věnovat bezprostředně po ukončení studií na pražské AVU, kde absolvovala v roce 1996 v oboru kresba.

Pracovala s dětmi ve věkové kategorii 6- 15 let v zájmovém kurzu zaměřeném na výtvarno při Základní katolické škole Majora R. Háska v Jablonci nad Nisou.  Zároveň  působila po dobu  4 let jako arteterapeut ve věznici Rýnovice.

Svůj výtvarný ateliér s ohledem na svou předchozí pedagogickou práci koncipovala tak, aby výuka byla zpřístupněna jak dětem a mládeži, tak i dospělým. Vytvořila proto několik koncepcí.

Pro žáky ZŠ, tedy děti ve věku 6 - 15 let, pracuje ve výukovém programu dle osnov ZUŠ. Výuka je zaměřena na kresbu, základní postupy malby, prostorovou tvorbu s důrazem na tvarování papíru, základy výtvarné teorie a výtvarné kultury.

Ateliér Blanky Brožové dále pořádá speciální kurzy kresby:

A) Kurzy zaměřené na přípravu k talentovým zkouškám na SŠ i VŠ výtvarného směru. V rámci těchto kurzů nabízí také výuku figurální kresby dle modelu, konzultace nad výběrem prací ke zkouškám a výuku výtvarné teorie a výtvarné kultury.

B) Zájemci z řad dospělých mají možnost seznámit se s různými výtvarnými technikami ve výtvarném kurzu pro dospělé. Výuka probíhá v půlročních cyklech a je zaměřena především na různé kresebné techniky (tužka,pastel, uhel, lavírovaná kresba tuší) a také malbu akvarelem.

C) Individuální a intenzivní specializované kurzy kresby určené jednotlivcům pro rychlé zdokonalení kresby, nalezení osobního kresebného stylu.

Francouzský klub je volné setkávání přátel francouzštiny a francouzské kultury, je otevřen pro každého zájemce - stačí jenom přijít. Cílem je komunikovat francouzsky (aktivně nebo pasivně), je dobrá alespoň základní znalost francouzštiny.

Setkání probíhají zatím nepravidelně s přibližnou frekvencí jedenkrát za měsíc (s výjimkou prázdnin), délka setkání cca 1,5 - 2 hodiny (dle chuti i déle). Snahou je pozvat na každý Francouzský klub hosta - rodilého Francouze, za účelem slyšet jazyk v originále a nutnosti jej užívat při konverzaci, a současně se dozvědět informace a zajímavosti ze života ve Francii.

Na setkání je nastíněno vždy nějaké téma (zatím to byly např. Francouzské kavárny, Máj - lásky čas) a kolem se potom rozbíhá konverzace. Konverzovat není povinné, kdo chce, může pouze poslouchat. V klubu se drží zásady, že chybovat je lidské a není cílem předvést dokonalou francouzštinu, ale zkusit to tak, aby druhý pochopil smysl sdělení (napovídání dovoleno). Účast je zcela dobrovolná a zdarma.

 


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 24 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak
Už je opět přístupná vyhlídka v 17. patře budovy krajského úřadu
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku
Ministerstvo kultury určilo Jablonci 1,4 miliony korun na památky

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů
02.06.: Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn