Obrazem: Barevné hýření v muzeu

09.06.2012 21:20:00 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Barevné hýření v muzeu

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou uspořádalo v sobotu 9. června pro děti předškolního věku a jejich doprovod tvůrčí ateliér pod názvem "Barvy v muzeu", tentokrát zaměřený na barevnost muzejních exponátů.
 

Úkolem dětí bylo nalézt různobarevné předměty ve vitrínách muzea dle vyobrazení na letáčku - omalovánkách, které na začátku akce obdržely. Děti i se svým doprovodem tak mohly nejen obdivovat krásu vystavených předmětů z expozic Kouzelný svět bižuterie, Čarovná zahrada, České sklo sedmi století či Ingrid, víc než jen značka, ale staly se i spolutvůrci připravovaného muzejního programu, který by měl dětem hravou formou představit některé vystavované exponáty.

Na závěr sobotního červnového ateliéru mohli malí umělci popustit uzdu své fantazii, zahrát si na chvíli na sklářské a bižuterní návrháře a namalovat či nakreslit předmět, který jim v muzejní expozici schází a přáli by si ho v ní příště nalézt.

Na období letních prázdnin, t.j. od 30. června do 25. srpna 2012 připravují pracovníci Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou řadu výjimečných akcí pro veřejnost pod názvem "Skleněné prázdniny". Zajímavostí pro malé i velké návštěvníky jistě bude předvádění různých sklářských a bižuterních technik, spojených s tvůrčími dílnami pro děti i dospělé.

O připravovaných akcích konaných v rámci Skleněných prázdnin v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou vás budeme informovat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?
Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům
V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
30.05.: Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn