Obrazem: Atletický trojboj malotřídek v Plavech

30.05.2014 11:01:11 | Autor: Kateřina Hausová | Rubrika: Školství | Obce: Plavy

Obrazem: Atletický trojboj malotřídek v Plavech

V areálu hřišť za ZŠ Plavy se ve čtvrtek 29. května uskutečnil 1. ročník Atletického trojboje malotřídek. Žáci základních škol Plavy, Zlatá Olešnice, Kořenov a hosté ze ZŠ Kounice se utkali ve třech disciplínách – hod kriketovým míčkem, běh na 60m a skok do dálky. Akci sponzorovaly a  osobně se zúčastnili starostové všech tří obcí - Věra Mužíčková (Plavy), Jiří Černý (Zlatá Olešnice) a Luboš Marek (Kořenov). 

„Riskneme to!“ oznámila mi ráno v telefonu ředitelka Zš Kořenov Mgr. Lenka Lipská po poradě s organizátory, kteří byli připraveni akci kvůli nepříznivému počasí odložit. V 8.30 hodin uvítali starostové zmíněných obcí všechny závodníky, v rukou třímali dětmi namalované erby. Věra Mužíčková kvůli hlasové indispozici děti přivítala šeptem a úsměvem, Luboš Marek popřál především radost a požitek ze soupeření a Jiří Černý velmi ocenil  zavedení nové tradice. Tu zahájila ředitelka ZŠ Zlaté Olešnice Mgr. Renata Pekařová. „Obvolávala jsem ředitele okolních malotřídek a byla mile překvapena vstřícností a nadšením. Rychlé ano mi řekla Mgr. Lenka Lipská (Kořenov) a Mgr. Jana Kneřová (Plavy). ZŠ Plavy poskytla svůj sportovní areál a paní ředitelka se ujala jedné z funkcí, kdy zvučným hlasem instruovala děti a zapisovala výsledky u hodu kriketovým míčkem.

Po dvou hodinách sportování přišlo na řadu ocenění nejlepších v daných kategoriích (1. třída, 2.-3. třída a 4.-5. třída). Výsledky vyhlásila ředitelka závodů Lenka Rothová. Medailistům opět pogratulovali starostové a hrdě se se svými malými sportovci vyfotografovali. Všichni účastníci získali button s logem závodů. Na závěr paní starostka Věra Mužíčková obdarovala všechny zúčastněné školy upomínkovým pohárem města Plavy. Celé dopoledne probíhalo ve veselé náladě, velký dík zaslouží pedagogové a dobrovolníci, např. pan školník plavské školy František Balatka vzorně měřil hody míčkem, Helena Beranová z Tanvaldu měla na starosti časomíru u běhu a přivedla hosty svého penzionu – žáky základní školy Kounice. K pobytu na horách tak dětem přibyl zážitek ze sportovního klání.

Risk se vyplatil, pršet  začalo až při odjezdu dětí autobusem. Za rok na 2. ročníku na viděnou!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 198 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pes zavinil úraz cyklisty v Rokytnici, jeho majitelce nyní hrozí vězení

Do velkých potíží přivedla fenka křížence svou paničku poté, co na silnici v Rokytnici nad Jizerou polekala 47letého cyklistu. Policisté oznámenou nehodu prošetřovali a dospěli k závěru, že za zranění cyklisty je plně zodpovědná majitelka psa. Ta si v minulém týdnu převzala usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za který ji soud může poslat do vězení až na dva roky. Více podrobností

Kraj požádá o dotaci na rekonstrukci páteřní turnovské komunikace

Rada kraje schválila předložení projektové žádosti projektu Silnice II/610 Turnov - hranice Libereckého kraje (vč. mostních objektů). Projekt bude předložen do Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Jedná se o šestou žádost Libereckého kraje týkající se rozvoje sítí regionální silniční infrastruktury navazující na síť TEN-T. Celkové náklady projektu činí 176,9 milionu korun. Stavba by mohla začít ve druhé polovině roku 2018. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muž a žena byli arogantní v restauraci, hrozí jim pokuta 20 tisíc
Samurajská katana byla zakončena v Jablonci
Klienti chráněných dílen se opět blýskli na krajských vánočních trzích
Dětem se líbil na jablonecké radnici primátorský řetěz
Závěrečná zkouška ohněm fotbalistů FK

Nejčtenější články

21.11.: Pád do bahna v Lučanech se stal pro koně osudným
21.11.: Srážka dvou nákladních automobilů komplikuje provoz na R35
22.11.: K dopravním nehodám došlo po ránu u Jablonce i v České Lípě

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT