Obrazem: Atletický trojboj malotřídek v Plavech

30.05.2014 11:01:11 | Autor: Kateřina Hausová | Rubrika: Školství | Obce: Plavy

Obrazem: Atletický trojboj malotřídek v Plavech

V areálu hřišť za ZŠ Plavy se ve čtvrtek 29. května uskutečnil 1. ročník Atletického trojboje malotřídek. Žáci základních škol Plavy, Zlatá Olešnice, Kořenov a hosté ze ZŠ Kounice se utkali ve třech disciplínách – hod kriketovým míčkem, běh na 60m a skok do dálky. Akci sponzorovaly a  osobně se zúčastnili starostové všech tří obcí - Věra Mužíčková (Plavy), Jiří Černý (Zlatá Olešnice) a Luboš Marek (Kořenov). 

„Riskneme to!“ oznámila mi ráno v telefonu ředitelka Zš Kořenov Mgr. Lenka Lipská po poradě s organizátory, kteří byli připraveni akci kvůli nepříznivému počasí odložit. V 8.30 hodin uvítali starostové zmíněných obcí všechny závodníky, v rukou třímali dětmi namalované erby. Věra Mužíčková kvůli hlasové indispozici děti přivítala šeptem a úsměvem, Luboš Marek popřál především radost a požitek ze soupeření a Jiří Černý velmi ocenil  zavedení nové tradice. Tu zahájila ředitelka ZŠ Zlaté Olešnice Mgr. Renata Pekařová. „Obvolávala jsem ředitele okolních malotřídek a byla mile překvapena vstřícností a nadšením. Rychlé ano mi řekla Mgr. Lenka Lipská (Kořenov) a Mgr. Jana Kneřová (Plavy). ZŠ Plavy poskytla svůj sportovní areál a paní ředitelka se ujala jedné z funkcí, kdy zvučným hlasem instruovala děti a zapisovala výsledky u hodu kriketovým míčkem.

Po dvou hodinách sportování přišlo na řadu ocenění nejlepších v daných kategoriích (1. třída, 2.-3. třída a 4.-5. třída). Výsledky vyhlásila ředitelka závodů Lenka Rothová. Medailistům opět pogratulovali starostové a hrdě se se svými malými sportovci vyfotografovali. Všichni účastníci získali button s logem závodů. Na závěr paní starostka Věra Mužíčková obdarovala všechny zúčastněné školy upomínkovým pohárem města Plavy. Celé dopoledne probíhalo ve veselé náladě, velký dík zaslouží pedagogové a dobrovolníci, např. pan školník plavské školy František Balatka vzorně měřil hody míčkem, Helena Beranová z Tanvaldu měla na starosti časomíru u běhu a přivedla hosty svého penzionu – žáky základní školy Kounice. K pobytu na horách tak dětem přibyl zážitek ze sportovního klání.

Risk se vyplatil, pršet  začalo až při odjezdu dětí autobusem. Za rok na 2. ročníku na viděnou!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 198 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Setkání Rokytnic České republiky 2018 se koná v Rokytnici nad Jizerou

Již 45. ročník Setkání Rokytnic České republiky proběhne ve dnech 22. až 24. června 2018 a po pěti letech se znovu vrací do Rokytnice nad Jizerou. Těšit se můžete na přátelská utkání ve fotbale, stolním tenise a hasičském sportu. Slavnostní zahájení se koná v pátek 22. června ve 20 hodin na fotbalovém hřišti v Rokytnici nad Jizerou. Další informace

Nemocnice Turnov vymění nemocniční lůžka za 8,5 milionu

Nová moderní elektricky polohovatelná nemocniční lůžka v hodnotě 8,5 milionu korun přivezla v úterý 19. června dodavatelská firma do Nemocnice Turnov. Celkem v Turnově KNL vymění 128 nemocničních lůžek. Všechna nová lůžka jsou elektricky polohovatelná a plní přísné standardy nemocniční péče. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Aby Jablonec vyhověl referendu, tak vypoví smlouvy s kasiny
Nejlepší mladí plavci jsou z Jablonce
Liberecký kraj vybral dodavatele na ošetření významných alejí
Kluci z Mozartovky zvítězili v soutěži 1:0 für Deutsch a jedou do Berlína
Fotbalisté jabloneckého FK zahájili přípravu

Nejčtenější články

22.06.: Řidička narazila v Jablonci do jiného řidiče, ten jel pod vlivem alkoholu
23.06.: Jiřina Bohdalová dohlédla na ražbu mincí Křemílka a Vochomůrky
22.06.: Posily by přijít měly, říká nový kouč Mšena Vodička

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Jitka Abrahamová - KOMUNIKACE na základě Emoční inteligence

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT