Obrazem: Atletický trojboj malotřídek v Plavech

30.05.2014 11:01:11 | Autor: Kateřina Hausová | Rubrika: Školství | Obce: Plavy

Obrazem: Atletický trojboj malotřídek v Plavech

V areálu hřišť za ZŠ Plavy se ve čtvrtek 29. května uskutečnil 1. ročník Atletického trojboje malotřídek. Žáci základních škol Plavy, Zlatá Olešnice, Kořenov a hosté ze ZŠ Kounice se utkali ve třech disciplínách – hod kriketovým míčkem, běh na 60m a skok do dálky. Akci sponzorovaly a  osobně se zúčastnili starostové všech tří obcí - Věra Mužíčková (Plavy), Jiří Černý (Zlatá Olešnice) a Luboš Marek (Kořenov). 

„Riskneme to!“ oznámila mi ráno v telefonu ředitelka Zš Kořenov Mgr. Lenka Lipská po poradě s organizátory, kteří byli připraveni akci kvůli nepříznivému počasí odložit. V 8.30 hodin uvítali starostové zmíněných obcí všechny závodníky, v rukou třímali dětmi namalované erby. Věra Mužíčková kvůli hlasové indispozici děti přivítala šeptem a úsměvem, Luboš Marek popřál především radost a požitek ze soupeření a Jiří Černý velmi ocenil  zavedení nové tradice. Tu zahájila ředitelka ZŠ Zlaté Olešnice Mgr. Renata Pekařová. „Obvolávala jsem ředitele okolních malotřídek a byla mile překvapena vstřícností a nadšením. Rychlé ano mi řekla Mgr. Lenka Lipská (Kořenov) a Mgr. Jana Kneřová (Plavy). ZŠ Plavy poskytla svůj sportovní areál a paní ředitelka se ujala jedné z funkcí, kdy zvučným hlasem instruovala děti a zapisovala výsledky u hodu kriketovým míčkem.

Po dvou hodinách sportování přišlo na řadu ocenění nejlepších v daných kategoriích (1. třída, 2.-3. třída a 4.-5. třída). Výsledky vyhlásila ředitelka závodů Lenka Rothová. Medailistům opět pogratulovali starostové a hrdě se se svými malými sportovci vyfotografovali. Všichni účastníci získali button s logem závodů. Na závěr paní starostka Věra Mužíčková obdarovala všechny zúčastněné školy upomínkovým pohárem města Plavy. Celé dopoledne probíhalo ve veselé náladě, velký dík zaslouží pedagogové a dobrovolníci, např. pan školník plavské školy František Balatka vzorně měřil hody míčkem, Helena Beranová z Tanvaldu měla na starosti časomíru u běhu a přivedla hosty svého penzionu – žáky základní školy Kounice. K pobytu na horách tak dětem přibyl zážitek ze sportovního klání.

Risk se vyplatil, pršet  začalo až při odjezdu dětí autobusem. Za rok na 2. ročníku na viděnou!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 198 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec U19 porazil v přípravě 6:1 Železný Brod

V rámci zimního turnaje v Lomnici nad Popelkou ve třetím kole porazili fotbalisté Jablonec U19 celek Železného Brodu 6:1, po poločase 3:0.Tabulku vedou Přepeře před Jičínem, Jablonec U19 je třetí a Železný Brod šestý. Ještě jsou na programu dvě kola, kompletní výsledky třetího kola

Výstavu fotografa Jaroslava Kučery podpořil i ministr kultury

V renovovaných prostorách Pojizerské galerie v Semilech byla v pátek 2. února slavnostně zahájena výstava jednoho z předních českých fotografů přelomu století Jaroslava Kučery pod názvem Černobíle. Vernisáž přijel zahájit vzácný host - ministr kultury Ilja Šmíd, původní profesí muzikolog, který si kromě výstavy poslechl i neformální bluesové uskupení hudebníků pod názvem Různá dobrá společnost. Výstavu budete moci navštívit až do 18. března 2018. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tým Bohemians z TU Liberec se přihlásil do soutěže s redbullem
Estrogen v zastoupení aneb Proč muži neposlouchají a ženy neumí...
Příběh Hanče a Vrbaty ožívá na zlaté a stříbrné medaili
Obrazem: Zahájení výstavy Malování pro radost v rýnovické galerii
Obrazem: Novoveský masopust 2018

Nejčtenější články

17.02.: Ester Ledecká šokovala sjezdařský svět a má olympijské zlato!
15.02.: Záběry z Olympijského dne v Hamrech putovaly do Pchjongčchangu
16.02.: Lyžníci se sjedou po třiadvacáté na Smržovku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT