Obrazem: Atletický trojboj malotřídek v Plavech

30.05.2014 11:01:11 | Autor: Kateřina Hausová | Rubrika: Školství | Obce: Plavy

Obrazem: Atletický trojboj malotřídek v Plavech

V areálu hřišť za ZŠ Plavy se ve čtvrtek 29. května uskutečnil 1. ročník Atletického trojboje malotřídek. Žáci základních škol Plavy, Zlatá Olešnice, Kořenov a hosté ze ZŠ Kounice se utkali ve třech disciplínách – hod kriketovým míčkem, běh na 60m a skok do dálky. Akci sponzorovaly a  osobně se zúčastnili starostové všech tří obcí - Věra Mužíčková (Plavy), Jiří Černý (Zlatá Olešnice) a Luboš Marek (Kořenov). 

„Riskneme to!“ oznámila mi ráno v telefonu ředitelka Zš Kořenov Mgr. Lenka Lipská po poradě s organizátory, kteří byli připraveni akci kvůli nepříznivému počasí odložit. V 8.30 hodin uvítali starostové zmíněných obcí všechny závodníky, v rukou třímali dětmi namalované erby. Věra Mužíčková kvůli hlasové indispozici děti přivítala šeptem a úsměvem, Luboš Marek popřál především radost a požitek ze soupeření a Jiří Černý velmi ocenil  zavedení nové tradice. Tu zahájila ředitelka ZŠ Zlaté Olešnice Mgr. Renata Pekařová. „Obvolávala jsem ředitele okolních malotřídek a byla mile překvapena vstřícností a nadšením. Rychlé ano mi řekla Mgr. Lenka Lipská (Kořenov) a Mgr. Jana Kneřová (Plavy). ZŠ Plavy poskytla svůj sportovní areál a paní ředitelka se ujala jedné z funkcí, kdy zvučným hlasem instruovala děti a zapisovala výsledky u hodu kriketovým míčkem.

Po dvou hodinách sportování přišlo na řadu ocenění nejlepších v daných kategoriích (1. třída, 2.-3. třída a 4.-5. třída). Výsledky vyhlásila ředitelka závodů Lenka Rothová. Medailistům opět pogratulovali starostové a hrdě se se svými malými sportovci vyfotografovali. Všichni účastníci získali button s logem závodů. Na závěr paní starostka Věra Mužíčková obdarovala všechny zúčastněné školy upomínkovým pohárem města Plavy. Celé dopoledne probíhalo ve veselé náladě, velký dík zaslouží pedagogové a dobrovolníci, např. pan školník plavské školy František Balatka vzorně měřil hody míčkem, Helena Beranová z Tanvaldu měla na starosti časomíru u běhu a přivedla hosty svého penzionu – žáky základní školy Kounice. K pobytu na horách tak dětem přibyl zážitek ze sportovního klání.

Risk se vyplatil, pršet  začalo až při odjezdu dětí autobusem. Za rok na 2. ročníku na viděnou!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 198 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Obyvatele Domova důchodců v Rokytnici potěšil adventní program

V Domově důchodců v Rokytnici nad Jizerou se ve středu 12. prosince konal předvánoční dopolední program pro klienty domova důchodců. Klub český turistů - odbor Jilemnice a ZUŠ v Jilemnici připravili obyvatelům domova krásné adventní pohlazení, při kterém panovala úžasná atmosféra. Článek s fotogalerií na Našem Pojizeří

Charitativní prodej slonů na podporu onkologicky nemocných

Charitativní prodej slonů pořádá Centrum Amelie 12. až 14. prosince od 10 do 20 hodin v obchodním centru Forum v Liberci. Celý výtěžek z prodeje půjde na zajištění bezplatných služeb pro onkologicky nemocné a jejich blízké. K zakoupení budou stovky slonů ze všech možných materiálů, které na podporu nemocných zasílali během podzimu lidé z celé republiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavu o F. L. Riegrovi v Semilech zahájil i jeho potomek
Dopravní výchova zážitkem probíhala po celém Libereckém kraji
Nadace Ivana Dejmala podpoří ekologickou výchovu dětí
Ohlédnutí za 8. Charitativním zumba maratonem
Obrazem: Dřevěný betlém na Skřivánčí stezce v Jablonci

Nejčtenější články

14.12.: Na náměstí ve Smržovce se srazilo několik aut
14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
16.12.: Navždy nás opustil Stanislav Ptáčník

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Poradíme Vám, jak ušetřit za vytápění i energie, jak využívat solární energii a úsporné zdroje světla a vody.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT