Obrazem: Atletický trojboj malotřídek v Plavech

30.05.2014 11:01:11 | Autor: Kateřina Hausová | Rubrika: Školství | Obce: Plavy

Obrazem: Atletický trojboj malotřídek v Plavech

V areálu hřišť za ZŠ Plavy se ve čtvrtek 29. května uskutečnil 1. ročník Atletického trojboje malotřídek. Žáci základních škol Plavy, Zlatá Olešnice, Kořenov a hosté ze ZŠ Kounice se utkali ve třech disciplínách – hod kriketovým míčkem, běh na 60m a skok do dálky. Akci sponzorovaly a  osobně se zúčastnili starostové všech tří obcí - Věra Mužíčková (Plavy), Jiří Černý (Zlatá Olešnice) a Luboš Marek (Kořenov). 

„Riskneme to!“ oznámila mi ráno v telefonu ředitelka Zš Kořenov Mgr. Lenka Lipská po poradě s organizátory, kteří byli připraveni akci kvůli nepříznivému počasí odložit. V 8.30 hodin uvítali starostové zmíněných obcí všechny závodníky, v rukou třímali dětmi namalované erby. Věra Mužíčková kvůli hlasové indispozici děti přivítala šeptem a úsměvem, Luboš Marek popřál především radost a požitek ze soupeření a Jiří Černý velmi ocenil  zavedení nové tradice. Tu zahájila ředitelka ZŠ Zlaté Olešnice Mgr. Renata Pekařová. „Obvolávala jsem ředitele okolních malotřídek a byla mile překvapena vstřícností a nadšením. Rychlé ano mi řekla Mgr. Lenka Lipská (Kořenov) a Mgr. Jana Kneřová (Plavy). ZŠ Plavy poskytla svůj sportovní areál a paní ředitelka se ujala jedné z funkcí, kdy zvučným hlasem instruovala děti a zapisovala výsledky u hodu kriketovým míčkem.

Po dvou hodinách sportování přišlo na řadu ocenění nejlepších v daných kategoriích (1. třída, 2.-3. třída a 4.-5. třída). Výsledky vyhlásila ředitelka závodů Lenka Rothová. Medailistům opět pogratulovali starostové a hrdě se se svými malými sportovci vyfotografovali. Všichni účastníci získali button s logem závodů. Na závěr paní starostka Věra Mužíčková obdarovala všechny zúčastněné školy upomínkovým pohárem města Plavy. Celé dopoledne probíhalo ve veselé náladě, velký dík zaslouží pedagogové a dobrovolníci, např. pan školník plavské školy František Balatka vzorně měřil hody míčkem, Helena Beranová z Tanvaldu měla na starosti časomíru u běhu a přivedla hosty svého penzionu – žáky základní školy Kounice. K pobytu na horách tak dětem přibyl zážitek ze sportovního klání.

Risk se vyplatil, pršet  začalo až při odjezdu dětí autobusem. Za rok na 2. ročníku na viděnou!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 198 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kolem Sněžky létá vrtulník, stěhuje materiál na opravy cest

Po skončení hlavní letní turistické sezony začaly v Krkonoších intenzivní práce na těch nejfrekventovanějších úsecích cest, včetně těch vedoucích na Sněžku. Od pondělí 17. září létá u nejvyššího vrcholu České republiky i vrtulník, který stěhuje potřebný materiál. Více podrobností

V České Lípě a Liberci se konají Dny duševního zdraví

Jak spolupracovat při řešení problematiky osob s duševním zdravím bude hlavním tématem workshopu v rámci Dnů duševního zdraví. Akci pořádá Krajská koordinační skupina pro implementaci reformy psychiatrické péče v Libereckém kraji. Setkání proběhne při příležitosti 25. výročí činnosti FOKUSu Liberec o. p. s. dne 19. září v České Lípě a 10. října 2018 v Liberci.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaký program přinášejí jablonecké Podzimní slavnosti 2018?
Ve Velkých Hamrech havaroval motorkář
KAM ZA SPORTEM: 21. 9. – 26. 9. 2018
Město Semily odkoupí pozemky pod Riegrovou a Kamenického stezkou
Koncert kvarteta Amabile podpoří opravu lučanského kostela

Nejčtenější články

18.09.: Obrazem: Běh přes Desenské kopce 2018
18.09.: Nový územní plán v Janově se týká i kapličky v Hraběticích
18.09.: Fotbal se hraje hlavně ve vápnech, přátelé!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT