Obě družstva LIAZU Jablonec vybojovala čtvrtá místa

10.07.2020 11:53:03 | Autor: Ladislav Janata, ms | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Obě družstva LIAZU Jablonec vybojovala čtvrtá místa

Stadion v Mladé Boleslavi byl v sobotu dějištěm prvního kola druhé nejvyšší atletické soutěže, kterou je první liga družstev. O body se bojovalo v 19 disciplínách mužů a žen za účasti 343 závodníků. 

Jabloneckému družstvu žen chybělo pouze dvanáct bodů ke třetímu místu. Do bojů nastoupilo 16 závodnic, na startu, bohužel chyběly dvě opory z minulého roku. Adéla Novotná a Barbora Hůlková, které v letošním roce v soutěži družstev hostují za extraligové týmy. Družstvo tak doplnily čtyři žákyně, pro které to byl první úspěšný ligový start, a všem se podařilo v soutěži bodovat.

Nejúspěšnější závodnicí byla Vendula Štanclová, která vyhrála běh na 100 metrů překážek časem 14.34 a v běhu na 400 metrů překážek byla druhá časem 63.31, další body přidala jako členka štafety 4x 100 metrů, což celkový bodový zisk pro družstvo znamenal 22,5 bodů. Druhou nejvíce bodující byla Kateřina Kadavá druhá v dálce za 540 cm, třetí v běhu na 100 metrů překážek časem 14.98 a další body přidala ve štafetě 4x 100 metrů, celkem 19,25 bodů jen o 0,25 bodů méně vybojovala Barbora Dvořáková, která zvítězila v trojskoku výkonem 11,40 metru a v dálce byla třetí výkonem 528 cm, její celkový zisk byl 19 bodů.

Celkem vybojovaly závodnice LIAZU dvě první místa, pět druhých, tři třetí a dvě čtvrtá místa. Z dalších výsledků žen: tyč: 2. Hristiana Atanasová 310, 5000m: 2. Klára Malá 18:52.82 1500m: 3. Abigail Šolcová 5:17.32, kladivo: 4. Barbora Štejfová 44,65, trojskok: 4. Veronika Jégrová 10,76, 4x100m: ve složení Štanclová, Rappová, Kadavá, Kopecká 49.16.

Celkový bodový zisk družstev žen: 1. Sokol Kolín 171, 2. Sokol Hradec Králové 162,5, 3. Atletika Stará Boleslav 154, 4. LIAZ Jablonec 142, 5. AC Mladá Boleslav, 6. VTŽ Chomutov 106, 7. AC Vysoké Mýto, 8. AC Slovan Liberec 97,5.

V mužích získali stejný počet bodů družstva AC Mladá Boleslav a LIAZ Jablonec o celkovém čtvrtém místě tak musel, rozhodnout počet vítězných disciplín LIAZ měl dvě a obsadil čtvrté místo. V družstvu chyběli Ondra Rapp, Kadavý, Pinter a ke všemu zlému se zranil Tomáš Pulíček. Přesto se 13 závodníků podílelo na celkovém bodovém zisku.

Nejúspěšnějším závodníkem byl kapitán družstva Jan Lechner, kterému se podařilo zvítězit v trojskoku o jediný centimetr 14,18 a v dálce byl třetí výkonem 673, další body přidal za štafetu 4x 100 metrů, pro družstvo to znamenalo celkem 20,25 bodů. Druhé vítězství vybojoval Jan Málek v běhu na 1500 metrů 3:58.85. Z dalších výsledků: výška: 2. Vít Monzar 196, 110 m překážek: 2. Petr Urbánek 15.11, štafeta 4x 100m: 2. ve složení Osoba, Schubert, Papoušek, Princ 43.89, tyč :3. Martin Mikula 435, 4. Karel Velička 435, 5. Jáchym Štancl 425.

Celkový bodový zisk družstev mužů: 1. AC Liberec 170, 2. Sokol Hradec Králové 165, 3. Sokol Kolín 160, 4. LIAZ Jablonec 118, 5. AC Mladá Boleslav 118, 6. SK Nové Město nad Metují 97, 7. Atletika Stará Boleslav 82, 8. AC Ústí nad Labem 80.

Druhé kolo první ligy atletů proběhne v sobotu 18. července v Jablonci nad Nisou a domácí závodníci tak budou mít velkou šanci své postavení v tabulce vylepšit.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Jablonci bojovali muži i ženy v krajském přeboru družstev
Barbora Hůlková vyhrála v Liberci sprinterský trojboj
Opožděný start atletů do sezony úspěšně zvládlo mladší žactvo
FOTO: Maloskalský půlmaraton 2020 přilákal 55 běžců
Atleti LIAZU Jablonec zahajují sezonu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Letní turistické autobusy Český ráj

Již 22. sezonu mají návštěvníci Českého ráje od května do září možnost využívat letní turistické autobusy. Ty se letos rozjedou na osmi linkách. „Návštěvníkům bychom určitě doporučili, aby autobusy upřednostňovali před individuální dopravou a vyhnuli se tak přetrvávajícím problémům s parkováním v nejzatíženějších místech regionu," apeluje Lucie Podařilová ze Sdružení Český ráj. Jízdní řády turistických autobusů najdou zájemci v samostatných letácích (kapesní jízdní řády), na plakátech a v turistických novinách. Turistické autobusy Český ráj jsou projektem Mikroregionu Český ráj ve spolupráci s městy a obcemi turistického regionu. Sdružení Český ráj zajišťuje propagaci projektu. Provoz autobusů je podpořen finančními prostředky Královéhradeckého a Libereckého kraje.

Projekt Objevuj památky má program Třetí za polovic, sedmá zdarma

Nový program Třetí za polovic, sedmá zdarma je součástí celorepublikového projektu Objevuj památky. Na vybraných památkách, které se do programu zapojily, můžete čerpat výše uvedené slevy a zároveň se zapojit do slosování o hodnotné ceny, mezi kterými jsou i pobyty v zámeckých či hradních areálech. Na Turnovsku jsou zapojeny hned čtyři objekty (hrad Valdštejn, Zámek Svijany, Synagoga Turnov a Dlaskův statek), další objekty jsou v Českém ráji a blízkém okolí. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jak řešit dopravu v Jablonci? Napoví studie klíčových bodů
Překvapení pod papírem. Návštěvu Českého ráje kazí výkaly po lesích
FOTO: Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2020 získalo sedm oceněných
První příspěvky z nově vytvořené rezervy Covid kultura
Horská služba zachraňovala turisty pod Frýdlantským cimbuřím

Nejčtenější články

18.06.: Bohuš Matuš sundal šátek a ukázal, že Slavíka získal právem
19.06.: Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci
18.06.: Méně vyhodíš, méně zaplatíš, vyzývá k třídění jablonecký magistrát

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn