Oba týmy z Jablonecka v krajském přeboru zvítězily

12.06.2018 15:26:30 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Železný Brod,Jablonecko

Velké Hamry po spolehlivém výkonu porazily soupeře z Višňové a slaví vítězství ve fotbalovém přeboru a postup do divize. Ve velmi dobrých výkonech pokračoval i Železný Brod, který svůj postup do finálové nadstavby ozdobil i výbornými výkony v této části a rozdrtil doma Doksy.

Velké Hamry - Višňová 3:1 (1:0)

V sobotu sehrál vedoucí tým přeboru utkání s Jiskrou Višňová a všichni hráči věděli o co v tomto utkání jde a neponechali nic náhodě. Už od prvních minut si vytvořili téměř drtivou převahu se spoustou šancí. První gól vstřelil, po centru Rudolfa, hlavou stoper Šidlo. Do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Hned zkraje druhého poločasu navýšil vedení Hlubuček střelou z malého vápna. Nejdříve trefil přímo z voleje soupeřova brankáře, pak se k němu míč vrátil ze skrumáže a to se již domácí kanonýr nemýlil 2:0. V 80. minutě přišla nejhezčí chvíle zápasu, kdy Barcuchova střela z dálky skončila za zády brankáře po odrazu od břevna. V předposlední minutě se podařilo hostům zkorigovat výsledek přízemní střelou k tyči, na kterou neměl Kobachidze nárok. Střelec využil nedůrazu domácího beka, který mu ustřelil míč v souboji na velkém vápně.

V utkání Hamerští po celých devadesát minut kontrolovali hru a v klidu si dokráčeli pro výhru, která znamená vítězství v krajském přeboru Liberecka!

Branky: 20. Šidlo, 48. Hlubuček, 80. Barcuch - 88. Dobrovodský. Rozhodčí: Nádvorník. ŽK: 1:2. Diváků: 50. Sestava Hamrů: Kobachidze - Barcuch, Macháček, Šidlo, Dorničák (76. Bistiak) - Kováčik, Šedý (62. Vencbauer), Linka, Soukup (62. Vitkovič) - Rudolf, Hlubuček.

FK Železný Brod - TJ Doksy 4:0 (2:0)

V nedělním jarmarečním odpoledni přivítal rozjetý Brod v dalším zápase nadstavby tradiční tým z Doks. Šlo o letošní již druhou konfrontaci. Ta první proběhla v polovině dubna v Doksech a dá se říci, že právě v tomto zápase Brod nastartoval své úspěšné jarní tažení. Domácí tým sice nastoupil v pozměněné sestavě, ale na výkonu to znát nebylo a Brod opět hrál výborně. Předzápasový deštík domácím hráčům pomohl a ti s velkou chutí od začátku přehrávali svého soupeře. Brod hrál pohledný kombinační fotbal a divákům se musel líbit. Jen škoda, že jich nebylo moc.

První gól přišel ve 24. minutě, kdy aktivní Král uvolnil Makulu, který zleva unikl po brankové čáře a přesně přihrál před branku Kyselovi, který do prázdné branky otevřel skóre zápasu 1:0. Ve 34. minutě měl obrovskou příležitost Svoboda, který se dostal do šance po akci Šefra. Bohužel Svoboda prázdnou branku minul. A tak druhý gól přišel v samém závěru prvního poločasu. A byla to opět pěkná akce, kdy se nejprve uvolnil kličkou Svoboda, poté se do akce zapojil Hloušek, který přesně nahrál na Makulu a ten přesně našel Kyselu, který přesnou ranou po zemi okolo brankáře vsítil svůj druhý gól 2:0. Brod tak šel do kabin za dvougólového a zcela zaslouženého vedení. Ve druhém poločase přišla pojistka v 57. minutě, kdy Maryško z přímého kopu zvýšil již na 3:0. Poté domácí již kontrolovali vývoj zápasu. Prakticky jedinou velkou šanci měli hosté v 82. minutě, kdy ale dokázali neuvěřitelně svou šanci zahodit. Brod měl ještě pár náznaků šancí, ale střelecky se prosadil už jen Hloušek, který v 90. minutě krásně vymetl šibenici hostující branky 4:0. Brod tak znovu vyhrál a po čtyřech kolech nadstavby získal zatím z finálové šestky nejvíce bodů.

„Znovu jsem velmi spokojen s naším výkonem a opět musím všechny naše hráče pochválit. Přestože jsme museli udělat některé změny v sestavě, tak to na hřišti nebylo znát a zaslouženě jsme vyhráli. Jarní část nás zastihla v báječném rozpoložení a z dvanácti zápasů jsme získali dvacet pět bodů. Již je jasné, že skončíme nejhůře na pátém místě a s tím musíme být spokojeni," uvedl za Brod Jaroslav Kletečka.

Branky: 24. a 45. Kysela, 57. Maryško, 90. Hloušek. Rozhodčí: Bahník, ŽK: 0:0. Diváků: 60. Železný Brod: Kopal - Šilhán, Musílek, Maryško, Král - Kysela (82. Drobný), K. Makula, Svoboda, T. Kotlár - Hloušek, Šefr (46. Olyanin).