O víkendu zasahovali hasiči u mnoha nehod, k větší došlo ve Zlaté Olešnici
18.08.2014 10:47:14 | Autor: pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Nová Ves nad Nisou,Zlatá Olešnice,Liberecký kraj,Jablonecko
Velký počet zásahů u dopravních nehod měli hasiči o uplynulém víkendu v Libereckém kraji. Od pátečního odpoledne do nedělního večera vyjížděli k 28 haváriím. Řada z nich si vyžádala vážná zranění a několikrát museli hasiči použit i hydraulické vyprošťovací nářadí.
V pátek večer byli profesionální hasiči z České Lípy povoláni do Doks, kde u chatové oblasti narazilo auto do stromu. „Událost byla ohlášená ve 21.15 hodin na tísňovou linku 112 a ohlašovatel uváděl, že jsou v autě lidé, kteří se nemohou dostat ven. V době příjezdu hasičů byli již dva muži venku v péči zdravotníků. Třetího však hasiči museli vyprostit. Hasiči pomohli s navigací vrtulníku Letecké záchranné služby na přistání a transportem zraněného muže. Uniklé provozní náplně hasiči jímali do speciálních nádob," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.
Další dopravní nehody se zraněním se staly během soboty v České Lípě - ulici 5. května, kde narazilo osobní auto do domu. Plno práce měli také hasiči na Liberecku. Dvakrát byli potřební u nehody v Mníšku, dále zasahovali v Oldřichově v Hájích či Dětřichově, kde se vůz převrátil na střechu. Opět vyprošťovat musely dvě jednotky hasičů u dopravní nehody, která se odehrála v sobotu večer ve 22.42 ve Zlaté Olešnici na Jablonecku. Po stabilizaci vozidla, které vlétlo až do lesa, hasiči řidiče vyprostili a transportovali k silnici.
V neděli před půl pátou odpoledne zasahovali liberečtí profesionální hasiči v Nové Vsi (části obce Mlýnice). Zde se střetlo osobní auto s motocyklem. „Hasiči pomáhali zdravotníkům s ošetřením posádky motocyklu a zároveň usměrňovali provoz na komunikaci do příjezdu Policie České republiky. Po došetření nehody hasiči uklidili z komunikace střepy a plastové části. Za asistence jednotky byl vůz naložen na odtahovou službu," dodala mluvčí hasičů.
Související články
Při odbočování nedal v Železném Brodě přednost protijedoucímu autu
Řidička se údajně lekla kočky a narazila do jiného auta
Auto se při nehodě v Jablonci namotalo na sloup, řidiče vyprostili až hasiči
Řidička při sjezdu z rychlostní silnice převrátila auto na střechu
Spolehlivým řidičům v Jablonci rozdávali policisté pivo a alkotest
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Fúze českolipské a liberecké nemocnice nepotřebuje schválení
Jako bezproblémové hodnotí fúzi liberecké a českolipské nemocnice Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten v pondělí 8. propsince po posouzení transakce dospěl k závěru, že fúze nepodléhá povolení antimonopolního úřadu. Záměr fúze obou organizací, Krajské nemocnice Liberec, a. s. s Nemocnicí s poliklinikou Česká Lípa, a. s. ve kterých je Liberecký kraj majoritním vlastníkem, pokračuje bez problému dál. ÚOHS pravomocně v souladu se zákonem ukončil správní řízení v této záležitosti. Podle sdělení, které v dané věci vydal, totiž obě nemocnice nejsou samostatnými soutěžiteli, protože již době před realizací plánované fúze jsou kontrolovány Libereckým krajem.
V jablonecké Kubálkově ulici se dláždí do konce týdne
Práce v jablonecké Kubálkově ulici se prodlužují do konce prvního prosincového týdne. Již jednou prodloužený termín dokončení byl 30. listopadu. Důvodem dalších potřebných dnů jsou povětrnostní podmínky. Pracovat se tu začalo 1. července. „Nejdéle do 7. prosince budou dělníci pracovat na dodláždění pojezdové a pochozí části u OA a VOŠ. Zároveň se bude průběžně odklízet i staveniště," říká Petr Heidrich z oddělení přípravy a realizace investic jabloneckého magistrátu. Chodci mohou ulicí Kubálkova procházet stavbou podél budovy SUPŠ a VOŠ. Stále je však nutná obezřetnost, jelikož průběžně probíhají hutnící práce dlažby a občas se po staveništi pohybuje menší technika, která přesouvá drť a kostky.
Nejnovější články
Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
V Jablonci proběhly dva atletické mítinky mládeže s rekordní účastí
Kraj a Jablonec chystají opravy Střední uměleckoprůmyslové školy
Liberecký kraj má nový Plán rozvoje sportu na roky 2026–2029
Kraj si připomíná rok od připojení k Chartě proti domácímu násilí
Nejčtenější články
09.12.: Prezident republiky Petr Pavel a jeho manželka navštíví Liberecký kraj
08.12.: Město Harrachov vystupuje z Národního sportovního centra
07.12.: Město Jablonec připravuje záměr parkovacího a bytových domů
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.