O víkendu přišli při nehodách v Libereckém kraji o život dva lidé

19.08.2013 10:58:06 | Autor: pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

O víkendu přišli při nehodách v Libereckém kraji o život dva lidé

Hasiči v Libereckém kraji museli v uplynulém víkendu zasahovat celkem u osmnácti dopravních nehod, při kterých došlo k usmrcení dvou osob a dalších sedm jich bylo zraněno.

„V sobotu ve 13.50 byli povoláni profesionálové z Jablonného v Podještědí společně s dobrovolnými hasiči z Mimoně ke srážce cyklisty s osobním automobilem na komunikaci mezi obcemi Ploužnice a Kuřivody. Hasiči ihned po příjezdu začali s resuscitací, ale i přes veškerou snahu cyklista vážným zraněním na místě podlehl," potvrdil zastupující tiskový mluvčí HZS Libereckého kraje Daniel Mlčoch.

K další tragické nehodě došlo na železniční trati mezi Hrádkem nad Nisou a Chotyní, kde byla hasičům nahlášena osoba sražená vlakem. „Na místo byly ihned vyslány čtyři jednotky, jejichž průzkumem byla nalezena v kolejišti osoba, která nárazem utrpěla zranění neslučitelná se životem," upřesnil Mlčoch. Nedávno přitom došlo k jiné nehodě, kde hrála svou roli také železnice. Těžká zranění utrpěla žena, která zřejmě spadla z blízké skály do kolejiště mezi tunely nad zastávkou v Tanvaldě.

Hasiči dále zasahovali u pěti dopravních nehod motocyklů, z nichž nejvážnější následky měla srážka motocyklu Kawasaki a osobního vozidla Honda u Sosnové. „Na místo byli vysláni profesionálové z České Lípy. Po příjezdu k dopravní nehodě hasiči zajistili místo, poskytli první pomoc zraněnému motorkáři a následně pomohli s transportem do vrtulníku Letecké záchranné služby," doplnil mluvčí hasičů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Strhl řízení před srážkou s jiným vozidlem a zastavil se až na zahradě
Na železniční trať blízko zastávky Tanvald spadla žena
Na kruhovém objezdu v Jablonci narazil autem do cyklisty
Náklaďák sám projížděl centrem Jablonce. Po cestě zdemoloval tři auta
Motorkář na Harleyi nepočítal při předjíždění Tatrovky se žlabem

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V pondělí 10. května otevřou infocentrum v Turnově

Po téměř 5 měsících se může v pondělí 10. května Regionální turistické informační centrum v Turnově konečně v plném rozsahu otevřít. „Těšíme se až vám představíme naši novou nabídku suvenýrů, neboť bohatý sortiment zboží infocentra byl doplněn o nové magnetky, klíčenky a přívěsky. Dále je přichystána nová kolekce suvenýrů s malovanými obrázky Turnova a Českého ráje, jako jsou například hrnečky, magnetky či záložky. V příštích dnech bude rozšířena i řada regionálních produktů, a to o mýdla a hořické trubičky s motivem Turnova a Valdštejna," sdělila za organizaci Turnovské památky a cestovní ruch Anna Chaloupecká.

Cestující se o své zůstatky na elektronických kartách nemusí obávat

Krajská společnost KORID LK je od září 2018 jediným vydavatelem a správcem elektronických peněžních prostředků na všech kartách ve veřejné dopravě. Zatímco všichni dopravci s touto změnou souhlasili a přistoupili i na vyrovnání svých závazků, společnost Witbystar (dříve BusLine a později TD BUS) i v současné době dluží KORIDu LK zhruba 3,3 milionu korun a neplní tím uzavřenou smlouvu.  „Neplnění dohody ze strany společnosti Witbystar způsobilo, že na elektronických peněženkách, které spravuje organizace KORID LK, chybí částka zhruba 3,3 milionu korun. Cestující samozřejmě o své peníze nepřijdou. Witbystar dostal Liberecký kraj do takové situace, že v případě poklesu zůstatku na účtu elektronických peněženek by kraj musel pokrýt chybějící částku z vlastního rozpočtu. Je to jedna z variant, kterou by musela odsouhlasit rada kraje. Nyní musíme situaci i nadále sledovat," uvedl statutární náměstek hejtmana Jan Sviták.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Májový jarmark v Jilemnici bude, ale bez kulturního programu
Okolo rozhledny Štěpánka přes Bílou skálu až za Járou Cimrmanem
Nadšenci z Jablonecka a Liberecka vybudovali nová místa pro setkávání
V Libereckém kraji je vyočkováno už 139 tisíc dávek vakcíny
Od 10. května se rozvolní protiepidemická opatření i v dalších krajích

Nejčtenější články

07.05.: K ochraně školek v Jablonci se spojily obě bezpečnostní složky
06.05.: Jablonec nezavírá oči nad problémovými skupinami mladistvých
07.05.: V Jablonci se střetla tramvaj s osobním autem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn