O víkendu pomáhali krajští hasiči u několika nehod

19.09.2017 21:59:48 | Autor: pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Lučany nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

O víkendu pomáhali krajští hasiči u několika nehod

Hasiči v Libereckém kraji zaznamenali od pátku do neděle na dvacet událostí. Likvidovali následky dopravních nehod například ve Frýdlantu, Lučanech nad Nisou, Liberci, Oldřichově v Hájích či v České Lípě.

Liberečtí profesionální hasiči zasahovali v pátek po poledni (ohlášeno 12:48) u dopravní nehody osobního automobilu a autobusu MHD v ulici Hlávkova v Liberci. „V autobuse v době nehody cestovalo 25 osob. Nikdo z cestujících nebyl zraněn. Řidiči osobního automobilu poskytli hasiči předlékařskou první pomoc a s lehkým zraněním ho předali do péče Zdravotnické záchranné služby k dalšímu ošetření. Dopravu po nezbytně nutnou dobu řídila Policie ČR. Hasiči provedli protipožární opatření u obou vozidel a úklid komunikace," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková.

K vážné dopravní nehodě byli v pátek voláni profesionální hasiči z Raspenavy a dobrovolní hasiči z Frýdlantu. „K nehodě dvou osobních automobilů došlo po 17. hodině na komunikaci z Frýdlantu směrem na Habartice. Hasiči museli pomocí hydraulických nůžek i rozpínáku vyprostit řidiče z jednoho automobilu, stříhali sloupky a odklápěli i střechu. Řidič z druhého vozidla utrpěl pouze lehké zranění. Komunikace byla po nezbytně nutnou dobu uzavřena, poté Policie ČR řídila dopravu kyvadlově. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a uklidili vozovku," uvedla mluvčí hasičů.

V sobotu v 15:40 hodin přijalo operační středisko HZS LK hlášení o havárii motocyklu v Oldřichově v Hájích. Na místo nehody vyjely jednotky z Raspenavy a Liberce. „Motocykl se nacházel mimo vozovku a jeho řidič byl v bezvědomí. Hasiči okamžitě poskytli předlékařskou první pomoc a následně předali zraněného do rukou záchranářů. I přes rychlou reakci všech složek IZS se motorkáře nepodařilo zachránit," sdělila Pavlína Bílková.

Dva osobní automobily se střetly v neděli před 16. hodinou v Lučanech nad Nisou. Dopravní nehoda se neobešla bez zranění tří osob, kterým museli hasiči po příjezdu na místo zásahu z havarovaných vozidel pomoci. „Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jablonec nad Nisou. Účastníkům nehody poskytli první předlékařskou pomoc - nasadili krční límec a zajistili tepelný komfort. Jejich kolegové z dobrovolné jednotky Jablonec nad Nisou - Paseky v místě nehody usměrňovali dopravu na komunikaci, pomáhali při úklidu a zajištění obnovení provozu. Všechny tři zraněné osoby převzala záchranka k dalšímu ošetření," dodala Bílková.

Náhled fotogalerie

Víkendové <a href=dopravní nehody v Libereckém kraji" title="Víkendové dopravní nehody v Libereckém kraji" width="75" />
Víkendové <a href=dopravní nehody v Libereckém kraji" title="Víkendové dopravní nehody v Libereckém kraji" width="75" />
Víkendové <a href=dopravní nehody v Libereckém kraji" title="Víkendové dopravní nehody v Libereckém kraji" width="75" />
 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidič dostal v Lučanech smyk a narazil do svodidel
Mezi Držkovem a Loužnicí se střetla dvě auta
V zatáčce přejel v jablonecké ulici Pod Vodárnou do protisměru
Na mokré vozovce dostala řidička v Plavech smyk
Opilý řidič narazil v Desné do stromu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí strážníci se vypořádali s agresívním zlodějíčkem

S fyzicky i verbálně agresivním zlodějíčkem si poradili strážníci Městské policie Jablonec nad Nisou ve středu odpoledne v prodejně Billa v Jehlářské ulici. Neplatícího zákazníka zajistila ostraha prodejny, zpacifikovat se ho ale podařilo až strážníkům, kteří ho předali Policii ČR k dořešení. Další krimi zprávy z Jablonecka

Političtí vězni získají od kraje symbolický šek jako vyjádření úcty

Částku 32 500 korun věnuje Liberecký kraj dosud žijícím politickým vězňům Libereckého kraje. Slavnostní předání finančního příspěvku se bude konat ve čtvrtek 16. srpna od 11 hodin v budově Krajského úřadu Libereckého kraje, 3. patro, sál č. 326. Každý ze členů Českého svazu bojovníků za svobodu dostane z celkové částky 2500 korun jako přilepšení na léky nebo jiné potřeby. Symbolický šek je zejména vyjádřením úcty k jejich někdejšímu utrpení, které zažívali v koncentračních táborech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Festival ZasTenRock posedmé přivítá fanoušky v Zásadě
Ke střetu dvou aut došlo v Železném Brodě, jeden z řidičů před jízdou pil
Vandal přes noc poškodil ve Velkých Hamrech osmnáct aut!
Obnova jablonecké radnice pokračuje venku i uvnitř
O prázdninách se vydejte za kozím sýrem či výrobou papíru

Nejčtenější články

14.08.: U Malé Skály havarovala dodávka, řidič se nechtěl přiznat, že řídil
13.08.: Požár na Ještědu zaměstnal hasiče, povolali další jednotky i vrtulníky
15.08.: Festival ZasTenRock posedmé přivítá fanoušky v Zásadě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT