O víkendu pomáhali krajští hasiči u několika nehod

19.09.2017 21:59:48 | Autor: pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Lučany nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

O víkendu pomáhali krajští hasiči u několika nehod

Hasiči v Libereckém kraji zaznamenali od pátku do neděle na dvacet událostí. Likvidovali následky dopravních nehod například ve Frýdlantu, Lučanech nad Nisou, Liberci, Oldřichově v Hájích či v České Lípě.

Nelze zobrazit. Prosím nainstalujte si Flash plugin.

Liberečtí profesionální hasiči zasahovali v pátek po poledni (ohlášeno 12:48) u dopravní nehody osobního automobilu a autobusu MHD v ulici Hlávkova v Liberci. „V autobuse v době nehody cestovalo 25 osob. Nikdo z cestujících nebyl zraněn. Řidiči osobního automobilu poskytli hasiči předlékařskou první pomoc a s lehkým zraněním ho předali do péče Zdravotnické záchranné služby k dalšímu ošetření. Dopravu po nezbytně nutnou dobu řídila Policie ČR. Hasiči provedli protipožární opatření u obou vozidel a úklid komunikace," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková.

K vážné dopravní nehodě byli v pátek voláni profesionální hasiči z Raspenavy a dobrovolní hasiči z Frýdlantu. „K nehodě dvou osobních automobilů došlo po 17. hodině na komunikaci z Frýdlantu směrem na Habartice. Hasiči museli pomocí hydraulických nůžek i rozpínáku vyprostit řidiče z jednoho automobilu, stříhali sloupky a odklápěli i střechu. Řidič z druhého vozidla utrpěl pouze lehké zranění. Komunikace byla po nezbytně nutnou dobu uzavřena, poté Policie ČR řídila dopravu kyvadlově. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a uklidili vozovku," uvedla mluvčí hasičů.

V sobotu v 15:40 hodin přijalo operační středisko HZS LK hlášení o havárii motocyklu v Oldřichově v Hájích. Na místo nehody vyjely jednotky z Raspenavy a Liberce. „Motocykl se nacházel mimo vozovku a jeho řidič byl v bezvědomí. Hasiči okamžitě poskytli předlékařskou první pomoc a následně předali zraněného do rukou záchranářů. I přes rychlou reakci všech složek IZS se motorkáře nepodařilo zachránit," sdělila Pavlína Bílková.

Dva osobní automobily se střetly v neděli před 16. hodinou v Lučanech nad Nisou. Dopravní nehoda se neobešla bez zranění tří osob, kterým museli hasiči po příjezdu na místo zásahu z havarovaných vozidel pomoci. „Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jablonec nad Nisou. Účastníkům nehody poskytli první předlékařskou pomoc - nasadili krční límec a zajistili tepelný komfort. Jejich kolegové z dobrovolné jednotky Jablonec nad Nisou - Paseky v místě nehody usměrňovali dopravu na komunikaci, pomáhali při úklidu a zajištění obnovení provozu. Všechny tři zraněné osoby převzala záchranka k dalšímu ošetření," dodala Bílková.

Náhled fotogalerie

Víkendové <a href=dopravní nehody v Libereckém kraji" title="Víkendové dopravní nehody v Libereckém kraji" width="75" />
Víkendové <a href=dopravní nehody v Libereckém kraji" title="Víkendové dopravní nehody v Libereckém kraji" width="75" />
Víkendové <a href=dopravní nehody v Libereckém kraji" title="Víkendové dopravní nehody v Libereckém kraji" width="75" />
 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidič dostal v Lučanech smyk a narazil do svodidel
Mezi Držkovem a Loužnicí se střetla dvě auta
V zatáčce přejel v jablonecké ulici Pod Vodárnou do protisměru
Na mokré vozovce dostala řidička v Plavech smyk
Opilý řidič narazil v Desné do stromu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jilemnici oslaví 125 od zavedení lyžování

Slavnostní večer k výročí 125 let od zavedení lyží na Jilemnicku se koná v úterý 24. října. Oslavy zahájí ve 14 hodin putování po místech spojených s lyžováním v Jilemnici. Začátek je v informačním středisku, kde si vyzvednete mapu. V 16 hodin bude slavnost pokračovat kladením věnců u pomníku na Tyršově náměstí a na hřbitově. V 18 hodin zakončí akci slavnostní večer v Erbovním sále Krkonošského muzea. Více podrobností na Našem Pojizeří

O post ředitele krajské záchranky usiluje deset uchazečů

Celkem deset uchazečů se přihlásilo do výběrového řízení na ředitele Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Možnost měli do pátku 13. října 2017. V současné době je posuzováno, zda splnili veškeré podmínky. „Ve středu 18. října uchazeči podstoupí pohovor s psychologem a o týden později, 25. října, je bude devítičlenná výběrová komise hodnotit. Následně radě kraje navrhne pořadí kandidátů a ta poté dle doporučení vybere vítěze," komentuje postup Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jilemničtí v referendu odmítli koupaliště podle návrhu radnice
Sídla krajských organizací ze sociální oblasti se dočkají vylepšení
Střípky z městské policie: Žena s pivem v tramvaji a host bez peněz
Hannelore Singer oslavila v rodném Jablonci 90 let
Tanvaldský hasič obhájil zlato na Mistrovství Evropy v mushingu

Nejčtenější články

21.10.: Volby 2017 v Jablonci nad Nisou
21.10.: Jak jste hlasovali v parlamentních volbách?
22.10.: Obrazem: Sedmá Podzimní zábava v Tanvaldě

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Poradíme Vám, jak ušetřit za vytápění i energie, jak využívat solární energii a úsporné zdroje světla a vody.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT