O snížení nájmu musí podnikatelé písemně požádat

03.07.2020 10:20:32 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

O snížení nájmu musí podnikatelé písemně požádat

Jablonec minulý týden snížil zpětně nájemné podnikatelům, provozujícím své živnosti v městských prostorách, o 30 %. Ti, kdo mají o snížení zájem, musí teď o něj požádat na magistrátě, a to nejpozději do poloviny září.

Podnětem ke snížení nájmů v městských objektech o 30 % bylo otevření státního programu Ministerstva průmyslu a obchodu Covid-Nájemné. Ten nabízí 50% kompenzaci nájemného podnikatelům, kteří museli v době nouzového stavu své provozovny uzavřít, ale s podmínkou, že pronajímatel sníží nájemné v měsících duben, květen a červen o 30 %. „Jablonec nad Nisou chce podpořit všechny podnikatele, provozující svou živnost v městských objektech. A to bez ohledu na skutečnost, zda mají nárok na uplatnění žádosti na základě výzvy MPO k programu COVID - Nájemné či nikoli," dodal ekonomický náměstek Milan Kouřil.

„Zájemci o snížení- prominutí 30 % nájemného v prostorách sloužících k podnikání zpětně za měsíce duben-červen 2020 z řad nájemců i podnájemců (podnikatelů - právnických i fyzických osob) musí o snížení požádat. Teprve na základě odevzdané písemné žádosti jim město nájem promine," řekla Libuše Pavízová, pověřená vedením odboru ekonomiky. Podle jejích slov mohou zájemci své žádosti označené heslem COVID-NÁJEMNÉ odevzdávat na podatelnu magistrátu do 18. září.

S přiznaným sníženým nájmem může pak podnikatel získat příspěvek z ministerského programu „Nájemce tak zaplatí 20 % nájemného a z programu MPO Covid-Nájem může získat 50 % z celkové částky," vysvětlil náměstek Kouřil. „Toto opatření bude mít dopad do rozpočtu města ve výši 482 tisíc korun," dodal.

Bližší informace k programu Covid-Nájem jsou na www.mpo.cz, kde jsou potřebné formuláře i čestná prohlášení. Žádat o příspěvek MPO je možné do 30. září.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
V Libereckém kraji je aktuálně 51 lidí nakažených koronavirem
Město Jablonec snížilo nájemné podnikatelům o 30 % na tři měsíce

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Lokalita Přírodního divadla v Rokytnici po čase opět ožije!

Letní příroďák je zábavnou akci pro všechny, která se uskuteční už v sobotu 15. srpna od 15 hodin v areálu Přírodního divadla v Rokytnici nad Jizerou. Pobaví vás dva koncerty, letní kino i společná zábava. Po celou dobu bude zajištěno bohaté občerstvení, výběr nápojů i možnost opečení si špekáčků na ohni. Vstupné je dobrovolné. Podrobná pozvánka

S rehabilitací znovu do Krkonoš

Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny jablonecké nemocnice zve všechny zájemce o své zdraví na tradiční podzimní seminář v Krkonoších s pestrým programem. Seminář z cyklu Cesty ke zdraví se tentokrát bude zabývat klouby a vším, co s nimi souvisí, nese název Jak ochránit a uzdravit bolavé klouby. „Náš seminář vám dá příležitost poznat různé přístupy ke svým potížím, také jak jim předcházet, či návod, jak pomoci sobě či svým blízkým. Vyslechnete si přednášky, zažijete tematická cvičení, chůzi s holemi Nordic Walking a nahlédnutí do svého nitra. To vše v krásné krkonošské přírodě," zve na seminář primářka oddělení MUDr. Alena Svárovská. Termín konání je 10. 9. - 13. 9. 2020. Bližší informace o akci včetně způsobu přihlášení jsou zveřejněny na webových stránkách nemocnice www.nemjbc.cz nebo k doptání na svarovska@nemjbc.cz, případně na telefonu 483 345 811.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hygienici kontrolovali zmrzliny a provozovny v rekreačních oblastech
Skryté skvosty: Kraví roklí přes Jelení vrch až do Psího kostela
Kam za sportem a zábavou na Jablonecku od 14. do 16. srpna
V předkole poháru Zásada vyřadila Albrechtice, další utkání už o víkendu
Díky penězům státu a EU se opraví silnice v Jablonném i Sklenařicích

Nejčtenější články

12.08.: V jablonecké ulici 5. května se srazilo osobní auto s dodávkou
13.08.: Situace s Covidem je v kraji pod kontrolou, aktuálně 123 nakažených
13.08.: ZasTenRock bude, ale rozdělený na dva díly

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn