O prázdninách se v jabloneckých školách opravuje

13.07.2020 21:50:12 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

O prázdninách se v jabloneckých školách opravuje

Prázdninové měsíce tradičně slouží k opravám a přestavbám školských zařízení. Nejinak je tomu také letos. I když prošel městský rozpočet restrikcemi, plánované opravy zůstaly vesměs zachované. Většinou je provádí oddělení správy nebytových objektů jabloneckého magistrátu, které za opravy letos zaplatí přes dva miliony korun.

Opravy za více jak dva miliony korun se týkají mateřských i základních škol. Pracovat se na nich bude v průběhu prázdnin tak, aby od září bylo vše opět v provozu. „Po prázdninách tak bude mít nové sociální zařízení Mateřská škola v ulici Tichá za 721 tisíc korun, opravenou střechu za 241 tisíc korun získá MŠ Švédská, 40 tisíc korun bude stát oprava kanalizačních stoupaček v MŠ Střelecká," vypočítal některé opravy ve školních budovách jablonecký ekonomický náměstek Milan Kouřil s tím, že 321 tisíc korun bude stát kompletní oprava plotu včetně podezdívky v MŠ Mechová a u Speciální mateřské školy v ulici Palackého je třeba opravit fasádu a dlažby u hlavního vstupu za 177 tisíc korun.

„Věnovat se budeme také základním školám - v Mozartově ulici musíme opravit sociální zařízení a kabinety v budově družiny, což vyjde na 188 tisíc korun, a kanalizační stoupačky za 35 tisíc ve škole. Na venkovní schodiště rýnovické ZŠ Pod Vodárnou máme rozpočtovaných 51 tisíc, v ZŠ Šumava nás čekají opravy kanalizační a vodovodní stoupačky za 127 tisíc a v ZŠ Liberecká 31 oprava povrchu dvora za 167 tisíc," konstatoval vedoucí oddělení správy nebytových objektů Václav Kotek.

Investice do oken repasovaných i replik

Rozsáhlou rekonstrukcí projde MŠ Husova, kde se budou letos měnit okna za jejich repliky, některá projdou repasí stejně jako vstupní dveře. „Školka je památkově chráněným objektem. Začistíme také vnější i vnitřní omítky kolem oken, popřípadě vnitřní nátěry, obložení a obklady, které budou výměnou poškozené," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček. Práce na výměně oken potrvají do konce srpna a vyjdou zhruba na 1,8 milionu korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Lokalita Přírodního divadla v Rokytnici po čase opět ožije!

Letní příroďák je zábavnou akci pro všechny, která se uskuteční už v sobotu 15. srpna od 15 hodin v areálu Přírodního divadla v Rokytnici nad Jizerou. Pobaví vás dva koncerty, letní kino i společná zábava. Po celou dobu bude zajištěno bohaté občerstvení, výběr nápojů i možnost opečení si špekáčků na ohni. Vstupné je dobrovolné. Podrobná pozvánka

S rehabilitací znovu do Krkonoš

Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny jablonecké nemocnice zve všechny zájemce o své zdraví na tradiční podzimní seminář v Krkonoších s pestrým programem. Seminář z cyklu Cesty ke zdraví se tentokrát bude zabývat klouby a vším, co s nimi souvisí, nese název Jak ochránit a uzdravit bolavé klouby. „Náš seminář vám dá příležitost poznat různé přístupy ke svým potížím, také jak jim předcházet, či návod, jak pomoci sobě či svým blízkým. Vyslechnete si přednášky, zažijete tematická cvičení, chůzi s holemi Nordic Walking a nahlédnutí do svého nitra. To vše v krásné krkonošské přírodě," zve na seminář primářka oddělení MUDr. Alena Svárovská. Termín konání je 10. 9. - 13. 9. 2020. Bližší informace o akci včetně způsobu přihlášení jsou zveřejněny na webových stránkách nemocnice www.nemjbc.cz nebo k doptání na svarovska@nemjbc.cz, případně na telefonu 483 345 811.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po stopách řemesel v kraji: kvalita z kůže vydrží po generace
FOTO: Součástí Křehké krásy byla i výstava Trendy.Design.Produkce
Tip na výlet: za pohanskou historií k Bílé skále
Hygienici kontrolovali zmrzliny a provozovny v rekreačních oblastech
Skryté skvosty: Kraví roklí přes Jelení vrch až do Psího kostela

Nejčtenější články

12.08.: V jablonecké ulici 5. května se srazilo osobní auto s dodávkou
13.08.: ZasTenRock bude, ale rozdělený na dva díly
13.08.: Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn