O investování v Libereckém kraji mají zájem čínské společnosti

12.11.2015 23:21:06 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

O investování v Libereckém kraji mají zájem čínské společnosti

Liberecký kraj navštívila čínská delegace z provincie Hebei. Její hlavní zájem, na společné schůzce se zástupci politické a podnikatelské sféry, směřoval k navázání dlouhodobější hospodářské spolupráce, k nabídce investičních možností regionálních podnikatelů a firem v Číně, ale i k hledání nových odbytišť pro čínský trh v našem regionu.

Praha se ve dnech 9. - 11. listopadu 2015 stala místem jednání v rámci bilaterálních vztahů mezi ČR a Čínskou lidovou republikou (ČLR) a také mezi ČLR a šestnácti zeměmi střední a východní Evropy. Uskutečnil se zde další ročník China Investment Forum, tentokrát na téma Příležitosti a výzvy iniciativy Nové hedvábné stezky 21. století - One Belt, One Road.

V rámci tohoto programu navštívila Liberecký kraj čínská delegace z hl. města Shijiazhuang, provincie Hebei, složená z ředitelů společností, průmyslových zón a zástupců samosprávy. Delegaci přijal Marek Pieter, ekonomický náměstek hejtmana, spolu se zástupci hospodářské komory, členy Ekonomické rady Libereckého kraje, ředitelem pivovaru Svijany a ředitelem liberecké Home Credit Areny. V úvodu setkání byly prezentovány zejména ekonomické ukazatele obou regionů a jejich tradiční hospodářská zaměření. V následné panelové diskuzi již byly představeny konkrétní oblasti vzájemné spolupráce mezi oběma regiony a jejich podnikatelskými subjekty. Zájem investorů směřuje především ke strojírenským oborům, textilnímu průmyslu, k výrobě cementu, ale také k přenosu zkušeností v oblasti přípravy velkých sportovních událostí s mezinárodním přesahem, neboť právě Čína bude pořadatelem zimních olympijských her v roce 2022. Během jednání byla předložena i nabídka na první spolupráci v oblasti druhotného zpracování odpadu při těžbě ve výši 1,5 mil. USD.

„Přes značnou vzdálenost obou regionů a rozdílné kultury se budeme snažit nabídnout společnostem v našem regionu partnera pro případnou spolupráci, která již v několika konkrétních firmách u nás funguje. Zahraniční investice či nové trhy mohou poskytnout další příležitosti rozvoje našich firem a tím i například rozšířit zaměstnanost a pozvednout tržní sílu v regionu," konstatoval závěrem Marek Pieter.

Město Shijiazhuang je důležité ekonomické centrum a hlavní město čínské provincie Hebei, která leží na severovýchodě Čínské lidové republiky. V zemi patří mezi 15 nejdůležitějších měst dle hospodářského výsledku. Na rozloze 18 tis. km2 žije 10 milionů obyvatel, regionální HDP činí 500 bil. USD s ročním nárůstem +7,9 %. Nosným výrobním odvětvím je kromě elektrotechniky či textilií i farmaceutický průmysl.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotbalisté FC Lomnice jsou s přípravou na sezonu spokojení

V přípravě hráli fotbalisté FC Lomnice nad Popelkou většinou s týmy z krajského přeboru. Ze všech devíti přípravných zápasů zaznamenali jedinou prohru, proto vládne spokojenost s výsledky i celou přípravou. Cílem do nové sezony je umístění do 3. místa a postup do krajského přeboru. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Výzkum okáčů pokračuje v Krkonoších i letos

Návštěvníci východní části Krkonoš si možná v hřebenových partiích mezi chalupou Na Rozcestí a Luční boudou všimli modrých či oranžových plastových praporků, mávajících na ně z vysokohorských luk. Nezapomněli je tam neukáznění turisté, ani nejde o bojovou hru. Označují takzvané příčné transekty, které výzkumníci používají ke sledování okáčů. Více informací


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Odstartoval 7. ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka
FOTO: Na Křehkou krásu si našly cestu tisíce návštěvníků
Fotografové z Jablonecka se setkali na Novoveském koupališti
Stavba okružní křižovatky Ostrý roh pokračuje druhou etapou
Jablonec hledá novou firmu k nakládání s odpadem

Nejčtenější články

10.08.: Obrazem: Fotbalisté Jiskry Mšeno zvítězili v Pěnčíně
11.08.: Stavba okružní křižovatky Ostrý roh pokračuje druhou etapou
11.08.: Fotografové z Jablonecka se setkali na Novoveském koupališti

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn