O investování v Libereckém kraji mají zájem čínské společnosti

12.11.2015 23:21:06 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

O investování v Libereckém kraji mají zájem čínské společnosti

Liberecký kraj navštívila čínská delegace z provincie Hebei. Její hlavní zájem, na společné schůzce se zástupci politické a podnikatelské sféry, směřoval k navázání dlouhodobější hospodářské spolupráce, k nabídce investičních možností regionálních podnikatelů a firem v Číně, ale i k hledání nových odbytišť pro čínský trh v našem regionu.

Praha se ve dnech 9. - 11. listopadu 2015 stala místem jednání v rámci bilaterálních vztahů mezi ČR a Čínskou lidovou republikou (ČLR) a také mezi ČLR a šestnácti zeměmi střední a východní Evropy. Uskutečnil se zde další ročník China Investment Forum, tentokrát na téma Příležitosti a výzvy iniciativy Nové hedvábné stezky 21. století - One Belt, One Road.

V rámci tohoto programu navštívila Liberecký kraj čínská delegace z hl. města Shijiazhuang, provincie Hebei, složená z ředitelů společností, průmyslových zón a zástupců samosprávy. Delegaci přijal Marek Pieter, ekonomický náměstek hejtmana, spolu se zástupci hospodářské komory, členy Ekonomické rady Libereckého kraje, ředitelem pivovaru Svijany a ředitelem liberecké Home Credit Areny. V úvodu setkání byly prezentovány zejména ekonomické ukazatele obou regionů a jejich tradiční hospodářská zaměření. V následné panelové diskuzi již byly představeny konkrétní oblasti vzájemné spolupráce mezi oběma regiony a jejich podnikatelskými subjekty. Zájem investorů směřuje především ke strojírenským oborům, textilnímu průmyslu, k výrobě cementu, ale také k přenosu zkušeností v oblasti přípravy velkých sportovních událostí s mezinárodním přesahem, neboť právě Čína bude pořadatelem zimních olympijských her v roce 2022. Během jednání byla předložena i nabídka na první spolupráci v oblasti druhotného zpracování odpadu při těžbě ve výši 1,5 mil. USD.

„Přes značnou vzdálenost obou regionů a rozdílné kultury se budeme snažit nabídnout společnostem v našem regionu partnera pro případnou spolupráci, která již v několika konkrétních firmách u nás funguje. Zahraniční investice či nové trhy mohou poskytnout další příležitosti rozvoje našich firem a tím i například rozšířit zaměstnanost a pozvednout tržní sílu v regionu," konstatoval závěrem Marek Pieter.

Město Shijiazhuang je důležité ekonomické centrum a hlavní město čínské provincie Hebei, která leží na severovýchodě Čínské lidové republiky. V zemi patří mezi 15 nejdůležitějších měst dle hospodářského výsledku. Na rozloze 18 tis. km2 žije 10 milionů obyvatel, regionální HDP činí 500 bil. USD s ročním nárůstem +7,9 %. Nosným výrobním odvětvím je kromě elektrotechniky či textilií i farmaceutický průmysl.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Letní turistické autobusy Český ráj

Již 22. sezonu mají návštěvníci Českého ráje od května do září možnost využívat letní turistické autobusy. Ty se letos rozjedou na osmi linkách. „Návštěvníkům bychom určitě doporučili, aby autobusy upřednostňovali před individuální dopravou a vyhnuli se tak přetrvávajícím problémům s parkováním v nejzatíženějších místech regionu," apeluje Lucie Podařilová ze Sdružení Český ráj. Jízdní řády turistických autobusů najdou zájemci v samostatných letácích (kapesní jízdní řády), na plakátech a v turistických novinách. Turistické autobusy Český ráj jsou projektem Mikroregionu Český ráj ve spolupráci s městy a obcemi turistického regionu. Sdružení Český ráj zajišťuje propagaci projektu. Provoz autobusů je podpořen finančními prostředky Královéhradeckého a Libereckého kraje.

Projekt Objevuj památky má program Třetí za polovic, sedmá zdarma

Nový program Třetí za polovic, sedmá zdarma je součástí celorepublikového projektu Objevuj památky. Na vybraných památkách, které se do programu zapojily, můžete čerpat výše uvedené slevy a zároveň se zapojit do slosování o hodnotné ceny, mezi kterými jsou i pobyty v zámeckých či hradních areálech. Na Turnovsku jsou zapojeny hned čtyři objekty (hrad Valdštejn, Zámek Svijany, Synagoga Turnov a Dlaskův statek), další objekty jsou v Českém ráji a blízkém okolí. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jak řešit dopravu v Jablonci? Napoví studie klíčových bodů
Překvapení pod papírem. Návštěvu Českého ráje kazí výkaly po lesích
FOTO: Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2020 získalo sedm oceněných
První příspěvky z nově vytvořené rezervy Covid kultura
Horská služba zachraňovala turisty pod Frýdlantským cimbuřím

Nejčtenější články

18.06.: Bohuš Matuš sundal šátek a ukázal, že Slavíka získal právem
19.06.: Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci
18.06.: Méně vyhodíš, méně zaplatíš, vyzývá k třídění jablonecký magistrát

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn