Nový klavír Petrof získá i ZUŠ Jablonec

21.02.2021 18:01:33 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Nový klavír Petrof získá i ZUŠ Jablonec

Díky celé řadě drobných dárců a za přispění několika významných dárců v posledních dnech se podařilo završit cílovou částku 219 tisíc korun ve veřejné sbírce Piana do škol (www.pianadoskol.cz) pro ZUŠ Jablonec!

„Obdrželi jsme zprávu od ředitele rodinné nadace Karla Komárka - Komárek Family Foundation, že naše škola získala ve veřejné sbírce podporu pro zakoupení nového klavíru (pianina) značky Petrof v hodnotě 219 000 korun," informoval ředitel ZUŠ Jablonec nad Nisou Vít Rakušan.

Rodinná nadace Karla Komárka v září loňského roku zakoupila za 5,3 milionů korun osm pianin a tři klavíry odmítnutých čínským klientem po návštěvě předsedy českého senátu na Taiwanu. Nástroje se nadace rozhodla věnovat českým školám. Ze 152 žádostí obdržených v rámci grantové výzvy odborná komise vybrala 56 žadatelů, u kterých vyhodnotila jasnou potřebnost získat nové pianino. Průměrné stáří nástrojů na těchto školách je 49 let. V listopadu loňského roku prvních 11 škol nástroj získalo, mezi například i ZUŠ Jablonec nad Jizerou.

Po ukončení grantové výzvy se nadace rozhodla v projektu pokračovat a koncem listopadu 2020 spustila na webu www.pianadoskol.cz veřejnou sbírku, která má za cíl podpořit 45 škol, které v bodovém hodnocení odborné komise prokázaly potřebu získání nového nástroje. Jablonecká škola se nyní dočkala a zanedlouho bude nové pianino značky Petrof na cestě do Jablonce.

„Nejen špatné zprávy v této těžké době... Za tento dar nadaci Karla Komárka a všem organizátorům a dárcům veřejné sbírky srdečně děkujeme!," dodal ředitel jablonecké ZUŠ Vít Rakušan.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Koncertní klavír Petrof získala i ZUŠ Jablonec nad Jizerou
Na festivalu Zlatá Praha promítali dokument Iuventus, gaude! v Africe
Jablonecké tóny završil koncert Iuventus, gaude! a Musica Florea

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj pokračuje v úsilí zrušit zpoplatnění části silnice I/38 pro kamiony

Vyřadit část silnice I/38 v úseku mezi Jestřebím a hranicí kraje ze seznamu silnic první třídy, kde se platí mýto, chce dlouhodobě Liberecký kraj. Na svém úterním zasedání schválila rada kraje zaslání tohoto požadavku Asociaci krajů České republiky. Ta oslovila kraj s žádostí o spolupráci při sbírání dat pro rozšíření mýtného systému na silnicích prvních tříd. „Proti zpoplatnění silnice jsme byli od okamžiku, kdy se tento plán na Ministerstvu dopravy objevil. Zmíněný úsek z Jestřebí na hranici kraje totiž mohou řidiči, kteří se chtějí placení mýta vyhnout, objet po krajských silnicích a tím je neúměrně zatěžovat," poukázal hejtman Martin Půta. „Na toto téma jsme jednali s ministrem dopravy a také s předsedou Asociace krajů České republiky již minulý týden. Oba přislíbili, že se budou touto problematikou zabývat. Není to totiž v rámci České republiky ojedinělý případ."

Od 3. března přichází další změny jízdních řádů

Od středy 3. března 2021 dochází ke změně jízdních řádů regionálních autobusových linek, a to v důsledku opatření proti šíření nemoci Covid-19. Provoz prázdninových jízdních řádů je prodloužen (do 12. června, respektive do odvolání). Provoz školních spojů doplněných za účelem přepravy žáků do ZŠ je do odvolání pozastaven. Více informací naleznete na našem webu v sekci Jízdní řády/Připravované změny.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sčítání lidu, domů a bytů 2021 se blíží
Darujte plazmu, vyzývají odborníci. Mnoho z nás ji může potřebovat
Rekonstrukce střechy panelového domu v Harrachově je bezodkladná
Jablonec začal s distribucí roušek osobám v nouzi
Rozhledna Dubecko měla být původně jen vysílač mobilního operátora

Nejčtenější články

04.03.: Jablonečtí strážníci nepochybili, říká výsledek prověrky
05.03.: Ministr vnitra udělil výjimku pro občany jablonecké Proseče a Vratislavic
05.03.: V Jablonci hořelo na dně nádrže v Zeleném údolí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn