Nový jablonecký skatepark by mohl být na zahradě bazénu

28.06.2020 14:10:53 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Nový jablonecký skatepark by mohl být na zahradě bazénu

V Jablonci nad Nisou chybí vhodný skatepark. Jeden na křižovatce ulic Sv. Čecha a Krátká byl v roce 2019 kvůli nevyhovujícímu technickému stavu uzavřen. Na svém posledním zasedání přijali zastupitelé záměrové rozhodnutí o vybudování nového skateparku v uzavřeném areálu plaveckého bazénu. Vzniknout by mohl příští rok a první odhady nákladů se pohybují v rozmezí 5,5 - 6 milionů korun.

Oprava a setrvání skateparku na původ ním místě poblíž plaveckého bazénu se jeví jako nevhodné. „Nevhodné místo je dané zvláště blízkostí zástavby rodinných domů, jejichž obyvatele ruší hluk způsobený provozem parku. Starý skatepark má dnes již přežilou konstrukci, na asfaltové ploše jsou plechové a dřevěné překážky, které vydávají rušivý zvuk," popsal současný skatepark náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že na absenci vhodné plochy upozorňuje i místní skateboardingová komunita, jež byla i původcem myšlenky na vznik nového areálu.

Inspirací je skatepark v Trutnově

„Jako předlohu jsme diskutovali trutnovský skatepark z roku 2018, který veřejnost hodnotí pozitivně a v současné době se připravuje jeho rozšíření. Druhým námětem je realizace ve Frýdku Místku, která je zajímavá částečným zastřešením areálu," řekl náměstek Roubíček, jenž dodal, že současným trendem jsou betonové skateparky s pevnými překážkami doplněnými o zábradlí, schody atd. včetně tzv. bowlu, což je bazén určený ke specifické formě skateboardingu. „Tento prvek se v současné době nenachází v žádném skateparku v Libereckém kraji," doplnil Roubíček. Hladká betonová plocha skateparku se jeví jako nejvhodnější řešení s ohledem na minimalizaci rušivých zvuků a z hlediska dlouhodobého horizontu ekonomiky provozu se jedná o řešení s nejdelší dobou životnosti.

Vhodné místo je v areálu městského bazénu

Podle návrhu odboru rozvoje je vhodným místem pro nový skatepark v areálu sluneční louky u plaveckého bazénu, a to konkrétně v jeho jihozápadní části. „V těsné blízkosti vytipovaného místa nejsou rodinné ani bytové domy, lokalita je velmi dobře dostupná z centra města a vzhledem k blízkosti plaveckého bazénu nabízí i sociální zázemí v bazénu," podotkl Petr Roubíček.

Pozemek je ve vlastnictví města a záměr je v souladu s platným územním plánem. Vzhledem k množství zeleně by plocha i se skateparkem měla stále klidový charakter, nabízející příležitost nejen k provozování sportu, ale i k odpočinku. Přesnější finanční náklady přinese návrhová studie, na které pracuje firma Mystic constructions s.r.o. Náklady na výstavbu jsou odhadnuté řádově na 5,5 - 6 mil Kč v případě realizace typu trutnovského parku bez zastřešení. Projektovat by se mohlo od srpna letošního roku a realizace by mohla probíhat v období duben-červenec roku 2021.

Zastupitelé uložili náměstku Roubíčkovi zadat studii a vytvořit pracovní skupinu k přípravě zadání projektu skateparku včetně realizačního harmonogramu ve složení Jan Valeš (zástupce komunity), náměstek David Mánek, jednatel společnosti Sport Jablonec n. N., s.r.o., Jan Ullmann, vedoucí technického odboru Pavel Kozák, vedoucí odboru rozvoje Martin Jančík, zastupitel Štěpán Matek a městský architekt David Pavlišta.

Další atrakcí u přehrady by měl být pumptrack

U přehrady by měla vzniknout ještě další sportovní atrakce, a to je pump track. Ten by měl být v místě přeložky ulice Průběžná. Zatím si odborníci pouze prohlédli lokalitu, zda by záměr splňovala. „Pumptrack by měl splňovat podmínky univerzálního použití pro cyklisty, bmx jezdce, in-line jezdce a skateboardisty a dle vyjádření odborníka je jeho realizace v této lokalitě možná," řekl Martin Jančík, vedoucí odboru rozvoje.

Město proto objedná u firmy Dirty Parks zpracování studie, která by měla být hotová do konce srpna tohoto roku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července
Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů
Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Frýdlant opět láká návštěvníky
Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn