Novinky FK Jablonec před soustředěním v Portugalsku

22.01.2019 13:16:55 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Novinky FK Jablonec před soustředěním v Portugalsku

Na herní soustředění do Portugalska, kde bude FK Jablonec využívat stejné hřiště a ubytování jako v minulém roce, odlétá celkem 21 hráčů do pole a tři brankáři.

Ve výpravě nechybí ani záložník Michal Trávník. Před odletem se k týmu připojil také rumunský fotbalista Bogdan Vatajelu, který bude v Jablonci hostovat ze Sparty. Po boku mladíka Dominika Pleštila budou mít šanci ukázat se také další kluci z juniorky Dominik Breda a Jaroslav Peřina. Všichni tři naši hráči již dostali prostor v přípravných zápasech v České republice a svým přístupem a výkony si řekli o pokračování v přípravě s A týmem.

Z pražského letiště odletěl tým v úterý v 6 hodin ráno a hned první den po přesunu do tréninkového areálu čeká na hráče první trénink na přírodní trávě. Během herního kempu v Portugalsku odehraje tři přípravné zápasy. Byť původně neměli Jablonečtí startovat na turnaji Atlantic Cup, tak první dva zápasy odehrají v rámci tohoto kvalitně obsazeného turnaje.

Nejprve klub čeká utkání s portugalským týmem SC Farense v pátek 25. ledna, následně v pondělí 28. ledna proti dánskému AGF Aarhus a nakonec v pátek 1. února proti čínskému klubu Hebei Fortune.

Kádr pro soustředění v Portugalsku:

Brankáři
Jan Hanuš, Vlastimil Hrubý, Adam Richter

Obránci
Tomáš Břečka, Nikola Janković, Tomáš Holeš, David Hovorka, Eduard Sobol, David Štěpánek, Bogdan Vatajelu

Záložníci
Rafael Acosta, Dominik Breda, Andrej Fábry, Tomáš Hübschman, Vladimir Jovović, Miloš Kratochvíl, Vojtěch Kubista, Dominik Pleštil, Jaroslav Peřina, Jakub Považanec, Michal Trávník

Útočníci
Martin Doležal, Jan Chramosta, Davis Ikaunieks

Těsně před odletem se podařilo dotáhnout hostování rumunského boce Bogdana Vatajelua z pražské Sparty, je to hostování s opcí. Uvažovaný přesun Libora Kozáka z Itálie se trochu zašmodrchává, Adam Hloušek, jemuž v Legii Varšava končí v létě smlouva, dohraje jaro ve Varšavě.

Kádr po posílení je nakonec slušný, velké oslabení v něm nevidím. U gólmanů jasno, v obraně se bude se vedle zkušeného Hovorky prát stoper Břečka s novicem Štěpánkem, který se ukazoval ve výborném světle. A čert ví, jak to nakonec dopadne s Davidem Lischkou. Petr Rada má rád „leváky", však právě ta jeho byla ozdobou jeho kariéry, příchod Vatajelua určitě přivítal, neboť právě pod Radovým vedením Bogdan ve Spartě kvetl. Uprostřed pole zřejmě zůstane Michal Trávník, určitě by pokračování v Jablonci bylo lepší nejen pro klub, ale i pro něho. Je mladý, na přestup si ještě může dovolit počkat a být „šéfem" pod Radou, to určitě není zkušenost k zahození a už vůbec ne krok zpět či stagnace.

V záloze je dost borců, kteří se budou prát buď o čtyři (pokud Rada zvolí hru na dva útočníky), nebo o pět postů. Pokud zůstane výkonnost z podzimu, potom to má na tuty kapitán Tomáš Hübschman, Michal Trávník a také Jakub Považanec. Nadějně vypadá Acosta, ale i novic Fábry, o Jovovičovi nemluvě. A co příslib Kratochvíl? Někdo z mladíků? Každopádně bude mít Rada z čeho vařit kvalitní fotbalový pokrm.

Po návratu z Portugalska uběhne jenom pár dnů a v pátek přijde Fortuna liga, a to na Sigmě Olomouc. Už aby to začalo!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Bogdan Vatajelu přichází do Jablonce na hostování
Rozdíl mezi přátelákem a mistrákem byl vidět
Favorit ze Střelnice si zastřílel
Raz, dva, tři, a konečně Ikaunieks
Zase ta produktivita!
FK Jablonec má nového stopera
Fotbalový Jablonec vstoupil do jara
Andrej Fábry podepsal smlouvu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Novou výstavu Turistika na Semilsku - 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů otevřou v semilském muzeu. Díky velkoformátovým historickým fotografiím a dalším dobovým materiálům vás tato výstava přenese do časů výstavby Riegrovy stezky. Zároveň připomene činnost Klubu českých turistů v Semilech od jeho vzniku až dodnes. Další informace

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Novým primátorem Jablonce zvolen Jiří Čeřovský
Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
Na neukázněné řidiče v Libereckém kraji dohlížel policejní autobus
Teplo, teplo, teplíčko
V Desné byl autem sražen chodec

Nejčtenější články

18.09.: Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
15.09.: Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný
18.09.: V Desné byl autem sražen chodec

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn