Novinky FK Jablonec před soustředěním v Portugalsku

22.01.2019 13:16:55 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Novinky FK Jablonec před soustředěním v Portugalsku

Na herní soustředění do Portugalska, kde bude FK Jablonec využívat stejné hřiště a ubytování jako v minulém roce, odlétá celkem 21 hráčů do pole a tři brankáři.

Ve výpravě nechybí ani záložník Michal Trávník. Před odletem se k týmu připojil také rumunský fotbalista Bogdan Vatajelu, který bude v Jablonci hostovat ze Sparty. Po boku mladíka Dominika Pleštila budou mít šanci ukázat se také další kluci z juniorky Dominik Breda a Jaroslav Peřina. Všichni tři naši hráči již dostali prostor v přípravných zápasech v České republice a svým přístupem a výkony si řekli o pokračování v přípravě s A týmem.

Z pražského letiště odletěl tým v úterý v 6 hodin ráno a hned první den po přesunu do tréninkového areálu čeká na hráče první trénink na přírodní trávě. Během herního kempu v Portugalsku odehraje tři přípravné zápasy. Byť původně neměli Jablonečtí startovat na turnaji Atlantic Cup, tak první dva zápasy odehrají v rámci tohoto kvalitně obsazeného turnaje.

Nejprve klub čeká utkání s portugalským týmem SC Farense v pátek 25. ledna, následně v pondělí 28. ledna proti dánskému AGF Aarhus a nakonec v pátek 1. února proti čínskému klubu Hebei Fortune.

Kádr pro soustředění v Portugalsku:

Brankáři
Jan Hanuš, Vlastimil Hrubý, Adam Richter

Obránci
Tomáš Břečka, Nikola Janković, Tomáš Holeš, David Hovorka, Eduard Sobol, David Štěpánek, Bogdan Vatajelu

Záložníci
Rafael Acosta, Dominik Breda, Andrej Fábry, Tomáš Hübschman, Vladimir Jovović, Miloš Kratochvíl, Vojtěch Kubista, Dominik Pleštil, Jaroslav Peřina, Jakub Považanec, Michal Trávník

Útočníci
Martin Doležal, Jan Chramosta, Davis Ikaunieks

Těsně před odletem se podařilo dotáhnout hostování rumunského boce Bogdana Vatajelua z pražské Sparty, je to hostování s opcí. Uvažovaný přesun Libora Kozáka z Itálie se trochu zašmodrchává, Adam Hloušek, jemuž v Legii Varšava končí v létě smlouva, dohraje jaro ve Varšavě.

Kádr po posílení je nakonec slušný, velké oslabení v něm nevidím. U gólmanů jasno, v obraně se bude se vedle zkušeného Hovorky prát stoper Břečka s novicem Štěpánkem, který se ukazoval ve výborném světle. A čert ví, jak to nakonec dopadne s Davidem Lischkou. Petr Rada má rád „leváky", však právě ta jeho byla ozdobou jeho kariéry, příchod Vatajelua určitě přivítal, neboť právě pod Radovým vedením Bogdan ve Spartě kvetl. Uprostřed pole zřejmě zůstane Michal Trávník, určitě by pokračování v Jablonci bylo lepší nejen pro klub, ale i pro něho. Je mladý, na přestup si ještě může dovolit počkat a být „šéfem" pod Radou, to určitě není zkušenost k zahození a už vůbec ne krok zpět či stagnace.

V záloze je dost borců, kteří se budou prát buď o čtyři (pokud Rada zvolí hru na dva útočníky), nebo o pět postů. Pokud zůstane výkonnost z podzimu, potom to má na tuty kapitán Tomáš Hübschman, Michal Trávník a také Jakub Považanec. Nadějně vypadá Acosta, ale i novic Fábry, o Jovovičovi nemluvě. A co příslib Kratochvíl? Někdo z mladíků? Každopádně bude mít Rada z čeho vařit kvalitní fotbalový pokrm.

Po návratu z Portugalska uběhne jenom pár dnů a v pátek přijde Fortuna liga, a to na Sigmě Olomouc. Už aby to začalo!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Bogdan Vatajelu přichází do Jablonce na hostování
Rozdíl mezi přátelákem a mistrákem byl vidět
Favorit ze Střelnice si zastřílel
Raz, dva, tři, a konečně Ikaunieks
Zase ta produktivita!
FK Jablonec má nového stopera
Fotbalový Jablonec vstoupil do jara
Andrej Fábry podepsal smlouvu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 21. února do 6. března
Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2019
Obrazem: Dětský karneval v Kokoníně
Mladší žactvo bojovalo o tituly přeborníků Liberecka
Senzační zlato štafety atletek LIAZU

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT