Nové výtahy a učebny bude mít škola na sídlišti Šumava

24.01.2021 11:12:15 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Nové výtahy a učebny bude mít škola na sídlišti Šumava

Projekt Moderní inovativní škola je modernizace části ZŠ Šumava a úprava jejího okolí. Díky němu škola kromě nových učeben získá také dva výtahy. Odhadnuté náklady přesahují 19 milionů korun, přidělená dotace z EU je 11 milionů korun a spoluúčast města činí 7,5 milionu korun. Realizace je plánovaná v období březen-září 2022.

„O dotaci na modernizaci školy jsme požádali už v roce 2017 do 47. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Navýšením alokace výzvy nám na projekt byla přidělená požadovaná dotace z evropského rozpočtu ve výši 11 milionů korun, a to až koncem roku 2019," řeklnáměstek pro rozvoj města Petr Roubíček.

Předmětem projektu je vybudování jazykové učebny včetně jejího vybavení ve staré školní budově, rekonstrukce učebny chemie/fyziky včetně jejího vybavení v nové budově a vybudování venkovní přírodovědné učebny včetně vybavení, jež sestává z altánu, výsadby a částečné obměny i výsadby 27 keřů, z nichž deset by měly tvořit maliníky, a dvanácti ovocných stromů.

„Součástí projektu je vyřešení částečné bezbariérovosti základní školy, a to dvěma výtahy, novými rampami, přístupovým chodníkem k venkovnímu pavilonu a přestavbou tří toalet na bezbariérové," sdělila vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová s tím, že původně byla součástí projektu také rekonstrukce cvičné kuchyně. „Vzhledem k navýšení spoluúčasti města budeme na její realizaci žádat o dotaci v rámci dalšího projektu Moderní inovativní škola - navazující investice, který budeme předkládat v letošním roce," dodala Habadová.

Stavba zřejmě zkrátí školní roky 2021/2022 a 2022/2023 o týden až 14 dní. Realizace venkovní učebny bude probíhat od března do září 2022.

Rozpočet projektu dle dopracované dokumentace provedení stavby:

Celkové výdaje projektu (CV) 19 185 098,28 Kč
Nezpůsobilé výdaje (NV) 6 209 974,13 Kč
Způsobilé výdaje (ZV) 12 975 124,15 Kč
Dotace EU (85 % ZV) 11 028 855,52 Kč
Dotace ČR (5 % ZV) 648 756,21 Kč
Spoluúčast města celkem (10 % ZV + NV) 7 507 486,55 Kč

Projekt je spolufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tělocvična v jablonecké ZŠ Šumava bude modernější až příští rok
O prázdninách se v jabloneckých školách opravuje
Jablonecká ZŠ Šumava natočila svou verzi klipu Cup Song

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena Město Turnov informuje občany, že z důvodu hrozícího pádu kamení je zavřena stezka pod zámkem Hrubý Rohozec. „Uzavření je kvůli možnému pádu kamení po odtávání sněhu a ledu. Děkujeme za pochopení," dodala tisková mluvčí města Turnov Klára Preislerová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Sportovci požádali město Jablonec o peníze
Jablonec se dohodl s Bytovým družstvem Horní Proseč
Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově
Rozhledna Černá Studnice, skvost architekta Hemmricha

Nejčtenější články

26.02.: V Jablonci dojde ke změnám v MHD od začátku března
28.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: Jablonečtí strážníci zadrželi celostátně hledaného muže

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn