Nová společnost Kultura Jablonec vznikne od 1. října

28.09.2020 18:19:34 | Autor: Jana Fričová, pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Nová společnost Kultura Jablonec vznikne od 1. října

Jablonec nad Nisou bude mít od 1. října tohoto roku novou městskou společnost nazvanou Kultura Jablonec, p. o., která vznikne sloučením společností Eurocentrum Jablonec nad Nisou, s.r.o., a Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s.

Zřizovací listinu a návrh rozpočtu pro rok 2021 projednávali zastupitelé na svém zářijovém jednání. Novým ředitelem společnosti Kultura, p. o., která naváže na činnost obou předešlých společností, bude Petr Vobořil. Město si od spojení obou společností v jednu novou slibuje mimo jiné úsporu ve výši 4,7 milionu korun na provozních dotacích.

Nově zřízená organizace bude mít k 1. 10. 2020 pouze jednoho pracovníka, a to statutárního zástupce. „Návrh zřizovací listiny prošel připomínkováním odborů magistrátu, obou jednatelů stávajících společností, ale i zástupců společnosti poskytující daňové poradenství, účetnictví a mzdy a advokátní kanceláře," konstatoval náměstek primátora David Mánek s tím, že v prosinci budou na svém jednání rozhodovat o majetku obou společností.

Letošní provozní dotace pro společnost Eurocentrum činila 15,4 milionu Kč a pro JKIC 12,2 milionu Kč, tedy celkem 27,6 milionu korun. „Na příští rok navrhujeme provozní dotaci ve výši 23,1 milionu Kč, což znamená pro město úsporu v nákladech ve výši 4,7 milionu Kč. Návrh příspěvku na rok 2021 je hrubým odhadem, a to zejména ze dvou důvodů. Prvním je jiný způsob konstrukce platů zaměstnanců nové organizace, kteří budou zařazení do platových tříd a stupňů dle katalogu prací. Druhým důvodem je obtížně odhadnutelná výše výnosů v souvislosti s možnými dopady situace s Covid-19," dodal Mánek.

„Při plánování úspor jsme respektovali rozsah činností, které bude nová organizace poskytovat občanům. Cílem je, aby veškeré činnosti a služby byly minimálně ve stejné kvalitě jako u organizací, ze kterých Kultura, p. o., vzniká, přičemž počáteční vize nového subjektu vychází právě z vizí svých předchůdců," doplnil Mánek.

Provozní dotace Eurocentrum, Jablonecké kulturní a informační centrum

Skutečnost

Skutečnost

Rozpočet

Návrh

 

 

 

příspěvku

2018

2019

2020

2021

Eurocentrum

13 705

17 759

15 317

0

Jablonecké kulturní a informační centrum

12 249

12 050

12 166

0

Kultura Jablonec, p. o.

0

0

0

23 065

Celkem

25 954

29 809

27 483

23 065

odhadovaná úspora

2 889

6 744

4 418

4 684˟

˟ průměr z let 2018 - 2020

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zářijový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Od října vznikne v Jablonci nová kulturní městská organizace
Jablonecký kostel sv. Anny zaplní obrazy předních českých krajinářů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pět lékáren v našem kraji bude mít opět otevřeno i v neděli

Vláda České republiky zakázala nedělní prodej v maloobchodech. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno 5 lékařských pohotovostí. Jedna provozovna v Liberci, dvě v České Lípě a po jedné v Turnově i Jablonci nad Nisou. V sousedních krajích budou otevřeny lékárny ve městech Mladá Boleslav, Jičín a Vrchlabí. Tento přehled platí pro neděli 29. listopadu 2020.

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě více. Na strážce přírody jsou tak kladeny stále vyšší nároky, protože ne všichni návštěvníci se chovají tak, jak by měli. Nadace ČEZ Správě KRNAP přispěla částkou 455 500 korun na zajištění mobility strážní služby a částkou 302 500 korun na vybavení informační a strážní služby. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošský výlet nabídne výhledy, lezení ve stromech i závody motokár
Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení
V Jablonci se komunitně plánuje jedenáct let
Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka
V našem kraji dále klesl počet aktuálně nakažených za týden o 1582

Nejčtenější články

25.11.: Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
26.11.: Řidička nedala v Jablonci U Přehrady přednost v jízdě a došlo ke střetu
27.11.: Provoz v dolním centru Jablonce je už obnovený

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn