Nová retenční nádrž v centru Jablonci vznikne s přispěním dotací

21.11.2020 09:20:11 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Nová retenční nádrž v centru Jablonci vznikne s přispěním dotací

Součástí projektu II. etapy dešťové kanalizace v centru Jablonce je také nová retenční nádrž, přičemž náklady na její vybudování jsou odhadnuté na 19,5 milionu korun. Město podá žádost o dotaci do výzvy Ministerstva životního prostředí, v případě úspěchu by mohlo získat dotaci ve výši 85 % ze způsobilých výdajů. Nádrž by se měla stavět od dubna do září roku 2022.

„Cílem projektu Dešťová kanalizace Jablonec n. N. CENTRUM - II. etapa, ulice Budovatelů, Soukenná, Dolní náměstí je odklonit srážkové vody z jednotné kanalizační sítě, část z nich dočasně zadržet v retenční nádrži a následně bezpečně odvést do Lužické Nisy," vysvětlil náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček. Retenční nádrž doplňuje sedimentační prostor pro předčištění vod a další, ve kterém se bude akumulovat voda pro zpětné využití.

„V současné době jsou srážkové vody z této oblasti svedené do jednotné kanalizační sítě, a tím dochází k častému přeplnění kanalizace a k záplavám v okolí Anenského náměstí poblíž Lužické Nisy. Proto je také nepřiměřeně zatěžována čistírna odpadních vod," připomněl Roubíček.

Žádost o dotaci bude město podávat do 144. výzvy Operačního programu Životní prostředí, Prioritní osa 1 - Zlepšování kvality vod a snižování rizika povodní. Celkové náklady projektu jsou vyčíslené na 33 milionů korun, způsobilé výdaje pouze za retenční nádrž činí 19,5 mil. Kč. Dotace EU ve výši 85 % by tak mohla činit 16,5 milionu korun a město by se podílelo celkem 16,4 milionu korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě více. Na strážce přírody jsou tak kladeny stále vyšší nároky, protože ne všichni návštěvníci se chovají tak, jak by měli. Nadace ČEZ Správě KRNAP přispěla částkou 455 500 korun na zajištění mobility strážní služby a částkou 302 500 korun na vybavení informační a strážní služby. Více podrobností

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička nedala v Jablonci U Přehrady přednost v jízdě a došlo ke střetu
O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci
Pardubice vyhrály celorepublikové Město pro byznys, Jablonec devátý
Lovecký zámeček na Nové Louce proslavil prezidentův kancléř Šámal
Liberecký kraj požaduje kompenzaci nákladů kvůli těžbě v dole Turów

Nejčtenější články

24.11.: Opilý řidič nerespektoval v Tanvaldu zákaz jízdy a v Hamrech havaroval
25.11.: Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn