Nová budoucnost pro Jablonec zahájila kampaň do zastupitelstva

21.06.2018 20:27:17 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Nová budoucnost pro Jablonec zahájila kampaň do zastupitelstva

Nová budoucnost pro Jablonec zahájila ve středu 20. 6. kampaň do zastupitelstva v Jablonci nad Nisou. Do voleb chce vstoupit s kompletní 30 člennou kandidátkou nezávislých osobností. Kandidát na primátora města je Pavel Žur.

Kandidátka je postavena na kompetentních osobnostech a lidech, kteří ve svém oboru něco dokázali. Naší ambicí je nabídnout své odborné zkušenosti, ale i výsledky své práce napříč všemi oblastmi. Především se jedná o oblast zdravotní, kulturní, školskou, sociální, sportovní, ale i podnikatelskou.

Řada kandidátů již pracovala v městských komisích a výborech, někteří již mají zkušenosti z práce v zastupitelstvu města, mnozí jsou aktivní v osadních výborech, které považujeme za důležitou součást městské politiky.

Kandidát na primátora města je Pavel Žur a kandidátku společně budou tvořit tyto osobnosti:

Mgr. Pavel Žur - ředitel Městského divadla (školství, kultura, sociální oblast, volnočasové aktivity mládeže)
Ing. Stanislav Dubský - předseda TJ Bižuterie (sport, podnikání)
Pavel Benda - hasič - (bezpečnost, doprava, dobrovolní hasiči)
Lucie Pokorná - podnikatelka a nájemce Slunečních lázní (podpora podnikání, cestovní ruch)
MUDr. Michael Vraný - primář Jablonecké nemocnice - (zdravotnictví)
Martin Valenta - podnikatel a sportovec (podpora podnikání, sport, volnočasové aktivity mládeže)
Ing. Jan Bajgar - učitel řidičů - autoškola (oblast dopravy)
Kateřina Krásná - pedagog (sport, školství, rodinná politika, podpora rodin, volnočasové aktivity mládeže)
Renata Drašarová - odborná pracovnice, místopředsedkyně OS Proseč n. N. (sociální oblast, životní prostředí)
David Zbytovský - podnikatel (digitalizace, informační technologie)
Ing. Marta Procházková - exředitelka Eurocentra (hospodaření města, finance)
Bohumila Zikmundová - předsedkyně Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí ČR (sociální oblast,
podpora handicapovaných)
Radek Nešněra - podnikatel, majitel firmy AUTOGARANT (doprava, bezpečnost)
Radim Kukal - podnikatel, majitel úklidové a stavební firmy REKRA (oživení centra města)

Co jsme dokázali

Zahájení kampaně do zastupitelstva v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv Nová budoucnost pro Jablonec Nová budoucnost pro Jablonec v minulých komunálních volbách 2014 uspěla a získala dva mandáty do zastupitelstva Statutárního města Jablonce nad Nisou. V rámci koaličního jednání jsme získali i místo člena rady města. Řada našich členů se uplatnila v odborných výborech a komisích města. Podíleli jsme se na vyrovnaném rozpočtu.

Podpořili jsme kulturní, sportovní, školské a sociální aktivity, včetně volnočasových aktivit dětí a mládeže. Prosadili jsme transparentní nastavení pravidel a kritérií financování pro žadatele, kteří se ucházejí o dotační či grantové tituly.

Prosadili jsme dostavbu a modernizaci Jablonecké nemocnice. Po celou dobu jsme vystupovali proti převodu nemocnice na akciovou společnost. Dále jsme se podíleli na kulturních aktivitách - Město plné tónů, které tvořily oživení středu města, jak jsme si stanovili v našem volebním programu. Podíleli jsme se na realizaci architektonické soutěže jabloneckého dopravního terminálu v Jablonci nad Nisou, jehož realizace má být dokončena v roce 2023.

Ve školství jsme iniciovali oceňování nadaných a úspěšných žáků a studentů z jabloneckých základních i středních škol za mimořádný počin, za výborné výsledky ve studiu, v oblasti sportu či umění.

Také jsme prosazovali oživení přehrady směrem k občanům instalací míst pro posilování, laviček a stojanů na kola. Vystupovali jsme aktivně v diskuzích ke Slunečním lázním s cílem zachování jejich jedinečného vzhledu. V otázce rekonstrukce Horního náměstí jsme požadovali diskuzi s občany a řešení celého prostoru.

Naše hlavní priority

Budeme usilovat o to, aby nemocnice zůstala v majetku města a nestala se z ní akciová společnost. Zasadíme se o rekultivaci prostředí u přehrady. Prosadíme modernizace Slunečních lázní, projekt vyberou sami občané.

Zajistíme rozvoj sportovní infrastruktury výstavbou nových sportovišť a rekonstrukcí stávajících. Rozšíříme kapacitu Městské sportovní haly vybudováním nafukovací haly spojené s právě s Městskou halou.

Podpoříme aktivní pohyb a sportování dětí a mládeže větším zapojením sportovních organizací. Zaměříme se na volnočasové aktivity dětí. Město musí vyjít vstříc rodičům, aby zapojení dětí bylo dostupné pro všechny.

Prosadíme v oblasti bezpečnosti navýšení počtu strážníků, modernizaci bezpečnostních městských kamer a pokračování v programu Asistent prevence kriminality.

Zaměříme se v oblasti dopravy na udržení současného stavu dopravní obslužnosti v rámci MHD po vstupu DP Jablonec a.s., podpoříme výstavbu nového dopravního terminálu společně s parkovacím domem v blízkosti centra, prosadíme rozšíření parkovacích stání na sídlištích.

Získáme z evropských fondů peníze na výstavbu cyklostezek v okrajových částech Jablonce a v okolí přehrady. Otevřeme důležité dopravní téma - dořešení silničního obchvatu Jablonce. Budeme silným partnerem v jabloneckém Zastupitelstvu města, které bude hájit zájmy našich voličů.

Mgr. Pavel Žur - Nezávislý kandidát do senátu volební obvod č. 35

Zahájení kampaně do zastupitelstva v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv Nová budoucnost pro Jablonec Vážení, dovoluji si vám tímto oznámit, že jsem se rozhodl kandidovat na senátora ve volebním obvodě č. 35. Kandidovat budu pod hlavičkou politické strany Nová budoucnost pro Liberecký kraj. Moje rozhodnutí se opírá o moje politické aktivity a práci pro občany. 20 let působím jako zastupitel města Jablonce nad Nisou a 8 let jako člen rady města, 4 roky jsem byl krajským zastupitelem. Rád bych moje zkušenosti z komunální politiky přenesl do vyšších pater politiky - do senátu. Osobně vnímám senát jako pojistku demokracie. V senátu bych chtěl využít rovněž mé odborné zkušenosti z oblasti školství, kultury a sociální oblasti. Jsem toho názoru, že v senátu by měli být především odborníci, kteří ve veřejném životě něco dokázali a jsou schopni prezentovat se svými výsledky. Senát se nesmí stát „trafikou" pro emeritní politiky velkých stran. Zastávám názor, že senátoři musí být především nezávislé osobnosti. Pokud v senátu „sedí" zástupci velkých parlamentních stran, tak hlasují v souladu se stranickou disciplínou, bez ohledu na zájmy a potřeby regionu. Pokud má senát fungovat jako pojistka demokracie, tak v něm musí být zastoupeny osobnosti, které ctí demokratické principy. V tomto směru mám voličům co nabídnout.

Mezi mé priority patří kromě výše uvedených oblastí rovněž téma „volnočasové aktivity dětí a mládeže". V této oblasti bych se chtěl přednostně zaměřit na získání peněz. Na základě mých osobních zkušeností, kdy se 26 let věnuji volnočasově pěveckému sboru Vrabčáci, jsem přesvědčen, že je důležité nezanedbat rozvoj mladé generace. Mezi mladými lidmi se nachází spousta talentů, které bohužel mnohdy zapadnou jenom proto, že společnost nemá dobře nastavená pravidla, jak tyto talenty rozvíjet. Pro společnost je rovněž velmi přínosné, když se děti zapojí do nějakého kroužku či činnosti, která je obohatí do budoucna. To je často ta nejlepší prevence, jak předejít problémovému chování.

Mezi moje senátní priority patří kvalitní a dostupná zdravotní péče pro všechny občany. Dále budu prosazovat lokální podporu stomatologů. Příkladem může být Semilsko, kde je jich zoufalý nedostatek. Rovněž budu podporovat zavedení výsluhy pro zdravotní sestry. Domnívám se, že to je ta nejlepší motivace, jak předejít tomu, aby tito klíčoví lidé odcházeli ze zdravotnictví nebo do zahraničí.

V rámci senátního obvodu bych se chtěl dále zaměřit na podporu cestovního ruchu, ať už jde o Jablonecko či Semilsko, protože obě tyto krásné lokality mají co nabídnout. Dále bych se chtěl zaměřit na tradici bižuterního a sklářského průmyslu. Samostatným tématem, kterým se chci zabývat ve spolupráci s odborníky, je řešení dopravní situace v Jablonci a rozvoj dopravní infrastruktury na Semilsku. Dobré dopravní spojení Semilska pomůže vyřešit celou řadu lokálních problémů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace

Překážky na jabloneckých ulicích

Tři dny, od 3. do 6. dubna, bude v jablonecké ulici Křížová stát lešení, které zabere zhruba metr široký a 12 metrů dlouhý pás. Od 6. do 9. dubna se budou v ulici Zlatá stavebníci provádět čtyři metry dlouhý výkop pro položení kabelu nízkého napětí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu
Jablonecko má nového dodavatele dopravních služeb
Případů koronaviru v kraji je 154. O víkendu lidé poslechli a byli doma
Šestý ročník soutěže o Odpadového Oskara právě startuje
Virtuální kino promítá v Jablonci i o Velikonocích

Nejčtenější články

04.04.: Počet nakažených koronavirem v kraji stoupl na 140, tři lidé se uzdravili
05.04.: Pro zraněného motorkáře v Jirkově u Železného Brodu letěl vrtulník
05.04.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji 147 osob, přibylo sedm

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn