Noc na Karlštejně prožili jablonečtí diváci s lomnickými ochotníky

31.08.2019 17:34:09 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Noc na Karlštejně prožili jablonečtí diváci s lomnickými ochotníky

Večer s překrásnými melodiemi Karla Svobody, romantickým příběhem a s pohodovou atmosférou připravili návštěvníkům Městského divadla Jablonec nad Nisou členové Ochotnického divadelního spolku J. K. Tyla z Lomnice nad Popelkou.

Notoricky známý filmový muzikál pojali velkolepě a návštěvníkům v zaplněném kulturním stánku se až nechtělo věřit, že se nejedná o profesionální umělce. Z pódia deklamoval Karel IV., meče lámala krásná císařovna a pážata zkoumala, jakého jsou pohlaví ;-) Zkrátka a dobře, na prknech jabloneckého divadla to žilo dobou největšího rozmachu naší vlasti v dokonale romantickém muzikálovém koloritu. Jediné, co by se dalo ochotníkům vytknout, je občasné zvukařovo zaváhání, což ale dokázali amatérští herci dotáhnout svým entusiasmem a umem.

„Jsem nadšený. Čekal jsem jakési ´divadlo na koleně´, ale tohle byl zážitek. Viděl jsem podobné představení v Brně a musím uznat, že je tohle srovnatelné," uvedl Roman, který do Městského divadla v Jablonci právě z Brna přijel.

My porovnávat nebudeme. Je pravdou, že brněnské divadlo nastudovalo Noc na Karlštejně s velkolepou výpravou, Lomničtí se však rovněž zahanbit nenechali a výsledkem je dokonalý zážitek, který potěší milovníky dnes už zlidovělých písniček, promyšlené choreografie (místy šlo opravdu o velmi náročné výkony) a příběhu samotného.

Lomničtí ochotníci patří k nejlepším spolkům své kategorie v zemi, což v Jablonci potvrdili beze zbytku. Nadšené publikum je ocenilo spontánním standing ovation, což je u ochotnických představení věcí zcela unikátní. Bravo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT