Neúspěšná mise basketbalistek na západě Čech

11.11.2013 15:45:22 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Neúspěšná mise basketbalistek na západě Čech

K posledním dvěma zápasům první části 2. ligy basketbalistek odjížděla Bižuterie ve velmi okleštěné sestavě s devíti hráčkami - nejprve na půdu nejlepšího týmu soutěže rezervy extraligových Strakonic. Cílem bylo uhrát co nejpřijatelnější výsledek a co nejlépe se připravit na nedělní velmi důležitý zápas v Plzni.  

Strakonice B - Bižuterie 69 : 49 (18:12, 36:25, 52:39)

Oba týmy praktikovaly po celý zápas osobní obrany. Zkušenější tým domácích využíval především znatelné výškové převahy (Jablonec měl k dispozici pouze jednu podkošovou hráčku). Nasnadě je otázka, co je pro nadějnou šestnáctiletou Alenu Klokočníkovou lepší, zda posílit ženy svého klubu nebo hrát za na chvostu se potácející extraligové kadetky Slovanky Praha. Hosté naopak skórovali především ze střední vzdálenosti a snažili se využívat rychlé protiútoky. Po celý zápas skóre mírně narůstalo až na konečný rozdíl 20 bodů.

Sestava a body: Rejnartová 11, Koubová 10, Bastlová 8, Kalinová 8, Jaceňková 5, Císařová 3, P. Hujerová 2, Morávková 2, Nedvídková

Plzeň - Bižuterie 76 : 58 (12:17, 30:34, 43:46)

Na nedělní důležitý zápas se sousedem v tabulce, celkem Plzně, posílily Jablonec dvě podkošové hráčky Vacková a Charvátová. Bižuterie začala velmi pozornou osobní obranou, domácí nepustila do volných pozic. Sama naopak v útoku hrála trpělivě a zakončovala z připravených pozic. Výsledkem bylo pětibodové vedení po první čtvrtině. Ve druhé části přešel tým domácích do zónové obrany. Bižuterie však stále přesně zakončovala. Škoda pouze několika zbytečných mezer v obraně, kdy ve snaze zdvojit podkošové hráčky domácích zůstával volný prostor na střelbu z dálky (Plzeň v této části zaznamenala 4 trojky) - náskok v poločase mohl být podstatně vyšší než čtyřbodový. Druhý poločas začala Plzeň náporem a podařilo se jí vedení otočit na svou stranu. Poté však Bižuterie přidala v obraně, několikrát vypíchla domácím míč a rychlými protiútoky do konce čtvrtiny získala zpět mírné vedení. Bohužel slibně rozehraný zápas nedotáhla Bižuterie do vítězného konce. V poslední části hry nastal ve hře Jablonce absolutní kolaps. Hráčky přecházely volné střelecké pozice, v časové tísni zakončovaly z nepřipravených pozic a to vše zkušený tým domácích trestal. Naopak obrana Jablonce zcela přestala existovat - výsledek poslední čtvrtiny byl hrozivý - 33:12 pro domácí a Bižuterie tak utrpěla 18 bodovou porážku. Rychlostí platily na soupeřky Rejnartová (na snímku v zeleném) a juniorka Bastlová.

Sestava a body: Bastlová 14, Rejnartová 12, Jaceňková 6, Kalinová 6, Koubová 5, Morávková 4, Nedvídková 4, Císařová, Charvátová, Vacková po 2, P. Hujerová 1.

Po první části základní skupiny je tak Bižuterie na 8. místě a čeká ji velmi nepříjemný a složitý boj o uchování ligové soutěže žen. Po slibných výsledcích v přípravě a počátku soutěže doplácí Jablonec především na to, že ani k jednomu zápasu nenastoupil v nejsilnější možné sestavě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě
Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn