Neúspěšná mise basketbalistek na západě Čech

11.11.2013 15:45:22 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Neúspěšná mise basketbalistek na západě Čech

K posledním dvěma zápasům první části 2. ligy basketbalistek odjížděla Bižuterie ve velmi okleštěné sestavě s devíti hráčkami - nejprve na půdu nejlepšího týmu soutěže rezervy extraligových Strakonic. Cílem bylo uhrát co nejpřijatelnější výsledek a co nejlépe se připravit na nedělní velmi důležitý zápas v Plzni.  

Strakonice B - Bižuterie 69 : 49 (18:12, 36:25, 52:39)

Oba týmy praktikovaly po celý zápas osobní obrany. Zkušenější tým domácích využíval především znatelné výškové převahy (Jablonec měl k dispozici pouze jednu podkošovou hráčku). Nasnadě je otázka, co je pro nadějnou šestnáctiletou Alenu Klokočníkovou lepší, zda posílit ženy svého klubu nebo hrát za na chvostu se potácející extraligové kadetky Slovanky Praha. Hosté naopak skórovali především ze střední vzdálenosti a snažili se využívat rychlé protiútoky. Po celý zápas skóre mírně narůstalo až na konečný rozdíl 20 bodů.

Sestava a body: Rejnartová 11, Koubová 10, Bastlová 8, Kalinová 8, Jaceňková 5, Císařová 3, P. Hujerová 2, Morávková 2, Nedvídková

Plzeň - Bižuterie 76 : 58 (12:17, 30:34, 43:46)

Na nedělní důležitý zápas se sousedem v tabulce, celkem Plzně, posílily Jablonec dvě podkošové hráčky Vacková a Charvátová. Bižuterie začala velmi pozornou osobní obranou, domácí nepustila do volných pozic. Sama naopak v útoku hrála trpělivě a zakončovala z připravených pozic. Výsledkem bylo pětibodové vedení po první čtvrtině. Ve druhé části přešel tým domácích do zónové obrany. Bižuterie však stále přesně zakončovala. Škoda pouze několika zbytečných mezer v obraně, kdy ve snaze zdvojit podkošové hráčky domácích zůstával volný prostor na střelbu z dálky (Plzeň v této části zaznamenala 4 trojky) - náskok v poločase mohl být podstatně vyšší než čtyřbodový. Druhý poločas začala Plzeň náporem a podařilo se jí vedení otočit na svou stranu. Poté však Bižuterie přidala v obraně, několikrát vypíchla domácím míč a rychlými protiútoky do konce čtvrtiny získala zpět mírné vedení. Bohužel slibně rozehraný zápas nedotáhla Bižuterie do vítězného konce. V poslední části hry nastal ve hře Jablonce absolutní kolaps. Hráčky přecházely volné střelecké pozice, v časové tísni zakončovaly z nepřipravených pozic a to vše zkušený tým domácích trestal. Naopak obrana Jablonce zcela přestala existovat - výsledek poslední čtvrtiny byl hrozivý - 33:12 pro domácí a Bižuterie tak utrpěla 18 bodovou porážku. Rychlostí platily na soupeřky Rejnartová (na snímku v zeleném) a juniorka Bastlová.

Sestava a body: Bastlová 14, Rejnartová 12, Jaceňková 6, Kalinová 6, Koubová 5, Morávková 4, Nedvídková 4, Císařová, Charvátová, Vacková po 2, P. Hujerová 1.

Po první části základní skupiny je tak Bižuterie na 8. místě a čeká ji velmi nepříjemný a složitý boj o uchování ligové soutěže žen. Po slibných výsledcích v přípravě a počátku soutěže doplácí Jablonec především na to, že ani k jednomu zápasu nenastoupil v nejsilnější možné sestavě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turistické autobusy s přepravou kol jezdí v Českém ráji i v roce 2020
Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak
Už je opět přístupná vyhlídka v 17. patře budovy krajského úřadu
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
03.06.: Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn