Nemocnice Tanvald investovala přes 3 miliony do nového vybavení

09.07.2019 18:54:15 | Autor: Lenka Mrkvová | Rubrika: Zprávy | Obce: Tanvald

Nemocnice Tanvald investovala přes 3 miliony do nového vybavení

Nemocnice Tanvald pořídila v květnu tohoto roku novou endoskopickou věž v hodnotě 2,5 milionu korun a 16 komfortních lůžek za bezmála 950 000 Kč. Lékaři tak mají k dispozici vysoce moderní přístroj nejen na diagnostiku zažívacího traktu, ale i jeho léčbu. Pro pacienty bude pobyt v nemocnici díky novým lůžkům opět pohodlnější.

Nová endoskopická věž patří mezi nejmodernější přístroje tohoto typu. „Velkou výhodou přístroje je především kvalitní obraz v HD kvalitě a vysoká rozlišitelnost při vyšetřování zažívacího traktu, a to jak žaludku, tak i střeva. Dokáže rozlišit drobné patologické změny na sliznici díky možnosti přiblížení - zoomu a navíc disponuje důležitou funkcí - tzv. NBI (Narrow Band Imaging). Jedná se o zobrazovací techniku, která umožňuje zobrazení sliznice v jiném barevném světelném spektru, a tím na ní dokáže blíže specifikovat a rozlišit patologické změny," přiblížila MUDr. Pavla Vaňková, lékařka gastroenterologické ambulance Nemocnice Tanvald, kterou provozuje skupina Vamed Mediterra.

Věž se skládá z velkého monitoru a procesoru se světelným zdrojem, který umožňuje pořídit záznam fotosnímků. Součástí věže je nová odsávačka, oplachová pumpa a elektrokoagulační jednotka včetně zcela nového typu argon plazma koagulace. Tato zařízení slouží k bezpečnému a vysoce efektivnímu provedení polypektomií (odstranění polypů z trávicího traktu) a zastavení krvácení, případně k dalším výkonům. Nemocnice také zakoupila nový videokolonoskop nejvyšší řady, který plně využije všechny možnosti a funkce zakoupené věže. Gastroenterologická ambulance v Nemocnici Tanvald je navíc i centrem pro screeningovou kolonoskopii.

Další investicí Nemocnice Tanvald se stal nákup 16 vysoce moderních lůžek pro pacienty. „Komfort pacienta při hospitalizaci je pro nás velmi důležitý. Nově pořízené postele jsou proto velmi pohodlné a snadno polohovatelné a navíc jejich výborné konstrukční řešení usnadňuje práci i našemu zdravotnickému personálu při

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nemocnice Tanvald dostala opět výborné hodnocení od svých pacientů
Dokončují přestavbu nemocnice Tanvald
Pacienti ohodnotili Nemocnici Tanvald v anketě velmi dobře

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek města Jablonec pro nemocné s roztroušenou sklerózou

Jablonec nad Nisou daruje pět tisíc korun Oblastní charitě Červený Kostelec na zajištění zdravotních rehabilitačních pobytů pro nemocné roztroušenou mozkomíšní sklerózou. „Peněžitý dar je určený pro Domov sv. Josefa, jenž je jediným lůžkovým zařízením svého druhu v České republice. Poskytuje zdravotní rehabilitační pobyty s významným vlivem na zlepšení zdravotního stavu pacienta," řekl náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Českou petici k těžbě v dole Turów projednal výbor Europarlamentu
Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
Rallye Bohemia dojela 47. ročník s překvapením
Pták Loskuták se vydal na výlet po Libereckém kraji
V Galerii POUZAR&OVÁ proběhne čtvrtý literární večer

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
13.07.: Ve Skřivánčí ulici v Jablonci se srazil kamion s osobním autem
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn