Nelíbí se vám něco v Jablonci? Vyfoťte to mobilem!

01.05.2015 08:12:48 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Nelíbí se vám něco v Jablonci? Vyfoťte to mobilem!

Jablonec nad Nisou se připojil do mobilní a webové aplikace Lepší místo. Aplikace slouží k rychlému hlášení nedostatků ve městě prostřednictvím fotek pořízených mobilem. „Je to další způsob komunikace s občany. Nejde jen o to vyfotit to, co se lidem ve městě nelíbí, aplikace nabízí i možnost reakce ze strany magistrátu," vysvětlil primátor Beitl.

„Lidé, kteří se denně pohybují ulicemi města, ať už pěšky, na kole či autem, jsou nejlepší zpětnou vazbou. Sebelepší technické služby nebo úřady nemohou vidět vše. Jednoduché vyfocení nepořádku mobilem a odeslání kliknutím v aplikaci výrazně zrychlí celý proces prověření a zjednání nápravy," dodal primátor a zároveň upozornil, že ne všechny záležitosti se dají vyřešit na radnici. Zejména za výkopy při pokládání či opravách inženýrských sítí jsou odpovědní právě jejich správci. Nicméně rychlou reakcí odpovědného pracovníka úřadu se dá celá záležitost vysvětlit a předat k řešení.

Aplikace nahrazuje možnost upozorňovat na nedostatky ve městě prostřednictvím MMS zprávy zaslané na kontaktní telefon magistrátu. MMS mohou lidé na jabloneckou radnici posílat už více než rok, zatím se to ale příliš neosvědčilo, pravděpodobně je to i výší platby za odeslání MMS. Stažení i použití aplikace Lepší místo je zdarma, je potřeba pouze internetové připojení. Více info na www.lepsimisto.cz

Výhodou aplikace, kterou provozuje a nabízí městům a občanům nezisková organizace Lepší místo, o.s., je možnost obousměrné komunikace. Princip je problém vyfotit a s krátkým komentářem vložit na web Lepší místo. Poté už může každý sledovat, jak je s jeho tipem ze strany města nakládáno.

Obyvatelé Jablonce si již zvykli na možnost zasílat své podněty a dotazy na web města do aplikace otázky a odpovědi, která patří k velmi využívaným komunikačním kanálům. V roce 2014 bylo v rámci této aplikace položeno a vyřízeno téměř 500 dotazů, což je o cca 130 více než v roce 2013.

Jablonec v mobilu umožňuje neustálý kontakt s městem

Od června loňského roku také funguje mobilní aplikace Jablonec v mobilu, která umožňuje obyvatelům města být neustále ve spojení s děním v Jablonci, ať jsou kdekoli.

„Díky této aplikaci mají lidé vše důležité stále při ruce. Ať už jde o aktuality, kalendář akcí nebo kontakty na jednotlivé úředníky. Podrobné návody v životních situacích nabízejí odpovědi na mnohé otázky od vyřízení osobních dokladů až po možnost pronájmu městského bytu. Navíc není nutné být neustále on-line, stačí pouze občas aplikaci aktualizovat" říká primátor Beitl.

V současné době je aplikace dostupná pro operační systémy Android (od verze 4.0) iOS a Windows Phone. I aplikace Jablonec v mobilu je ke stažení zdarma.

Další možnosti komunikace s radnicí v Jablonci nad Nisou:
• www.mestojablonec.cz - Aplikace otázky a odpovědi
• dotazy@mestojablonec.cz
• mujablonec@mestojablonec.cz
• prijmeni@mestojablonec.cz -na jednotlivé pracovníky magistrátu včetně vedení města
• Zelená linka ‐ 800 155 151 - zdarma

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 21. února do 6. března
Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2019
Obrazem: Dětský karneval v Kokoníně
Mladší žactvo bojovalo o tituly přeborníků Liberecka
Senzační zlato štafety atletek LIAZU

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT