Nelíbí se vám něco v Jablonci? Vyfoťte to mobilem!

01.05.2015 08:12:48 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Nelíbí se vám něco v Jablonci? Vyfoťte to mobilem!

Jablonec nad Nisou se připojil do mobilní a webové aplikace Lepší místo. Aplikace slouží k rychlému hlášení nedostatků ve městě prostřednictvím fotek pořízených mobilem. „Je to další způsob komunikace s občany. Nejde jen o to vyfotit to, co se lidem ve městě nelíbí, aplikace nabízí i možnost reakce ze strany magistrátu," vysvětlil primátor Beitl.

„Lidé, kteří se denně pohybují ulicemi města, ať už pěšky, na kole či autem, jsou nejlepší zpětnou vazbou. Sebelepší technické služby nebo úřady nemohou vidět vše. Jednoduché vyfocení nepořádku mobilem a odeslání kliknutím v aplikaci výrazně zrychlí celý proces prověření a zjednání nápravy," dodal primátor a zároveň upozornil, že ne všechny záležitosti se dají vyřešit na radnici. Zejména za výkopy při pokládání či opravách inženýrských sítí jsou odpovědní právě jejich správci. Nicméně rychlou reakcí odpovědného pracovníka úřadu se dá celá záležitost vysvětlit a předat k řešení.

Aplikace nahrazuje možnost upozorňovat na nedostatky ve městě prostřednictvím MMS zprávy zaslané na kontaktní telefon magistrátu. MMS mohou lidé na jabloneckou radnici posílat už více než rok, zatím se to ale příliš neosvědčilo, pravděpodobně je to i výší platby za odeslání MMS. Stažení i použití aplikace Lepší místo je zdarma, je potřeba pouze internetové připojení. Více info na www.lepsimisto.cz

Výhodou aplikace, kterou provozuje a nabízí městům a občanům nezisková organizace Lepší místo, o.s., je možnost obousměrné komunikace. Princip je problém vyfotit a s krátkým komentářem vložit na web Lepší místo. Poté už může každý sledovat, jak je s jeho tipem ze strany města nakládáno.

Obyvatelé Jablonce si již zvykli na možnost zasílat své podněty a dotazy na web města do aplikace otázky a odpovědi, která patří k velmi využívaným komunikačním kanálům. V roce 2014 bylo v rámci této aplikace položeno a vyřízeno téměř 500 dotazů, což je o cca 130 více než v roce 2013.

Jablonec v mobilu umožňuje neustálý kontakt s městem

Od června loňského roku také funguje mobilní aplikace Jablonec v mobilu, která umožňuje obyvatelům města být neustále ve spojení s děním v Jablonci, ať jsou kdekoli.

„Díky této aplikaci mají lidé vše důležité stále při ruce. Ať už jde o aktuality, kalendář akcí nebo kontakty na jednotlivé úředníky. Podrobné návody v životních situacích nabízejí odpovědi na mnohé otázky od vyřízení osobních dokladů až po možnost pronájmu městského bytu. Navíc není nutné být neustále on-line, stačí pouze občas aplikaci aktualizovat" říká primátor Beitl.

V současné době je aplikace dostupná pro operační systémy Android (od verze 4.0) iOS a Windows Phone. I aplikace Jablonec v mobilu je ke stažení zdarma.

Další možnosti komunikace s radnicí v Jablonci nad Nisou:
• www.mestojablonec.cz - Aplikace otázky a odpovědi
• dotazy@mestojablonec.cz
• mujablonec@mestojablonec.cz
• prijmeni@mestojablonec.cz -na jednotlivé pracovníky magistrátu včetně vedení města
• Zelená linka ‐ 800 155 151 - zdarma

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Evropští odborníci na ochranu alejí se sjedou do Liberce

Pátý ročník mezinárodní konference Aleje 2019 bude koncem dubna hostit zástupce ministerstva životního prostředí, silničáře a úředníky za účasti odborníků z celé Evropy. Diskutovat budou o systematické ochraně a obnově alejí v krajině. Konferenci pořádá spolek Arnika ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a polskou organizací Fundacja Ekorozwoju. Cyklus přednášek odstartuje 25. dubna na Krajském úřadu Libereckého kraje. Přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí, krajského úřadu, správy a údržby silnic a odborníci na ochranu stromů. O své zkušenosti s obnovou, ochranou a údržbou alejí se podělí i zahraniční hosté z Francie, Německa, Polska, Ruska a Švédska.

Nominovat nejlepší Památku kraje můžete do konce dubna

Už jen do 30. dubna mohou lidé nominovat stavby do soutěže Památka roku 2018 Libereckého kraje. Cílem klání, které Liberecký kraj pořádá poprvé, je ocenit nejlepší obnovu nemovité kulturní památky. Podmínkou účasti v soutěži je dokončení obnovy nemovité kulturní památky v kalendářním roce nebo etapě obnovy a zároveň musí být dodržen minimální vlastní podíl vlastníka na obnově ve výši 50 000 korun. Podrobnosti v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče
Policie hledá svědky nehody v Nové Vsi, při níž srazili kočárek s dítětem
Liberec uvítá volejbalové superveterány na Svijany cupu 2019
Pod Ještědem hořelo kvůli nedopalku cigarety, hasiči zasahují i jinde
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2018 získalo devět osobností

Nejčtenější články

21.04.: Místo odpalu ohňostroje na jablonecké přehradě se mění
22.04.: Vlak narazil před Železným Brodem do stromu
21.04.: V anketě Dřevěná stavba 2019 uspěla hřiště z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT