Nelíbí se vám něco v Jablonci? Vyfoťte to mobilem!

01.05.2015 08:12:48 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Nelíbí se vám něco v Jablonci? Vyfoťte to mobilem!

Jablonec nad Nisou se připojil do mobilní a webové aplikace Lepší místo. Aplikace slouží k rychlému hlášení nedostatků ve městě prostřednictvím fotek pořízených mobilem. „Je to další způsob komunikace s občany. Nejde jen o to vyfotit to, co se lidem ve městě nelíbí, aplikace nabízí i možnost reakce ze strany magistrátu," vysvětlil primátor Beitl.

„Lidé, kteří se denně pohybují ulicemi města, ať už pěšky, na kole či autem, jsou nejlepší zpětnou vazbou. Sebelepší technické služby nebo úřady nemohou vidět vše. Jednoduché vyfocení nepořádku mobilem a odeslání kliknutím v aplikaci výrazně zrychlí celý proces prověření a zjednání nápravy," dodal primátor a zároveň upozornil, že ne všechny záležitosti se dají vyřešit na radnici. Zejména za výkopy při pokládání či opravách inženýrských sítí jsou odpovědní právě jejich správci. Nicméně rychlou reakcí odpovědného pracovníka úřadu se dá celá záležitost vysvětlit a předat k řešení.

Aplikace nahrazuje možnost upozorňovat na nedostatky ve městě prostřednictvím MMS zprávy zaslané na kontaktní telefon magistrátu. MMS mohou lidé na jabloneckou radnici posílat už více než rok, zatím se to ale příliš neosvědčilo, pravděpodobně je to i výší platby za odeslání MMS. Stažení i použití aplikace Lepší místo je zdarma, je potřeba pouze internetové připojení. Více info na www.lepsimisto.cz

Výhodou aplikace, kterou provozuje a nabízí městům a občanům nezisková organizace Lepší místo, o.s., je možnost obousměrné komunikace. Princip je problém vyfotit a s krátkým komentářem vložit na web Lepší místo. Poté už může každý sledovat, jak je s jeho tipem ze strany města nakládáno.

Obyvatelé Jablonce si již zvykli na možnost zasílat své podněty a dotazy na web města do aplikace otázky a odpovědi, která patří k velmi využívaným komunikačním kanálům. V roce 2014 bylo v rámci této aplikace položeno a vyřízeno téměř 500 dotazů, což je o cca 130 více než v roce 2013.

Jablonec v mobilu umožňuje neustálý kontakt s městem

Od června loňského roku také funguje mobilní aplikace Jablonec v mobilu, která umožňuje obyvatelům města být neustále ve spojení s děním v Jablonci, ať jsou kdekoli.

„Díky této aplikaci mají lidé vše důležité stále při ruce. Ať už jde o aktuality, kalendář akcí nebo kontakty na jednotlivé úředníky. Podrobné návody v životních situacích nabízejí odpovědi na mnohé otázky od vyřízení osobních dokladů až po možnost pronájmu městského bytu. Navíc není nutné být neustále on-line, stačí pouze občas aplikaci aktualizovat" říká primátor Beitl.

V současné době je aplikace dostupná pro operační systémy Android (od verze 4.0) iOS a Windows Phone. I aplikace Jablonec v mobilu je ke stažení zdarma.

Další možnosti komunikace s radnicí v Jablonci nad Nisou:
• www.mestojablonec.cz - Aplikace otázky a odpovědi
• dotazy@mestojablonec.cz
• mujablonec@mestojablonec.cz
• prijmeni@mestojablonec.cz -na jednotlivé pracovníky magistrátu včetně vedení města
• Zelená linka ‐ 800 155 151 - zdarma

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Novou výstavu Turistika na Semilsku - 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů otevřou v semilském muzeu. Díky velkoformátovým historickým fotografiím a dalším dobovým materiálům vás tato výstava přenese do časů výstavby Riegrovy stezky. Zároveň připomene činnost Klubu českých turistů v Semilech od jeho vzniku až dodnes. Další informace

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Novým primátorem Jablonce zvolen Jiří Čeřovský
Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
Na neukázněné řidiče v Libereckém kraji dohlížel policejní autobus
Teplo, teplo, teplíčko
V Desné byl autem sražen chodec

Nejčtenější články

18.09.: Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
15.09.: Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný
18.09.: V Desné byl autem sražen chodec

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn