Nekompletní házenkáři prohráli zápasy v Lounech

14.03.2019 13:37:18 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí házenkáři prohráli v důležitém venkovním utkání na palubovce Loun 30:25, v souboji týmů, které letos patří do spodní poloviny tabulky, byli domácí sehranější a lepší, Jablonečtí opět nenastoupili v plné sestavě a proto po zásluze jedou domů bez bodů.

Loko Louny - ELP Jablonec 30:25 (16:13)

Oba týmy se v této sezoně trápí, domácí povolali dva své mladé hráče z extraligových Lovosic, aby pomohli domácím získat důležité body, naopak Jablonec přijel bez svých opor a ještě se na čtvrtečním tréninku zranil křídelník Tomáš (jablonecký nejlepší střelec), dále samotné utkání nedohrál nejlepší jablonecký hráč z minulého utkání Ondra Krčka, který vstřelil jen za první půli sedm branek a v 28. minutě zápasu musel po nezaviněném střetu se soupeřem odstoupit. Jablonečtí bojovali i v oslabené sestavě, po poločase 16:13, sice domácí utekli na rozdíl sedmi branek 21:14, ale hostům se podařilo snížit na 26:23 sedm minut před koncem, ovšem kvalita domácího týmu se v závěru projevila.

Sestava a branky: D. Hlinka, Kubal - Krčka 7, P. Trejbal 7, Říha 5, R. Hlinka 2, Šatava 1, Mony 1, Smrček 1, T. Svoboda T. 1, Preisler.

Hodnocení trenéra Dědečka: „Krásná atmosféra v hale, hodně diváků, nástup s vlajkami, parádní práce domácího oddílu. Pěkný zápas z obou stran, domácí se prezentovali kvalitním výkonem, my jsme bojovali srdcem, po odstoupení Ondry už jsme moc šancí neměli. Ve zbytku utkání to v útoku táhli Míra Říha s Patrikem Trejbalem, otázkou je, proč nejsme schopni na důležitý venkovní zápas odjet v plné sestavě."

Loko Louny - EPL Jablonec 27:16 (13:6)

Mladší dorostenci hráli rovněž v Lounech a také nebyli kompletní. Bohužel od začátku na domácí nestačili, i když oba týmy nejsou v tabulce daleko od sebe.

Sestava Jablonce: Novák - Střižík 6, Kudrhalt 4, Kubík 2, Žáček, Hassa, Císař, Najman po 1, Blažek.