Nejlepší firmou kraje je Singing Rock, živnostníkem Jiří Pačinek

21.09.2017 10:10:17 | Autor: David Pavlát | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Nejlepší firmou kraje je Singing Rock, živnostníkem Jiří Pačinek

Odbornou porotu v Liberci nejvíce zaujal Jiří Pačinek, výrobce hutního skla. Kategorii firem ovládla společnost Singing Rock, přední výrobce ochranných pomůcek pro práci ve výškách vyvážející své výrobky do desítek zemí celého světa.

Vítěz kategorie Česká spořitelna Živnostník roku Jiří Pačinek začínal jako zaměstnanec pro jednu sklárnu. Potkával výtvarníky a designéry, se kterými byla vždy velká výzva spolupracovat a realizovat jejich návrhy. Postupem času zjistil, že také on dokáže něco vlastního navrhnout a k jeho počátečnímu údivu se zákazníkům věci líbily. „Když jsem prodal svůj první kus, rozhodl jsem se jít do podnikání naplno a založil si vlastní studio," uvedl Pačinek. Zároveň také rozšířil portfolio vlastních realizací. Objekty tvaruje zejména z volné ruky. Vyrábí pro umělce, výtvarníky, designéry, firmy prodávající lustry, vytváří světelné objekty a prvky do architektury. Jeho zápal a láska k oboru z něj doslova čiší.

„Zaujal mě podnikatelský záměr a kvalitní výrobky. Navazuje na tradici sklářů v regionu. Výrobky jsou originální a uplatní se v řadě odvětví navazujícího sklářského průmyslu," zhodnotil porotce Pavel Hons z České spořitelny.

Slavnostní vyhlášení ankety Firma a živnostník roku 2017 Libereckého kraje<br />Autor: Archiv Vodafone Firma roku Druhé místo získal Jan Kakos, výrobce kvalitních marmelád a džemů. Ručně vyrábí domácí marmelády a džemy za maximálního využití domácích surovin. Výrobky následně prezentuje a prodává na trzích a v obchodech po celé České republice. Od běžně zavedené konkurence v obchodech se výrazně odlišuje výběrem, kvalitou a vysokým obsahem ovoce ve finálním výrobku. Džemy obsahují výhradně české ovoce od českých zemědělců. Třetí příčku obsadila Anna Ondřejíková, která chová skot, kozy a také koně pro agroturistiku. Má mlékárnu s výrobou kozích sýrů s povolením prodávat do veřejného stravování i do zahraničí.

Vodafone firma roku Libereckého kraje, společnost Singing Rock dodává horolezecké pomůcky a osobní ochranné prostředky pro práci ve výškách. Má celkem čtyři provozovny, ve dvou z nich vyrábí technický textil, konkrétně horolezecké a pracovní postroje a pomůcky z textilu. Vedle toho má provoz zabývající se kovovýrobou (pomůcky pro lezení v ledu, kovové komponenty pro textilní výrobu) a v neposlední řadě školicí středisko pro práci ve výškách. „Snažíme se odlišit nabídkou komplexního řešení, nedodáváme produkt, ale pomáháme zákazníkovi vyřešit konkrétní problém. Provádíme analýzu daného místa výkonu práce, navrhujeme způsob bezpečného pohybu, místa ukotvení, dále vybavíme pracovníky odpovídajícími ochrannými prostředky a zároveň je proškolíme," okomentoval marketingový specialista firmy Jan Zámečník. Vůči velkým hráčům na trhu má firma náskok díky flexibilitě. Umí přizpůsobit výrobek pro horolezce, natěrače střech, tesaře, obsluhu větrných elektráren, až po vysoce specializované výškaře na ropných plošinách nebo zaměstnance integrovaného záchranného systému.

„Rozhodnutí je vždy složité, celá finálová desítka byla výborná. Mezi porotci nebylo o vítězi pochyb. Můžeme být na takovou, ve světě známou, firmu právem hrdí," zhodnotil člen poroty Michal Hájek z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala společnost Fatyna. Firma zastupuje výrobce brzdových systémů, nabízí také šroubení pro vzduchovou soustavu a další. Zákazníky jsou výrobci přívěsů a návěsů, případně servisy specializující se na užitkové vozy. Bronzovou příčku obsadila společnost Black Mountain, která se zabývá výrobou a prodejem dámského oblečení s důrazem na regionálnost a limitované série. Šije v Liberci nebo jeho nejbližším okolí a vyhledává materiály od výrobců v regionu. Většinovým produktem jsou sukně. Společnost se snaží šířit myšlenku regionální výroby (sukně s Ještědem), která je zajímavá, moderní a pohodlná.

Slavnostní vyhlášení ankety Firma a živnostník roku 2017 Libereckého kraje<br />Autor: Archiv Vodafone Firma roku V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2017. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Libereckém kraji vyhlásily jako nejodpovědnější společnost Singing Rock, která se věnuje vývoji, výrobě a prodeji osobních ochranných prostředků proti pádu z výšky. „Má přátelské pracovní prostředí s mnoha žádanými benefity a odpovědný přístup k ochraně životního prostředí. Ve svém regionu patří mezi významného zaměstnavatele, který podporuje mnoho kulturních a sportovních akcí. Významně působí v oblasti podpory osob se speciálními potřebami. Mezi jejich nejznámější akce patří setkání lezců a horolezců se zdravotním postižením HandiCamp," zdůvodnil volbu Michal Hájek z Vodafone Czech Republic.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2017, Česká spořitelna Živnostník roku 2017 i Vodafone Odpovědná firma roku 2017 se uskuteční 6. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2017 Libereckého kraje:
1. Singing Rock s.r.o. - výroba ochranných prostředků proti pádu z výšky (Poniklá)
2. Fatyna, s.r.o. - velkoobchod s brzdovými systémy a nápravami pro přívěsy a návěsy užitkových vozidel (Jablonec nad Nisou)
3. Black Mountain s. r. o. - výroba dámského oblečení (Liberec)

Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Libereckého kraje:
1. Jiří Pačinek - výroba hutního skla (Cvikov)
2. Jan Kakos - výroba kvalitních marmelád a džemů (Radostná pod Kozákovem)
3. Anna Ondřejíková - výroba sýrů, agroturistika, pořádání kulturních akcí (Habartice)

Vodafone Odpovědná firma roku 2017 Libereckého kraje:
Singing Rock - výroba osobních ochranných prostředků proti pádu z výšky (Poniklá)

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Firmou roku je liberecká HOKAMI CZ
Jana Havrdová z Turnova bojuje ve finále soutěže Živnostník roku
Firmou Libereckého kraje 2016 Hokami, živnostníkem Jana Havrdová
Pekárna a cukrárna Mikula je Firma roku 2015 Libereckého kraje
Firmou roku 2014 se stala sklářská firma Ajeto z Liberecka
V soutěži živnostník roku je třetí Petr Klamt ze Zásady
Jablonecký Kitl bronzovou firmou roku, živnostníkem Sobotka z Těpeř

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 25. června do 8. července
Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!
KAM ZA SPORTEM 4. 7. - 8. 7. 2020
Od 4. července propojí nová linka Liberec přes Bedřichov s Tanvaldskem

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn