Nedostatek sněhu znemožní konání šampionátu psích spřežení v Zásadě

31.01.2018 14:29:01 | Autor: Miroslav Princ | Rubrika: Sport | Obce: Zásada

Nedostatek sněhu znemožní konání šampionátu psích spřežení v Zásadě

Na víkend 3. a 4. 2. 2018 byly v městysu Zásada, na úpatí Jizerských hor, připraveny závody psích spřežení. Pořadatelé připravili soutěžní tratě pro dvě hlavní disciplíny, a to v MIDu, který měl být zároveň závodem Mistrovství České republiky (31 km) a ve Sprintu. Výrazné oteplení v posledních dnech snížilo kvalitu připravených tratí na tolik, že nepomohly ani zásoby ve sněhové bance.

Vzhledem k již pokročilým přípravám a nadšení organizačního týmu rozhodl ředitel závodu Miroslav Princ k posunutí termínu na 3. - 4. března 2018. Sám k tomu dodává: „Věnovali jsme přípravám maximální péči, aby závod, který má status Mistrovství republiky, byl pro závodníky a diváky jedinečným zážitkem. Věnované úsilí bychom proto chtěli zúročit v náhradním termínu, a umožnit tak závodníkům bojovat o titul Mistra republiky."

Pořadatelem závodu je domácí SK Zásada z.s. a Sportovní klub Krakonoš z.s. jako zástupce klubu psích spřežení organizovaný pod Českou asociací sleddog sportů z.s. „Děkujeme za podporu našim partnerům, kterým je společnost AGRO CS - dodavatel ultrapremiového amerického krmiva Canine Caviar, Hygotrend (distributor hygienických potřeb) a Pivovar Svijany."

V loňském roce se závodů zúčastnilo celkem 80 závodníků a 350 psů. V průběhu dvou dnů konání akce v prostoru startu a v okolí závodů vystřídalo více než 5000 diváků, kteří vytvořili bouřlivou kulisu nejen v prostoru startu, ale také na připravených místech pro diváky na zajímavých úsecích tratě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Šampionát v závodech psích spřežení úspěšně proběhl v Zásadě
Se psím spřežením až do nebe!
Závod psích spřežení přilákal do Zásady jezdce i nadšené diváky

Diskutujte s námi

Ke stažení

Plakát zásadský mid 2018

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Vrchol Sněžky je z polské strany uzavřen

Vítr, který v posledních dnech bičoval Sněžku, poničil objekt polské meteostanice a protože předpověď počasí slibuje nadále silný vítr, tak ředitel polského Krkonošského národního parku (KPN) na výzvu pracovníků meteostanice (IMGW) uzavřel všechny výstupové cesty na Sněžku z polské strany. Toto radikální řešení přijal tamní ředitel parku vzhledem k situaci, že hrozí reálné riziko rozlomení části střechy meteostanice. Zákaz vstupu na vrchol Sněžky platí až do odvolání. Další informace

V budově v Komenského ulici v Jablonci nepojede výtah

Od 17. února se bude v jablonecké magistrátní budově v ulici Komenského opravovat výtah. Mimo provoz bude do středy 19. února. „V budově není jiný výtah, občanům bude k dispozici pouze schodiště. Vozíčkáře, imobilní a hůře pohyblivé občany i klienty s dětskými kočárky tedy prosíme, aby ke své únorové návštěvě agend odboru správního zvolili náhradní termín v některém z jiných úředních dnů," řekl Petr Karlovský, vedoucí odboru správního jabloneckého magistrátu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Železném Brodě opět chystají tradiční masopust
Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
V Bedřichově vyroste nové dětské hřiště, díky účastníkům padesátky
XIV. Reprezentační ples jabloneckého divadla s noblesou a vkusem
Natěrač přijede pobavit diváky v Josefově Dole

Nejčtenější články

17.02.: FOTO: Pětadvacátý ročník smržovských Lyžníků se vydařil
17.02.: XIV. Reprezentační ples jabloneckého divadla s noblesou a vkusem
16.02.: VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn