Neckář s Bacily dojal i ohromil zároveň

07.11.2019 19:55:02 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Neckář s Bacily dojal i ohromil zároveň

Speciální recitál, složený z výběru písní třídeskového kompletu Příběhy, Písně a Balady přivezl do Městského divadla Jablonec nesmrtelný Václav Neckář.

A přídavné jméno nesmrtelný je v jeho případě více než na místě. Je obecně známo s jak závažnými zdravotními komplikacemi se Neckář potýkal, že se znova učil mluvit, trénovat paměť a návrat na pódia se zdál být pro něho téměř nemožným. To by ale nesměl mít bráchu Jana, který si usmyslel, že Václava do světa jeho fanynek a posluchačů zase vrátí.

Nezdolná víra, tvrdá práce a entusiasmus obou bratrů se nakonec ukázala být tou správnou cestou, jejíž výsledek si zaplněný jablonecký kulturní stánek mohl vychutnat na vlastní kůži. A řeknu vám, byla to paráda. „Už nemám strach, jsem totiž mezi svými," zpíval emotivním hlasem z šestasedmdesátiletý zpěvák a i publikum se tak opravdu cítilo. Jako bychom tam všichni byli mezi svými. Vašek střídal nové písně se starými hitovkami, ke každé něco řekl a hlavně - nikdy nezapomněl zmínit svého bráchu Honzu.

Atmosféra byla tak pozitivně emotivní, že ji jen stěží mohu k něčemu přirovnat. Lidé si broukali notoricky známé texty, tleskali, dupali a usmívali se A sám hlavní protagonista večera předvedl, že jeho kondice je nezdolná, a tak zvedal a obracel mikrofon i se stojanem, neopomněl si podat pravici s mnoha diváky v předních řadách a některé dámy se dokonce dočkaly i polibku. Netřeba tu rozepisovat jednotlivé písně, jelikož je známe všichni, ale když se zaměříme na konkrétní jejich úryvky, dostáváme další rozměr koncertu. A tak třeba takové - „Zpívám, už zase zpívám," obecenstvo roztleskalo a dámy otíraly slzičky dojetí.

V textech Vašek vzpomněl na Karla Gotta, který se na nás určitě taky díval, a zkrátka a dobře jeho písním nechybělo nic, na co jsme u interpreta jeho ražení zvyklí. Závěr patřil nádherné skladbě Půlnoční a řeknu vám, ještě nikdy jsem neviděla celé divadlo tak rychle povstat. Celkem se Bacily s Václavem Neckářem dočkali potlesku vstoje hned dvakrát, a to burácení a ovace, jimiž je publikum v závěru zaslouženě odměnilo, muselo být slyšet až v Liberci. Pokud jste to nezažili, určitě si tu atmosféru zajděte vychutnat příště. Já vám garantuji, že těmito Bacily se určitě nakazíte rádi.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v listopadu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu 2019 jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a.s. prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162 500 000 Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a.s. ve stávajícím rozsahu. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V jabloneckém muzeu zahájí výstavu Současné české vánoční ozdoby
FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
Jablonecký Kinofest při druhém ročníku přivítá Václava Marhoula
V Jablonci schází šest strážníků, nováčky shání ve výběrovém řízení
Program kin v Jablonci nad Nisou od 14. do 27. listopadu

Nejčtenější články

12.11.: Otevřeli nový podnik v bývalé Jizeře v Jablonci
13.11.: Hlídka městské policie poskytla první pomoc muži v bezvědomí
13.11.: Neobvyklým turistou po zasněžené silnici v Jizerkách byl velbloud

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn