Návrhy na podobu Malého náměstí v Železném Brodu ukáže radnice ve druhé polovině března

08.03.2012 11:48:33 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Železný Brod

Návrhy na podobu Malého náměstí v Železném Brodu ukáže radnice ve druhé polovině března

Vítěze soutěže o podobě Malého náměstí zná radnice v Železném Brodu. S konečnými vizemi architektů se mohou zájemci seznámit od 19. března na speciální výstavě, která potrvá týden. „Bude probíhat v zasedačce zastupitelstva v budově B a ukážeme na ni všechny návrhy došlé do soutěže," uvedl starosta města André Jakubička.

Starostu zájem architektů o soutěž potěšil, sešlo se 31 návrhů. „Potvrdilo se, že soutěž byla dobře nastavena. Přihlásila se řada renomovaných architektů. Dva návrhy dorazily dokonce z Bratislavy," poznamenal André Jakubička.

Porota jako nejlepší vyhodnotila společný návrh Pavla Griza, Terezy Kučerové a Patrika Zamazala z Prahy. Na druhém místě se umístil návrh Atelieru Urbi z Brna a na třetím dílo Daniela Baroše a Michala Nejezchleba z Rožnova pod Radhošťem.

Podle starosty začnou už letos pracovat na projektové dokumentaci, která je nutná k rekonstrukci takzvaného malého rynku. „Návrhy v soutěži řešily širší území, začneme první etapou, což je samotné Malé náměstí," přiblížil Jakubička. Konečná podoba náměstí přitom nemusí odpovídat vítěznému návrhu. „Zajímavé vize se objevily i u dalších," nastínil starosta.

Malé náměstí nebo-li rynk se nachází v historickém centru města na pravém břehu řeky Jizery při soutoku s potokem Žernovníkem. Místo pohledově ovládá vyvýšená dominanta kostela sv. Jakuba Většího s věží historické dřevěné zvonice.

Náměstí je vstupní bránou do památkové zóny Trávníky, jeho podoba ale tomu vůbec neodpovídá. Městu zejména vadí, že je v současné době malý rynk v podstatě křižovatkou, silniční provoz tam ovšem hodlá zachovat i po přestavbě. Ta by mohla v ideálním případě začít přítí rok. Záležet ale bude, zda bude vypsaný nějaký vhodný dotační titul.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Náměstíčko v Železném Brodu dostane nový kabát
Architekti vymyslí, jak bude Malý rynk vypadat

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT