Návrhy na podobu Malého náměstí v Železném Brodu ukáže radnice ve druhé polovině března

08.03.2012 11:48:33 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Železný Brod

Návrhy na podobu Malého náměstí v Železném Brodu ukáže radnice ve druhé polovině března

Vítěze soutěže o podobě Malého náměstí zná radnice v Železném Brodu. S konečnými vizemi architektů se mohou zájemci seznámit od 19. března na speciální výstavě, která potrvá týden. „Bude probíhat v zasedačce zastupitelstva v budově B a ukážeme na ni všechny návrhy došlé do soutěže," uvedl starosta města André Jakubička.

Starostu zájem architektů o soutěž potěšil, sešlo se 31 návrhů. „Potvrdilo se, že soutěž byla dobře nastavena. Přihlásila se řada renomovaných architektů. Dva návrhy dorazily dokonce z Bratislavy," poznamenal André Jakubička.

Porota jako nejlepší vyhodnotila společný návrh Pavla Griza, Terezy Kučerové a Patrika Zamazala z Prahy. Na druhém místě se umístil návrh Atelieru Urbi z Brna a na třetím dílo Daniela Baroše a Michala Nejezchleba z Rožnova pod Radhošťem.

Podle starosty začnou už letos pracovat na projektové dokumentaci, která je nutná k rekonstrukci takzvaného malého rynku. „Návrhy v soutěži řešily širší území, začneme první etapou, což je samotné Malé náměstí," přiblížil Jakubička. Konečná podoba náměstí přitom nemusí odpovídat vítěznému návrhu. „Zajímavé vize se objevily i u dalších," nastínil starosta.

Malé náměstí nebo-li rynk se nachází v historickém centru města na pravém břehu řeky Jizery při soutoku s potokem Žernovníkem. Místo pohledově ovládá vyvýšená dominanta kostela sv. Jakuba Většího s věží historické dřevěné zvonice.

Náměstí je vstupní bránou do památkové zóny Trávníky, jeho podoba ale tomu vůbec neodpovídá. Městu zejména vadí, že je v současné době malý rynk v podstatě křižovatkou, silniční provoz tam ovšem hodlá zachovat i po přestavbě. Ta by mohla v ideálním případě začít přítí rok. Záležet ale bude, zda bude vypsaný nějaký vhodný dotační titul.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Náměstíčko v Železném Brodu dostane nový kabát
Architekti vymyslí, jak bude Malý rynk vypadat

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Profesor Suchomel získal Poctu České komory architektů

Muž, který před pětadvaceti lety založil Fakultu umění a architektury TUL a vedl ji jako první děkan, převzal 10. června v Praze prestižní uznání od členů své profesní komory. „Letos si připomínáme 25. výročí založení FUA a založení zcela nové školy architektury je jistě významnou součástí právě uděleného ocenění profesora Jiřího Suchomela za celoživotní dílo a přínos k rozvoji architektonického oboru," uvedl k ocenění děkan Osamu Okamura. Zásluhou Jiřího Suchomela vznikla liberecká fakulta k 1. prosinci 1994 inspirována školou architektury Michiganské univerzity v americkém Ann Arbor, na které Jiří Suchomel počátkem 90. let působil. Jejímu založení předcházelo několik ročníků letní školy architektury, kterou profesor Suchomel v Liberci organizoval.

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Letošní oslavy Járy Cimrmana na Tanvaldsku zase pomáhaly
Čtyři góly v pařáku
Na otevření Letního kina v Jablonci dorazilo téměř tisíc návštěvníků
Liberecký hasič posbíral cenné kovy v závodě Championships FireFit
Douglaska tisolistá z Lomnice se uchází o titul Strom roku 2019

Nejčtenější články

24.06.: Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
25.06.: Slavnostně otevřeli opravenou silnici mezi Tanvaldem a Albrechticemi
26.06.: Bedřichov pokřtil areál pro bikery. Vznikl díky účastníkům Jizerské 50

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn