Návrhy na podobu Malého náměstí v Železném Brodu ukáže radnice ve druhé polovině března

08.03.2012 11:48:33 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Železný Brod

Návrhy na podobu Malého náměstí v Železném Brodu ukáže radnice ve druhé polovině března

Vítěze soutěže o podobě Malého náměstí zná radnice v Železném Brodu. S konečnými vizemi architektů se mohou zájemci seznámit od 19. března na speciální výstavě, která potrvá týden. „Bude probíhat v zasedačce zastupitelstva v budově B a ukážeme na ni všechny návrhy došlé do soutěže," uvedl starosta města André Jakubička.

Starostu zájem architektů o soutěž potěšil, sešlo se 31 návrhů. „Potvrdilo se, že soutěž byla dobře nastavena. Přihlásila se řada renomovaných architektů. Dva návrhy dorazily dokonce z Bratislavy," poznamenal André Jakubička.

Porota jako nejlepší vyhodnotila společný návrh Pavla Griza, Terezy Kučerové a Patrika Zamazala z Prahy. Na druhém místě se umístil návrh Atelieru Urbi z Brna a na třetím dílo Daniela Baroše a Michala Nejezchleba z Rožnova pod Radhošťem.

Podle starosty začnou už letos pracovat na projektové dokumentaci, která je nutná k rekonstrukci takzvaného malého rynku. „Návrhy v soutěži řešily širší území, začneme první etapou, což je samotné Malé náměstí," přiblížil Jakubička. Konečná podoba náměstí přitom nemusí odpovídat vítěznému návrhu. „Zajímavé vize se objevily i u dalších," nastínil starosta.

Malé náměstí nebo-li rynk se nachází v historickém centru města na pravém břehu řeky Jizery při soutoku s potokem Žernovníkem. Místo pohledově ovládá vyvýšená dominanta kostela sv. Jakuba Většího s věží historické dřevěné zvonice.

Náměstí je vstupní bránou do památkové zóny Trávníky, jeho podoba ale tomu vůbec neodpovídá. Městu zejména vadí, že je v současné době malý rynk v podstatě křižovatkou, silniční provoz tam ovšem hodlá zachovat i po přestavbě. Ta by mohla v ideálním případě začít přítí rok. Záležet ale bude, zda bude vypsaný nějaký vhodný dotační titul.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Náměstíčko v Železném Brodu dostane nový kabát
Architekti vymyslí, jak bude Malý rynk vypadat

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Vilém Heckel - kouzlo hor je prodloužena do 14. března

Pro mimořádný zájem návštěvníků je v Domě národopisců Scheybalových v Jablonci nad Nisou prodloužena výstava: Vilém Heckel - kouzlo hor do 14. března. Výstavu navštívila i dcera horolezce a fotografa Helena Heckelová. Podrobnosti o výstavě http://www.nasejablonecko.cz/jablonecko-aktualne/vystava-pripomene-fotografa-a-horolezce-vilema-heckela/?aktualitaId=62468

Rada Libereckého kraje jmenovala tři nové ředitele škol

Na základě výsledků konkurzních řízení jmenovali krajští radní na své úterní schůzi tři nové ředitele škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Pozici ředitelky Gymnázia v České Lípě bude i nadále vykonávat Helena Paszeková, ředitelem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově zůstává Pavel Kopřiva a Pedagogicko-psychologickou poradnu v České Lípě povede Pavla Šimánková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V anketě Dřevěná stavba 2020 soutěží i několik projektů z Jablonecka
Lomničtí ochotníci předvedou v Josefově Dole Mnoho povyku pro nic
Schválené jsou také jedno a víceleté dotace z rozpočtu města Jablonec
Na namrzlé vozovce narazila řidička po smyku v Držkově do rozvaděče
Výstava připomene fotografa a horolezce Viléma Heckela

Nejčtenější články

23.02.: Obrazem: 17. Sportovní ples v Tanvaldě
24.02.: V Maršovicích vletělo auto do zastávky
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn