Návrhy na podobu Malého náměstí v Železném Brodu ukáže radnice ve druhé polovině března

08.03.2012 11:48:33 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Železný Brod

Návrhy na podobu Malého náměstí v Železném Brodu ukáže radnice ve druhé polovině března

Vítěze soutěže o podobě Malého náměstí zná radnice v Železném Brodu. S konečnými vizemi architektů se mohou zájemci seznámit od 19. března na speciální výstavě, která potrvá týden. „Bude probíhat v zasedačce zastupitelstva v budově B a ukážeme na ni všechny návrhy došlé do soutěže," uvedl starosta města André Jakubička.

Starostu zájem architektů o soutěž potěšil, sešlo se 31 návrhů. „Potvrdilo se, že soutěž byla dobře nastavena. Přihlásila se řada renomovaných architektů. Dva návrhy dorazily dokonce z Bratislavy," poznamenal André Jakubička.

Porota jako nejlepší vyhodnotila společný návrh Pavla Griza, Terezy Kučerové a Patrika Zamazala z Prahy. Na druhém místě se umístil návrh Atelieru Urbi z Brna a na třetím dílo Daniela Baroše a Michala Nejezchleba z Rožnova pod Radhošťem.

Podle starosty začnou už letos pracovat na projektové dokumentaci, která je nutná k rekonstrukci takzvaného malého rynku. „Návrhy v soutěži řešily širší území, začneme první etapou, což je samotné Malé náměstí," přiblížil Jakubička. Konečná podoba náměstí přitom nemusí odpovídat vítěznému návrhu. „Zajímavé vize se objevily i u dalších," nastínil starosta.

Malé náměstí nebo-li rynk se nachází v historickém centru města na pravém břehu řeky Jizery při soutoku s potokem Žernovníkem. Místo pohledově ovládá vyvýšená dominanta kostela sv. Jakuba Většího s věží historické dřevěné zvonice.

Náměstí je vstupní bránou do památkové zóny Trávníky, jeho podoba ale tomu vůbec neodpovídá. Městu zejména vadí, že je v současné době malý rynk v podstatě křižovatkou, silniční provoz tam ovšem hodlá zachovat i po přestavbě. Ta by mohla v ideálním případě začít přítí rok. Záležet ale bude, zda bude vypsaný nějaký vhodný dotační titul.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Náměstíčko v Železném Brodu dostane nový kabát
Architekti vymyslí, jak bude Malý rynk vypadat

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Baráž o první ligu se Liazu Jablonec vydařila na jedničku
Pavlína Filipovská vyrazila medaili svého otce, českého krále dabingu
Provoz křižovatky Poštovní a Budovatelů se od 22. září opět obnoví
Jablonecké podzimní slavnosti se odehrají v novém kabátě
ZŠ Liberecká v Jablonci zahájila školní rok až 16. září

Nejčtenější články

14.09.: FK Velké Hamry slaví další vítězství v divizi
15.09.: Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný
14.09.: V Muzeu Českého ráje otevřeli novou expozici Horolezectví

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn