Naši školu máme rádi, ukazují výstavou žáci ZŠ Horní Tanvald

15.04.2016 08:16:49 | Autor: Lenka Machová | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Naši školu máme rádi, ukazují výstavou žáci ZŠ Horní Tanvald

V „dávných dobách", když Zvláštní škola Tanvald bývala v budově dnešní Obchodní akademie Tanvald, bývalo zvykem, že práce žáků se každý rok vystavovaly ve výloze některé prodejny na hlavní ulici. Lidé z Tanvaldu se tak mohli přesvědčit, že děti z této školy jsou manuálně zručné a ve škole se v rámci mnoha hodin pracovního vyučování dobře připravují na budoucí povolání.

Pak se škola přestěhovala na Horní Tanvald a na tradici se zapomnělo. A protože je škoda, že lidé o naší (dnes praktické) škole málo vědí, rozhodli jsme se tuto tradici letos obnovit. V prostorách knihovny jsme uspořádali výstavu „Naši školu máme rádi", kde od 11. dubna do 5. května můžete vidět práce našich dětí a fotky, které dokumentují život v naší škole. O tom, že příprava našich žáků na budoucí povolání je opravdu dobrá, svědčí umístění v soutěžích „Zlatá jehla" a „Zlaté kladívko", ve kterých v tomto roce naši žáci získali tři první místa (S. Čisárová, K. Puľová, D. Domeová), jedno druhé místo (T. Černý), čtyři třetí (L. Ducháček, J. Svatoš, D. Strejcovská, V. Godlová) a jedno čtvrté místo (V. Machata).

Výstava potrvá do 5. května, budeme rádi, když se přijdete podívat. Děkujeme Městské knihovně Tanvald za pomoc a podporu.

Lenka Machová

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Na přihlášení staveb do Soutěže Karla Hubáčka zbývá už jen měsíc

Uzávěrka se blíží. Poslední měsíc mají lidé na to, aby přihlásili novostavby, rekonstrukce a projekty do dalšího, již sedmnáctého ročníku architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Všechny potřebné informace se nalézají na webu https://stavbaroku.lk. Závěrečný den pro podávání přihlášek je 14. února. „Rád bych vyzval všechny projektanty, stavitele i investory, aby se přihlásili. Letos se navíc podařilo zkoordinovat regionální soutěž s celostátní Stavbou roku, do které bude mít vítěz Soutěže Karla Hubáčka rovněž možnost se přihlásit," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Předchozí podrobný článek o soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Majitel psa je v Jablonci vyšetřovaný pro ublížení na zdraví z nedbalosti
Od 18. ledna začalo platit dopravní omezení v úseku Rádlo - Jeřmanice
Podzemní chodba i loupežníci. Skalní hrad v Oldřichově halí tajemno
Preciosa Lighting: z Křišťálového údolí do celého světa
Jablonec obhájil Oskara za nízkou produkci komunálního odpadu

Nejčtenější články

16.01.: Jablonecká Podhorská ulice bude od neděle 17. ledna průjezdná
18.01.: V Jablonci už napadlo 83 cm sněhu. Lidé vyhazují sníh na uklizené ulice
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn