Naši školu máme rádi, ukazují výstavou žáci ZŠ Horní Tanvald

15.04.2016 08:16:49 | Autor: Lenka Machová | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Naši školu máme rádi, ukazují výstavou žáci ZŠ Horní Tanvald

V „dávných dobách", když Zvláštní škola Tanvald bývala v budově dnešní Obchodní akademie Tanvald, bývalo zvykem, že práce žáků se každý rok vystavovaly ve výloze některé prodejny na hlavní ulici. Lidé z Tanvaldu se tak mohli přesvědčit, že děti z této školy jsou manuálně zručné a ve škole se v rámci mnoha hodin pracovního vyučování dobře připravují na budoucí povolání.

Pak se škola přestěhovala na Horní Tanvald a na tradici se zapomnělo. A protože je škoda, že lidé o naší (dnes praktické) škole málo vědí, rozhodli jsme se tuto tradici letos obnovit. V prostorách knihovny jsme uspořádali výstavu „Naši školu máme rádi", kde od 11. dubna do 5. května můžete vidět práce našich dětí a fotky, které dokumentují život v naší škole. O tom, že příprava našich žáků na budoucí povolání je opravdu dobrá, svědčí umístění v soutěžích „Zlatá jehla" a „Zlaté kladívko", ve kterých v tomto roce naši žáci získali tři první místa (S. Čisárová, K. Puľová, D. Domeová), jedno druhé místo (T. Černý), čtyři třetí (L. Ducháček, J. Svatoš, D. Strejcovská, V. Godlová) a jedno čtvrté místo (V. Machata).

Výstava potrvá do 5. května, budeme rádi, když se přijdete podívat. Děkujeme Městské knihovně Tanvald za pomoc a podporu.

Lenka Machová

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů proti vzteklině se v Jablonci koná 19. září
Program Městského divadla Jablonec v září
Házenkáři postoupili do 3. kola poháru přes prvoligový Dvůr Králové
Jabloneckým školákům bude pomáhat doučovací pohotovost
Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Nejčtenější články

13.09.: Tatrhy se rozloučí s létem na jablonecké přehradě
13.09.: Památky se zábavou propojí v Jablonci 14. září
13.09.: Hasiči propagují kampaň Když jde o život, přeparkovat nestihnete!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn