Naši školu máme rádi, ukazují výstavou žáci ZŠ Horní Tanvald

15.04.2016 08:16:49 | Autor: Lenka Machová | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Naši školu máme rádi, ukazují výstavou žáci ZŠ Horní Tanvald

V „dávných dobách", když Zvláštní škola Tanvald bývala v budově dnešní Obchodní akademie Tanvald, bývalo zvykem, že práce žáků se každý rok vystavovaly ve výloze některé prodejny na hlavní ulici. Lidé z Tanvaldu se tak mohli přesvědčit, že děti z této školy jsou manuálně zručné a ve škole se v rámci mnoha hodin pracovního vyučování dobře připravují na budoucí povolání.

Pak se škola přestěhovala na Horní Tanvald a na tradici se zapomnělo. A protože je škoda, že lidé o naší (dnes praktické) škole málo vědí, rozhodli jsme se tuto tradici letos obnovit. V prostorách knihovny jsme uspořádali výstavu „Naši školu máme rádi", kde od 11. dubna do 5. května můžete vidět práce našich dětí a fotky, které dokumentují život v naší škole. O tom, že příprava našich žáků na budoucí povolání je opravdu dobrá, svědčí umístění v soutěžích „Zlatá jehla" a „Zlaté kladívko", ve kterých v tomto roce naši žáci získali tři první místa (S. Čisárová, K. Puľová, D. Domeová), jedno druhé místo (T. Černý), čtyři třetí (L. Ducháček, J. Svatoš, D. Strejcovská, V. Godlová) a jedno čtvrté místo (V. Machata).

Výstava potrvá do 5. května, budeme rádi, když se přijdete podívat. Děkujeme Městské knihovně Tanvald za pomoc a podporu.

Lenka Machová

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pavel Opočenský bude vystavovat v jablonecké galerii POUZAR&OVÁ
Obrazem: Jak pokračuje rekonstrukce Přepeřské ulice v Turnově
Miliony z fondu na lepší bydlení přesunul Jablonec do rezervy
Blesk do sezony vstoupil vítězně
Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
31.05.: Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn