Náladu po prohře si chtěl spravit krádeží kola, ale daleko nedojel

01.08.2018 20:07:19 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Smržovka

Náladu po prohře si chtěl spravit krádeží kola, ale daleko nedojel

S kradeným kolem mladý muž, který je pravidelným uživatelem drog, daleko nedojel. Pachateli byl totiž na Smržovce v patách nejen majitel jízdního kola a náhodní kolemjdoucí, ale okamžitě i dvě policejní hlídky.

„V pondělí 30. července před půl desátou hodinou večer, přijal operační důstojník na tísňové lince 158 oznámení o krádeži jízdního kola v obci Smržovka. Na místo okamžitě vyslal policejní hlídku z obvodního oddělení Smržovka a také amokovou hlídku z Jablonce nad Nisou. Cestou se hlídka spojila s oznamovatelem, který již sám pronásledoval muže, ujíždějícího na jeho jízdním kole značky Merida, bílo - černé barvy, v hodnotě bezmála 6 tisíc korun," upřesnila tisková mluvčí Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Kolem deváté hodiny večer se vydal oznamovatel do prodejny s občerstvením, přičemž si své jízdní kolo opřel poblíž vstupních dveří o zeď. Kolo však zůstalo nezajištěné, ale po celou dobu na něj majitel viděl. Uvnitř občerstvení si objednal jídlo a ve chvíli, kdy čekal, až bude obsloužen, všiml si, že se kolem jeho kola motá nějaký mladík. Následně mladík kolo popadl a začal na něm ujíždět směrem na Tanvald. Majitel kola vyběhl ven a ještě za mladíkem volal. Následně se vydal za ním. Postupně se k němu přidali i náhodní kolemjdoucí a zloděje na kole společně pronásledovali až do ulice V Lískách. Do této ulice vzápětí přijely i policejní hlídky.

„Mladík se ukrýval ve vyšším travnatém porostu. Policisté místo prohledali a muže vypátrali. Následně jej zadrželi a zajistili i odcizené kolo. To bylo nepoškozené zpět předáno jeho majiteli. Zbytek večera tak 27letý mladík, pocházející z Jablonecka, strávil v policejní cele. Ještě před tím u něj policisté provedli orientační test na drogy testem DrugWipe, který byl pozitivní na látku pervitin. Mladík se policistům sám přiznal, že je pravidelným uživatelem drog," doplnila policejní mluvčí.

Ke krádeži se 27letý muž policistům doznal. V ten večer byl v blízké herně, kde prohrál částku 4 tisíce korun, a když vyšel z herny, všiml si volně opřeného kola. Měl údajně chvilkový zkrat a kolo jej zlákalo natolik, že na něj sedl a ujížděl směrem k vlakovému nádraží. Daleko však s odcizeným kolem nedojel a u kolejí se ukryl do stráně.

Následující den mu policisté z obvodního oddělení Smržovka sdělili ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu "krádež", za který jej může nyní soud poslat až na dva roky do vězení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zloděj dopravního zrcadla ohrozil v Nové Vsi bezpečnost na silnici
Policisté varují před podvodníky, kteří opět útočí i v Libereckém kraji
Policisté u Harrachova zadrželi zahraniční překupníky luxusních BMW

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci oslaví 17. listopad o den dřív

Statutární město Jablonec nad Nisou zve na slavnostní připomenutí událostí 17. listopadu - Dne boje za svobodu a demokracii, které se uskuteční v pátek 16. listopadu od 10 hodin u pomníku Bojovníků za svobodu vlasti a obětem bezpráví v ulici Generála Mrázka v Jablonci nad Nisou.

Zastupitelé zvolili nové vedení města Jilemnice

Ve středu 7. listopadu se ve Společenském domě Jilm konalo ustavující zasedání zastupitelstva města Jilemnice, vzešlého z nedávných komunálních voleb. Na základě tajného hlasování byl starostou zvolen Vladimír Richter z ODS, který se po čtyřech letech vrací do funkce. Nahradí tak Janu Čechovou ze Sdružení nezávislých kandidátů. Ve funkci místostarosty nadále zůstává Vladimír Vinklář, který kandidoval za místní sdružení hasičů. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ve smržovské ulici Hlavní se srazila dvě auta
Jizerky oslavily padesát let a ochránci vysadili pamětní buk
Koncert Setkání tří generací se koná k výročí vzniku Československa
Policisté upozorňovali v Libereckém kraji na viditelnost chodců
Legendární Plastici oslaví 50 let existence v jabloneckém klubu WOKO

Nejčtenější články

11.11.: Výstava 100 let v bílém plášti ukazuje vývoj zdravotnictví v regionu
11.11.: V Bozkově zahrály Komunál a DeBill Heads
13.11.: Ve smržovské ulici Hlavní se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT