Náladu po prohře si chtěl spravit krádeží kola, ale daleko nedojel

01.08.2018 20:07:19 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Smržovka

Náladu po prohře si chtěl spravit krádeží kola, ale daleko nedojel

S kradeným kolem mladý muž, který je pravidelným uživatelem drog, daleko nedojel. Pachateli byl totiž na Smržovce v patách nejen majitel jízdního kola a náhodní kolemjdoucí, ale okamžitě i dvě policejní hlídky.

„V pondělí 30. července před půl desátou hodinou večer, přijal operační důstojník na tísňové lince 158 oznámení o krádeži jízdního kola v obci Smržovka. Na místo okamžitě vyslal policejní hlídku z obvodního oddělení Smržovka a také amokovou hlídku z Jablonce nad Nisou. Cestou se hlídka spojila s oznamovatelem, který již sám pronásledoval muže, ujíždějícího na jeho jízdním kole značky Merida, bílo - černé barvy, v hodnotě bezmála 6 tisíc korun," upřesnila tisková mluvčí Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Kolem deváté hodiny večer se vydal oznamovatel do prodejny s občerstvením, přičemž si své jízdní kolo opřel poblíž vstupních dveří o zeď. Kolo však zůstalo nezajištěné, ale po celou dobu na něj majitel viděl. Uvnitř občerstvení si objednal jídlo a ve chvíli, kdy čekal, až bude obsloužen, všiml si, že se kolem jeho kola motá nějaký mladík. Následně mladík kolo popadl a začal na něm ujíždět směrem na Tanvald. Majitel kola vyběhl ven a ještě za mladíkem volal. Následně se vydal za ním. Postupně se k němu přidali i náhodní kolemjdoucí a zloděje na kole společně pronásledovali až do ulice V Lískách. Do této ulice vzápětí přijely i policejní hlídky.

„Mladík se ukrýval ve vyšším travnatém porostu. Policisté místo prohledali a muže vypátrali. Následně jej zadrželi a zajistili i odcizené kolo. To bylo nepoškozené zpět předáno jeho majiteli. Zbytek večera tak 27letý mladík, pocházející z Jablonecka, strávil v policejní cele. Ještě před tím u něj policisté provedli orientační test na drogy testem DrugWipe, který byl pozitivní na látku pervitin. Mladík se policistům sám přiznal, že je pravidelným uživatelem drog," doplnila policejní mluvčí.

Ke krádeži se 27letý muž policistům doznal. V ten večer byl v blízké herně, kde prohrál částku 4 tisíce korun, a když vyšel z herny, všiml si volně opřeného kola. Měl údajně chvilkový zkrat a kolo jej zlákalo natolik, že na něj sedl a ujížděl směrem k vlakovému nádraží. Daleko však s odcizeným kolem nedojel a u kolejí se ukryl do stráně.

Následující den mu policisté z obvodního oddělení Smržovka sdělili ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu "krádež", za který jej může nyní soud poslat až na dva roky do vězení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zloděj dopravního zrcadla ohrozil v Nové Vsi bezpečnost na silnici
Policisté varují před podvodníky, kteří opět útočí i v Libereckém kraji
Policisté u Harrachova zadrželi zahraniční překupníky luxusních BMW

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT