Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry

02.04.2020 16:07:44 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Bzí,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko

Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry

V Libereckém kraji evidujeme už 129 případů onemocnění Covid-19 způsobeného novým koronavirem. Oproti poslednímu středečnímu údaji se jedná o nárůst 16 osob. Odběrová místa fungují v Liberci, Jablonci, České Lípě a Jilemnici.

Konkrétně okresy: Okres Liberec 52 (+4), okres Jablonec nad Nisou 53 (+10), okres Česká Lípa 4 a okres Semily 20 (+2) osob. Dva zatím uzdravení jsou z okresu Jablonec nad Nisou. Celkem bylo provedeno 1 514 testů. Stav je ke dni 2. 4. 2020, 11:45.

V České republice je celkem 3 604 osob s prokázanou nákazou, 61 vyléčených osob a 40 obětí. Ve vážném stavu v nemocnici je 70 lidí. Celkem provedeno 60 990 testů. Údaje jsou z 2. 4. 8:30. Informace k lokalitám na http://mapaviru.cz.

Deset na Smržovce, šestý případ v Turnově a druhý v Tanvaldě

Ve středu bylo konkrétně ve Smržovce zjištěno deset výskytů nákazy koronavirem Covid - 19. „Jedná se o osoby, které byly v kontaktu s dříve detekovanými případy. Je dobré, že se zatím nevyskytl další případ, který by nesouvisel s již podchycenou skupinou osob," uvedl již ve středu starosta Smržovky Marek Hotovec. 

Ve středu odpoledne 1. dubna byl starosta Tomáš Hocke informován o šestém případu onemocnění koronavirem v Turnově. „Zatím víme, že šestým případem je nakažená žena ročník 1963," sdělil starosta Turnova Tomáš Hocke. A doplnil, že ostatní informace a kontakty jsou zatím v šetření.

V Tanvaldě byl 31. března potvrzen druhý případ nákazy koronavirem Covid-19. „Jedná se o návaznost na první, včera detekovaný případ. Byl zjištěn trasováním. Takto lze včas vysledovat i potencionální přenašeče nákazy a odeslat je do karantény. Počet provedených testů stále stoupá a s tím stoupá i pravděpodobnost odhalení nákazy, což je pozitivní zpráva. Není potřeba propadat panice, ale je nutné dodržovat nařízená a další doporučená opatření," uvedly městské stránky.

Parkoviště pod Valdštejnem a na dalších turistických místech uzavřeno Z krizového štábu kraje

 

Ve čtvrtek 2. dubna zasedal opět krizový štáb Libereckého kraje, což bylo přesně tři týdny od jeho prvního zasedání. Jednal o opatřeních zamezení vstupu do turistických lokalit a případné rozmístění policejních hlídek, zahájení takzvané chytré karantény v Libereckém kraji (6/4) nebo rozmístění mobilních lůžek v těch domovech důchodců, kde to situace bude vyžadovat. O dalších opatřeních a odběrových místech na testy.

Na následné tiskové konferenci bylo zopakováno, že odběrová místa jsou čtyři - Liberec (stan za závorou krajské nemocnice, 7 - 19 hodin), Jablonci nad Nisou (vchod do nemocnice na oddělení ORL a ortopedie, 8 - 15 hodin), Jilemnici (stan vedle hospodářské budovy, 9 - 11 hodin) a České Lípě (stan za okresní hygienickou stanicí, 9 - 11 hodin). Na všechna místa se dostanete až po indikaci obvodním lékařem nebo hygienou! Není tedy možný vstup samoplátců bez doporučení!

V Turnově přes avízo kraje nakonec odběrové místo zřízeno nebude, ale pouze zde budou testování zde hospitalizovaní pacienti a zaměstnanci. Od čtvrtka 2. dubna byl proto upraven vstup do turnovské nemocnice, podrobněji v článku zde.


Liberecký kraj rozváží do obcí nanofiltry

Krajský úřad již do měst a obcí rozváží nanofiltry, vyrobené v posledních dnech. Tyto ochranné prostředky jsou určené pouze pro osoby z kritické infrastruktury obce. Počet takto distribuovaných nanofiltrů je vždy stanoven tak, aby vystačil na následujících deset dnů.

„Liberecký kraj poskytuje všechny nanofiltry městům a obcím v našem kraji zdarma. Nevyžadujeme ani zpětnou informaci, jak bylo s těmito ochrannými pomůckami naloženo. Vedení jednotlivých samospráv má naši plnou důvěru a věříme, že ví, kdo je nyní v bezprostředním ohrožení při výkonu svého povolání a kdo si prozatím vystačí s bavlněnou rouškou bez filtru. Ještě jednou díky všem starostkám a starostům v našem kraji za skvělou práci ve věci řešení nutných kroků k zamezení šíření koronaviru. A díky také moc HZS Libereckého kraje, která nanofiltry rozváží po celém našem kraji!," uvedl hejtman Martin Půta na svém profilu na sociální síti.

Ve čtvrtek dopoledne předali zástupci fotbalistů FC Slovan Liberec a Nadace Preciosa kraji šek v celkové hodnotě 1 200 tisíc korun, který Krajská nemocnice Liberec použije na nákup dvou nových plicních ventilátorů a dvou přístrojů na podporu dýchacích cest.

Na transparentním účtu Libereckého kraje nazvaném Veřejná sbírka Liberecký kraj sobě! Covid-19 se již sešla částka 426 tisíc. Ty kraj podle slov hejtmana Martina Půty použije právě na doplnění částky na ventilátory - jsou potřeba celkem 2 miliony korun, dále na zajištění výroby nanofiltrů a další ochranné pomůcky.

Vláda schválila prodloužení nouzového stavu do 11. května

Ústřední krizový štáb doporučil české vládě, aby požádala Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o 30 dní. Vláda s návrhem na středečním jednání souhlasila a dokonce prodloužila nouzový stav až do 11. května. S prodloužením bude muset ještě souhlasit parlament.

Od 2. dubna mohou mít otevřeno nově i prodejny domácích potřeb, musejí ale také prodávat ochranné pomůcky vhodné v době nákazy koronavirem. Vláda také souhlasila s návrhem ministra vnitra Jana Hamáčka, aby policie mohla ve stavu nouze udělovat blokové pokuty do 10 000 korun za nedodržování opatření jako je například nenošení roušek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nakažených v kraji je už 108, páté odběrové místo bude v Turnově
Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 99 osob
Liberecký kraj vyhlásil veřejnou sbírku na boj proti koronaviru
V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat
Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 68 lidí
V krajských sociálních službách stále nemají dost ochranných pomůcek
Chcete pomáhat? Přihlaste se na krizovém štábu. Spolu to zvládneme
Policisté a hasiči z kraje si převzali první dávku ochranných nanofiltrů
Nakažených v kraji je už padesát, v noci dorazily ochranné prostředky
V Libereckém kraji je už 46 nakažených, nárůst je o 12 osob
V Libereckém kraji přibylo 12 nakažených, celkem jich je už 34
Kraj začne vyrábět filtry z nanovláken. Chce je dodávat záchranářům
Liberecký kraj má 18 nakažených, jeden z domova důchodců Český Dub
Vyjádřete podporu s písní Není nutno
Policisté při kontrolách dodržování nařízení vlády přitvrdí
Policisté předali 500 respirátorů záchrance, v kraji už je 16 nakažených
Hasiči převezli zpět do České republiky téměř dvě stě lidí
Informace o koronaviru poskytne nová telefonní linka 1212
Hejtman Půta děkuje starostům v Libereckém kraji za úsilí a nasazení
V Libereckém kraji je 12 pacientů s koronavirem, nejméně z republiky
Krajští hasiči dostali stovky roušek od firmy Krasohled Liberec
Liberecký kraj kvůli koronaviru prodloužil lhůty pro žádosti o dotace
Respirátory a další ochranné prostředky rozvážejí po Libereckém kraji
Ve stavu nouze pomáhá i Diakonie Českobratrské církve evangelické
Pomoc a solidarita pro řidiče před hraničním přechodem v Harrachově
Krizový štáb kraje zasedal již poosmé, zhodnotil týdenní opatření
Vláda navyšuje úvěry, pomoc při ošetřování dostanou i OSVČ
VIDEO: Dopravu komplikují kamiony ve směru na Harrachov
Mobilní základna záchranky ve Vesci, v kraji už šestý případ koronaviru
KNL zřídila odběrové místo pro pacienty s podezřením na koronavir
MHD jezdí podle víkendových jízdních řádů, cestující musí mít roušku
V Libereckém kraji jsou roušky na veřejnosti povinné!
HZS Libereckého kraje se podílí na převozu občanů zpět do Česka
Uzavření hranic má dopady i pro návštěvníky Krkonoš
Dojde k přerušení přeshraniční osobní autobusové a vlakové dopravy

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v červnu
Na vodě jezděte jen na zelenou. Zachráníte ryby i mihule
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
04.06.: Obrazem: Fotbalová rozlučka Jozefa Kadlice v Tanvaldě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn