Na ZŠ Liberecká také rozsvítili vánoční strom

05.12.2019 10:38:42 | Autor: Patrik Fišer | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Na ZŠ Liberecká také rozsvítili vánoční strom

V neděli 1. prosince začal advent. S první adventní nedělí je na řadě místech úzce spjato rozsvěcení vánočního stromečku, Jablonec nevyjímaje. Podobnou tradici si vytvořila i ZŠ Liberecká, která svůj vánoční strom v pondělí 2. prosince rozsvítila již popáté.

K rozsvěcení stromečku zde patří i menší trhy, kde si návštěvníci mohou zakoupit vánoční ozdoby, které vyrábějí žáci školy, k mání je i něco na zub a nemůže chybět ani svařák, punč a další teplé nápoje na zahřátí. O doprovodný program se pak starají školní pěvecké sbory.

Na úvod celé akce si návštěvníci vyslechli projev zástupce ředitele Martina Chytky, po něm dostal slovo i primátor Jablonce a do nedávna také ředitel školy Jiří Čeřovský. Následně na pódiu vystoupili učitelé, kteří zazpívali vánoční píseň. Pak již byl prostor pro malé zpěváky. S koledami nejprve začali ti úplně nejmenší ze sboru Cimbálek. Po nich na pódium přišel sbor z německého Bautzenu. S tamní školou Liberecká udržuje partnerství již od roku 1999.

Následovalo ještě vystoupení sborů Rolničky a Zvoneček, ke kterým se v závěru přidali i němečtí kolegové. Protože sbory na škole existují již třicet let, byli také oceněni ti, kteří se o jejich fungování zasloužili. Pak už přišel vrchol večera, tedy samotné rozsvícení stromu. Všichni začali odpočítávat: „Deset, devět, osm, sedm, šest, pět, čtyři, tři, dva, teď!" a strom se opravdu rozsvítil. Kdo nestihl nakoupit drobnosti, nebo se chtěl zahřát, mohl ještě zamířit ke stánkům a lidé už se začali postupně rozcházet.

Celá akce se vydařila, přálo jí i počasí, návštěvníci odcházeli domů spokojení a odnášeli si s sebou trochu vánoční nálady.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Náměstí na Jablonecku o víkendu opět rozzáří vánoční stromy
ZŠ Liberecká v Jablonci zahájila školní rok až 16. září

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Upozornění pro cestující a veřejnost

Od úterý 21. ledna od 8 hodiny ranní se v jablonecké ulici Jarní přesunuje zastávka městské hromadné dopravy, a to v obou směrech. Nově ji až do odvolání najdete o 150 metrů dále v ulici Růžová u domu s číslem popisným 15. Důvodem přesunu je havárie plynovodu.

Uzavírka chodníku v jablonecké ulici SNP

Do 24. ledna budou probíhat stavební práce na chodníku ulice SNP v Jablonci nad Nisou. Důvodem je havárie podzemního vedení plynu. Oprava plynárenského vedení zabírá téměř čtyři čtvereční metry chodníku ulice SNP, dělníci tu budou pracovat do 24. ledna. Nový povrch pak chodník získá nejpozději do konce dubna tohoto roku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Třídenní fotbalová show proběhla v jablonecké hale
Jan Sýkora je opět v Jablonci
Tanvaldští koledníci získali přes 60 tisíc korun na dobrou věc
Díky milionům z krajského úřadu se opraví památky a vylepší expozice
Pralyžaři podesáté míří na zásadské závody postaru

Nejčtenější články

21.01.: Řidička za volantem usnula a zastavila se až na kruhovém objezdu
20.01.: Jablonecké městské lázně se musely uzavřít
20.01.: Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn