Na ZŠ Liberecká také rozsvítili vánoční strom

05.12.2019 10:38:42 | Autor: Patrik Fišer | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Na ZŠ Liberecká také rozsvítili vánoční strom

V neděli 1. prosince začal advent. S první adventní nedělí je na řadě místech úzce spjato rozsvěcení vánočního stromečku, Jablonec nevyjímaje. Podobnou tradici si vytvořila i ZŠ Liberecká, která svůj vánoční strom v pondělí 2. prosince rozsvítila již popáté.

K rozsvěcení stromečku zde patří i menší trhy, kde si návštěvníci mohou zakoupit vánoční ozdoby, které vyrábějí žáci školy, k mání je i něco na zub a nemůže chybět ani svařák, punč a další teplé nápoje na zahřátí. O doprovodný program se pak starají školní pěvecké sbory.

Na úvod celé akce si návštěvníci vyslechli projev zástupce ředitele Martina Chytky, po něm dostal slovo i primátor Jablonce a do nedávna také ředitel školy Jiří Čeřovský. Následně na pódiu vystoupili učitelé, kteří zazpívali vánoční píseň. Pak již byl prostor pro malé zpěváky. S koledami nejprve začali ti úplně nejmenší ze sboru Cimbálek. Po nich na pódium přišel sbor z německého Bautzenu. S tamní školou Liberecká udržuje partnerství již od roku 1999.

Následovalo ještě vystoupení sborů Rolničky a Zvoneček, ke kterým se v závěru přidali i němečtí kolegové. Protože sbory na škole existují již třicet let, byli také oceněni ti, kteří se o jejich fungování zasloužili. Pak už přišel vrchol večera, tedy samotné rozsvícení stromu. Všichni začali odpočítávat: „Deset, devět, osm, sedm, šest, pět, čtyři, tři, dva, teď!" a strom se opravdu rozsvítil. Kdo nestihl nakoupit drobnosti, nebo se chtěl zahřát, mohl ještě zamířit ke stánkům a lidé už se začali postupně rozcházet.

Celá akce se vydařila, přálo jí i počasí, návštěvníci odcházeli domů spokojení a odnášeli si s sebou trochu vánoční nálady.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Náměstí na Jablonecku o víkendu opět rozzáří vánoční stromy
ZŠ Liberecká v Jablonci zahájila školní rok až 16. září

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V pondělí 10. května otevřou infocentrum v Turnově

Po téměř 5 měsících se může v pondělí 10. května Regionální turistické informační centrum v Turnově konečně v plném rozsahu otevřít. „Těšíme se až vám představíme naši novou nabídku suvenýrů, neboť bohatý sortiment zboží infocentra byl doplněn o nové magnetky, klíčenky a přívěsky. Dále je přichystána nová kolekce suvenýrů s malovanými obrázky Turnova a Českého ráje, jako jsou například hrnečky, magnetky či záložky. V příštích dnech bude rozšířena i řada regionálních produktů, a to o mýdla a hořické trubičky s motivem Turnova a Valdštejna," sdělila za organizaci Turnovské památky a cestovní ruch Anna Chaloupecká.

Cestující se o své zůstatky na elektronických kartách nemusí obávat

Krajská společnost KORID LK je od září 2018 jediným vydavatelem a správcem elektronických peněžních prostředků na všech kartách ve veřejné dopravě. Zatímco všichni dopravci s touto změnou souhlasili a přistoupili i na vyrovnání svých závazků, společnost Witbystar (dříve BusLine a později TD BUS) i v současné době dluží KORIDu LK zhruba 3,3 milionu korun a neplní tím uzavřenou smlouvu.  „Neplnění dohody ze strany společnosti Witbystar způsobilo, že na elektronických peněženkách, které spravuje organizace KORID LK, chybí částka zhruba 3,3 milionu korun. Cestující samozřejmě o své peníze nepřijdou. Witbystar dostal Liberecký kraj do takové situace, že v případě poklesu zůstatku na účtu elektronických peněženek by kraj musel pokrýt chybějící částku z vlastního rozpočtu. Je to jedna z variant, kterou by musela odsouhlasit rada kraje. Nyní musíme situaci i nadále sledovat," uvedl statutární náměstek hejtmana Jan Sviták.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Májový jarmark v Jilemnici bude, ale bez kulturního programu
Okolo rozhledny Štěpánka přes Bílou skálu až za Járou Cimrmanem
Nadšenci z Jablonecka a Liberecka vybudovali nová místa pro setkávání
V Libereckém kraji je vyočkováno už 139 tisíc dávek vakcíny
Od 10. května se rozvolní protiepidemická opatření i v dalších krajích

Nejčtenější články

07.05.: K ochraně školek v Jablonci se spojily obě bezpečnostní složky
06.05.: Jablonec nezavírá oči nad problémovými skupinami mladistvých
07.05.: V Jablonci se střetla tramvaj s osobním autem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn