Na závěr soustředění se generálka vydařila

02.02.2019 09:08:59 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na závěr soustředění se generálka vydařila

Měla to být generálka s čínským soupeřem, v jehož středu měla hrát taková jména jako Argentinci Javier Mascherano či Lavezzi, ale tito borci nakonec nenastoupili. I bez nich se ale náš soupeř od úvodních minut prezentoval několika tvrdšími zákroky. Jablonec byl i tak více u míče a po celý zápas kontroloval hru.

FK Jablonec - Hebei China Fortune 2:0 (1:0)

Také Petr Rada pojal zápas hodně přípravně, poslal do každé půle jinou sestavu:

I. poločas: Hanuš - Holeš, Kubista, Břečka, Sobol - Pleštil, Fábry, Hübschman, Kratochvíl, Acosta - Chramosta.
II. poločas: Hanuš - Holeš, Kubista, Břečka, Vatajelu - Acosta (75. Peřina), Považanec, Kratochvíl, Breda, Jovović - Doležal.

Zápas měl poměrně jednoznačný průběh, hrálo se za všeobecné převahy jabloneckého týmu, který byl brankově až příliš nevýrazný. Hned první šance FK byla i gólová. Přesně po čtvrthodině hry našel dlouhým křížným pasem Sobol Holeše, jeho povedený centr se dostal k Pleštilovi a ten zkušeným přehozením gólmana poslal Jablonec do vedení 1:0. Ve 32. minutě zatáhl míč po levé straně Sobol, jeho následná přihrávka pod sebe našla přesně Acostu, ten ale střelou z první těsně minul branku Hebeie. Do poločasu se Jablonečtí ocitli ještě ve dvou dobrých příležitostech, první z nich vznikla po přiťuknutí Acosty k Sobolovi, ale jeho pokus stačili obránci srazit na roh. Po něm šel do vápna soupeře podruhé vrácený centr, po kterém Břečka rozezvonil břevno!

Také druhý poločas začal aktivitou Jabloneckých a územní převahou. V 52. minutě se Radův tým dočkal navýšení skóre. Z levé strany si tentokrát navedl míč do vápna soupeře Kratochvíl, pálil tvrdě a s jeho mírně tečovanou střelou měl brankář Hebeie značné problémy, míč stačil vyrazit jen do strany, odkud Acosta uklidil míč bezpečně pod břevno na 2:0. Po druhé brance se Hebei na chvíli usadila na polovině Jablonce, ale jejich převaha neměla dlouhé trvání. Hanuš za celý zápas příliš práce neměl.

V závěrečné části se dostalo i na sérii jabloneckých rohových kopů, ale z několika střeleckých pokusů se neurodilo, a tak zůstalo skóre zápasu na jisté výhře jabloneckého týmu.

Branky: 15. Pleštil, 52. Acosta.

Po návratu z Portugalska ještě Radovi hoši potrénují a v pátek se už představí v úvodním jarním ligovém utkání v Olomouci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

S Dány si FK Jablonec poradil
Atlantic Cup: V úvodu plichta Jablonce s bonusem
Bogdan Vatajelu přichází do Jablonce na hostování
Novinky FK Jablonec před soustředěním v Portugalsku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2019
Obrazem: Dětský karneval v Kokoníně
Mladší žactvo bojovalo o tituly přeborníků Liberecka
Senzační zlato štafety atletek LIAZU
V centru Liberce hořel autobus

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT