Na závěr soustředění se generálka vydařila

02.02.2019 09:08:59 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na závěr soustředění se generálka vydařila

Měla to být generálka s čínským soupeřem, v jehož středu měla hrát taková jména jako Argentinci Javier Mascherano či Lavezzi, ale tito borci nakonec nenastoupili. I bez nich se ale náš soupeř od úvodních minut prezentoval několika tvrdšími zákroky. Jablonec byl i tak více u míče a po celý zápas kontroloval hru.

FK Jablonec - Hebei China Fortune 2:0 (1:0)

Také Petr Rada pojal zápas hodně přípravně, poslal do každé půle jinou sestavu:

I. poločas: Hanuš - Holeš, Kubista, Břečka, Sobol - Pleštil, Fábry, Hübschman, Kratochvíl, Acosta - Chramosta.
II. poločas: Hanuš - Holeš, Kubista, Břečka, Vatajelu - Acosta (75. Peřina), Považanec, Kratochvíl, Breda, Jovović - Doležal.

Zápas měl poměrně jednoznačný průběh, hrálo se za všeobecné převahy jabloneckého týmu, který byl brankově až příliš nevýrazný. Hned první šance FK byla i gólová. Přesně po čtvrthodině hry našel dlouhým křížným pasem Sobol Holeše, jeho povedený centr se dostal k Pleštilovi a ten zkušeným přehozením gólmana poslal Jablonec do vedení 1:0. Ve 32. minutě zatáhl míč po levé straně Sobol, jeho následná přihrávka pod sebe našla přesně Acostu, ten ale střelou z první těsně minul branku Hebeie. Do poločasu se Jablonečtí ocitli ještě ve dvou dobrých příležitostech, první z nich vznikla po přiťuknutí Acosty k Sobolovi, ale jeho pokus stačili obránci srazit na roh. Po něm šel do vápna soupeře podruhé vrácený centr, po kterém Břečka rozezvonil břevno!

Také druhý poločas začal aktivitou Jabloneckých a územní převahou. V 52. minutě se Radův tým dočkal navýšení skóre. Z levé strany si tentokrát navedl míč do vápna soupeře Kratochvíl, pálil tvrdě a s jeho mírně tečovanou střelou měl brankář Hebeie značné problémy, míč stačil vyrazit jen do strany, odkud Acosta uklidil míč bezpečně pod břevno na 2:0. Po druhé brance se Hebei na chvíli usadila na polovině Jablonce, ale jejich převaha neměla dlouhé trvání. Hanuš za celý zápas příliš práce neměl.

V závěrečné části se dostalo i na sérii jabloneckých rohových kopů, ale z několika střeleckých pokusů se neurodilo, a tak zůstalo skóre zápasu na jisté výhře jabloneckého týmu.

Branky: 15. Pleštil, 52. Acosta.

Po návratu z Portugalska ještě Radovi hoši potrénují a v pátek se už představí v úvodním jarním ligovém utkání v Olomouci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

S Dány si FK Jablonec poradil
Atlantic Cup: V úvodu plichta Jablonce s bonusem
Bogdan Vatajelu přichází do Jablonce na hostování
Novinky FK Jablonec před soustředěním v Portugalsku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Evropští odborníci na ochranu alejí se sjedou do Liberce

Pátý ročník mezinárodní konference Aleje 2019 bude koncem dubna hostit zástupce ministerstva životního prostředí, silničáře a úředníky za účasti odborníků z celé Evropy. Diskutovat budou o systematické ochraně a obnově alejí v krajině. Konferenci pořádá spolek Arnika ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a polskou organizací Fundacja Ekorozwoju. Cyklus přednášek odstartuje 25. dubna na Krajském úřadu Libereckého kraje. Přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí, krajského úřadu, správy a údržby silnic a odborníci na ochranu stromů. O své zkušenosti s obnovou, ochranou a údržbou alejí se podělí i zahraniční hosté z Francie, Německa, Polska, Ruska a Švédska.

Nominovat nejlepší Památku kraje můžete do konce dubna

Už jen do 30. dubna mohou lidé nominovat stavby do soutěže Památka roku 2018 Libereckého kraje. Cílem klání, které Liberecký kraj pořádá poprvé, je ocenit nejlepší obnovu nemovité kulturní památky. Podmínkou účasti v soutěži je dokončení obnovy nemovité kulturní památky v kalendářním roce nebo etapě obnovy a zároveň musí být dodržen minimální vlastní podíl vlastníka na obnově ve výši 50 000 korun. Podrobnosti v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče
Policie hledá svědky nehody v Nové Vsi, při níž srazili kočárek s dítětem
Liberec uvítá volejbalové superveterány na Svijany cupu 2019
Pod Ještědem hořelo kvůli nedopalku cigarety, hasiči zasahují i jinde
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2018 získalo devět osobností

Nejčtenější články

21.04.: Místo odpalu ohňostroje na jablonecké přehradě se mění
22.04.: Vlak narazil před Železným Brodem do stromu
21.04.: V anketě Dřevěná stavba 2019 uspěla hřiště z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT