Na výměnu kotle lze získat dotaci z EU

15.12.2015 07:46:28 | Autor: mh | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Na výměnu kotle lze získat dotaci z EU

Snížit znečištění ovzduší a zlepšit jeho kvalitu je hlavním smyslem kotlíkové dotace z prostředků Evropské unie, kterou vyhlásí na přelomu let 2015 - 2016 Liberecký kraj. O tom, jak ji získat, bude pojednávat seminář pro žadatele v pondělí 21. prosince od 16 hodin ve velkém sále jablonecké radnice.

Dotační program by měl Liberecký kraj vyhlásit na přelomu tohoto a příštího roku. „O dotaci mohou měsíc po vyhlášení výzvy písemně žádat vlastníci rodinných domů. Přidělená alokace je ve výši 140 milionů korun, což odpovídá minimální výměně 940 kotlů," upozornil náměstek jabloneckého primátora Lukáš Pleticha.

„Ten, kdo chce požádat o kotlíkovou dotaci, měl by být majitelem kotle na pevná paliva s ručním přikládáním, který chce vyměnit za tepelné čerpadlo, kotel na pevná paliva nebo plynový kondenzační kotel," řekl Michael Otta, vedoucí Odboru regionálního rozvoje a evropských projektů Krajského úřadu LK. S výměnou úzce souvisí také instalace solárně-termických soustav pro přitápění nebo přípravu TUV a realizace „mikro" energetických opatření. Dotaci nelze poskytnout na výměnu kamen a krbů. „Výše dotace se bude pohybovat kolem 70 % způsobilých výdajů z maximální částky 150 tisíc korun, přičemž výdaje jsou způsobilé již od 15. července letošního roku," dodal Otta.

Bližší informace ke kotlíkovým dotacím poskytne Oddělení řízení grantových schémat Odboru regionálního rozvoje a evropských projektů KU LK, tel. 485 226 linky 574, 344, 653, mail: kotliky@kraj-lbc.cz. Na webových stránkách http://regionalni-rozvoj.kraj-lbc.cz/page1620/kotlikove-dotace jsou zveřejněné požadované dokumenty, informace o seminářích, seznam podporovaných výrobků a energetických specialistů, zvýhodněné oblasti MŽP, seznam „mikro" energetických opatření, informace k vyhlášení programu, atd.

Typ nově pořízeného kotle - ze seznamu podporovaných zařízení schválených SFŽP

% výše dotace

kotel výhradně na uhlí

70 %

kombinovaný kotel (uhlí + biomasa), plynový kotel

75 %

kotel výhradně na biomasu a tepelná čerpadla

80 %

zvýhodněné oblasti se zhoršenou kvalitou ovzduší, které stanovilo Ministerstvo životního prostředí (příloha č. 1 závazných pokynů)

+ 5 % ke všem

typům zdrojů tepla

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj má získat na „kotlíkové dotace“ přes 140 milionů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mistr tesař ctí ducha historie i při stavbě nových domů
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babylonu
Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci
Výlet z Hodkovic na Javorník: oběd v sudu, svačina u kamenného stolu
Plavecký bazén v Jablonci potřebuje novou vzduchotechniku

Nejčtenější články

18.09.: Nejdříve naděje, potom debakl
18.09.: KAM ZA SPORTEM: 19. 9. – 20. 9. 2020
19.09.: Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn