Na výměnu kotle lze získat dotaci z EU

15.12.2015 07:46:28 | Autor: mh | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Na výměnu kotle lze získat dotaci z EU

Snížit znečištění ovzduší a zlepšit jeho kvalitu je hlavním smyslem kotlíkové dotace z prostředků Evropské unie, kterou vyhlásí na přelomu let 2015 - 2016 Liberecký kraj. O tom, jak ji získat, bude pojednávat seminář pro žadatele v pondělí 21. prosince od 16 hodin ve velkém sále jablonecké radnice.

Dotační program by měl Liberecký kraj vyhlásit na přelomu tohoto a příštího roku. „O dotaci mohou měsíc po vyhlášení výzvy písemně žádat vlastníci rodinných domů. Přidělená alokace je ve výši 140 milionů korun, což odpovídá minimální výměně 940 kotlů," upozornil náměstek jabloneckého primátora Lukáš Pleticha.

„Ten, kdo chce požádat o kotlíkovou dotaci, měl by být majitelem kotle na pevná paliva s ručním přikládáním, který chce vyměnit za tepelné čerpadlo, kotel na pevná paliva nebo plynový kondenzační kotel," řekl Michael Otta, vedoucí Odboru regionálního rozvoje a evropských projektů Krajského úřadu LK. S výměnou úzce souvisí také instalace solárně-termických soustav pro přitápění nebo přípravu TUV a realizace „mikro" energetických opatření. Dotaci nelze poskytnout na výměnu kamen a krbů. „Výše dotace se bude pohybovat kolem 70 % způsobilých výdajů z maximální částky 150 tisíc korun, přičemž výdaje jsou způsobilé již od 15. července letošního roku," dodal Otta.

Bližší informace ke kotlíkovým dotacím poskytne Oddělení řízení grantových schémat Odboru regionálního rozvoje a evropských projektů KU LK, tel. 485 226 linky 574, 344, 653, mail: kotliky@kraj-lbc.cz. Na webových stránkách http://regionalni-rozvoj.kraj-lbc.cz/page1620/kotlikove-dotace jsou zveřejněné požadované dokumenty, informace o seminářích, seznam podporovaných výrobků a energetických specialistů, zvýhodněné oblasti MŽP, seznam „mikro" energetických opatření, informace k vyhlášení programu, atd.

Typ nově pořízeného kotle - ze seznamu podporovaných zařízení schválených SFŽP

% výše dotace

kotel výhradně na uhlí

70 %

kombinovaný kotel (uhlí + biomasa), plynový kotel

75 %

kotel výhradně na biomasu a tepelná čerpadla

80 %

zvýhodněné oblasti se zhoršenou kvalitou ovzduší, které stanovilo Ministerstvo životního prostředí (příloha č. 1 závazných pokynů)

+ 5 % ke všem

typům zdrojů tepla

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj má získat na „kotlíkové dotace“ přes 140 milionů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Vrchol Sněžky je z polské strany uzavřen

Vítr, který v posledních dnech bičoval Sněžku, poničil objekt polské meteostanice a protože předpověď počasí slibuje nadále silný vítr, tak ředitel polského Krkonošského národního parku (KPN) na výzvu pracovníků meteostanice (IMGW) uzavřel všechny výstupové cesty na Sněžku z polské strany. Toto radikální řešení přijal tamní ředitel parku vzhledem k situaci, že hrozí reálné riziko rozlomení části střechy meteostanice. Zákaz vstupu na vrchol Sněžky platí až do odvolání. Další informace

V budově v Komenského ulici v Jablonci nepojede výtah

Od 17. února se bude v jablonecké magistrátní budově v ulici Komenského opravovat výtah. Mimo provoz bude do středy 19. února. „V budově není jiný výtah, občanům bude k dispozici pouze schodiště. Vozíčkáře, imobilní a hůře pohyblivé občany i klienty s dětskými kočárky tedy prosíme, aby ke své únorové návštěvě agend odboru správního zvolili náhradní termín v některém z jiných úředních dnů," řekl Petr Karlovský, vedoucí odboru správního jabloneckého magistrátu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
V Bedřichově vyroste nové dětské hřiště, díky účastníkům padesátky
XIV. Reprezentační ples jabloneckého divadla s noblesou a vkusem
Natěrač přijede pobavit diváky v Josefově Dole
Výrobci skla a bižuterie se představili na veletrhu Holiday World 2020

Nejčtenější články

17.02.: FOTO: Pětadvacátý ročník smržovských Lyžníků se vydařil
17.02.: XIV. Reprezentační ples jabloneckého divadla s noblesou a vkusem
16.02.: VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn