Na Vasově běhu: Smutná třetí, Šrail 60 kilometrů v úniku

06.03.2018 12:22:59 | Autor: Bauer Ski team, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na Vasově běhu: Smutná třetí, Šrail 60 kilometrů v úniku

O výraznou českou stopu v nejslavnějším dálkovém běhu na lyžích se postaral tým Lukáše Bauera. Kateřina Smutná vybojovala na Vasově běhu třetí místo a dokázala porazit svou největší soupeřku v celkovém hodnocení seriálu Visma Ski Classics. Jan Šrail zase strávil téměř 60 kilometrů v úniku v čele slavného závodu. Nejlepším mužem Bauer Ski Teamu v cíli byl 24. Ilja Černousov.

Jablonecká Kateřina Smutná bojovala s 90 kilometrovou tratí na pozicích zajišťujících stupně vítězů po celou dobu závodu. Už v jeho polovině odjela vedoucí ženě seriálu Brittě Johanssonové-Norgrenové a pak se držela ve dvojici s jinou Švédkou, Linou Korsgrenovou. Ta ale všem ženám nakonec ujela a v domácím prostředí vybojovala vítězství. „Asi 30 kilometrů před cílem jsem dostala křeče do stehen, tam mi Lina poodjela. Jela opravdu dobře a vítězství si zasloužila," uznala po dojezdu Smutná, která si pohlídala třetí pozici za Astrid Slindovou. „Já jsem před startem říkala, že bych chtěla být na pódiu, což dopadlo, takže jsem spokojená. Teď jsem teda momentálně mrtvá. Jsem spokojená, ale ráda, že žiju," usmívala se v cíli nejlepší Češka.

52773/prev_1520336024_smutna_vasaloppet.jpg<br />Autor: Bauer Ski team Kateřina Smutná za sebou nechala Norgrenovou o čtyři minuty a dokázala tak svou největší soupeřku v boji o celkové prvenství v seriálu Visma Ski Classics porazit podruhé za sebou, když ji minulý víkend předčila i v 30km generálce na Vasův běh. „Její ztráta je samozřejmě překvapením. Každý čekal, že tady vyhraje, muselo to pro ni být těžké. Já jsem s ní během závodu chvíli jela, ale přišlo mi, že není tak živá, tak jsem šla před ní. Za chvíli jsem se ohlédla a zjistila, že za mnou není. Bylo to překvapení, ale Vasák je tak těžký a dlouhý závod, že člověk nikdy neví, co se může stát. Proto jsem s třetím místem fakt spokojená."

Velkou radost českým fanouškům dělal celé tři hodiny v úniku jedoucí Jan Šrail, který se od zbytku startovního pole odpoutal hned po startu společně s Norem Thelem a postupně si vypracovali až šestiminutový náskok. Český závodník ze Šumavy dokázal vyhrát obě sprinterské prémie a nesmazatelně se zapsal mezi hrdiny 94. ročníku slavného Vasova běhu. „Plán to úplně nebyl, ale po startu jsem se dostal dopředu a po prvním stoupání jsme měli s Thelem náskok nějakých 100 metrů, tak jsme se domluvili, že to zkusíme a pojedeme. Já jsem si říkal, že do toho dám maximum a pomůžu tak týmu body z těch prémií," líčil jeden z hrdinů dne v cíli.

Jan Šrail začal ztrácet až po 58 kilometrech, kdy mu ve stoupání odjel jeho parťák z úniku Thele a poté ho dostihlo i hlavní pole, které nakonec pohltilo také norského závodníka. „Já mu už na 50. kilometru říkal, že toho začínám mít dost, tak jsme se domluvili, že společně dojedeme ještě na další prémii. Pak mě to ve stoupání setlo a už to nešlo vrátit. Ve mně je ale obrovská radost, protože jsem takový průběh nečekal a tohle závodění mě baví daleko víc. Takže pro mě úplně super!"

52773/prev_1520336222_srail_vasaloppet_2.jpg<br />Autor: Bauer Ski team Nadšený ze Šrailova výkonu byl i jeho týmový parťák a šéf Lukáš Bauer, který ocenil zejména jeho odvahu. „Honza předvedl výjimečný výkon, dnes asi vůbec nejvýraznější. To, jakou dobu strávil v úniku, a že k tomu ještě vyhrál prémie, je prostě skvělý! Mně se na tom líbí, že se toho nebál a šel do rizika."

Bauer měl radost také z výkonu obou žen, třetí Smutné a osmé Roxane Lacroixové. Nejlepším mužem Bauerova týmu byl v cíli Rus Ilja Černousov, který doběhl na 24. místě, 45. byl Alexis Jeannerod, 57. Lukáš Bauer a hrdina z úniku Jan Šrail dokončil Vasův běh na 64. pozici. „Za mě vládne spokojenost. Katka sice chtěla vyhrát, zvlášť poté co tu výborně zaběhla Tjejvasan, ale třetí místo na takhle těžkém a dlouhém závodě je super! Roxane skončila do desátého místa, to je skvělá premiéra na Vasáku. Trochu smutný je tu Ilja, který chtěl po loňském šestém místě víc, ale myslím, že zajel dobrý výsledek. I s ohledem na to, že Vasák je prostě krutý. Honza předvedl výjimečný výkon a premiéru se ctí zvládl Alexis. Pro mě osobně to bylo hodně náročné, měl jsem dvě velké krize, když jsem dvakrát nezvládl občerstvení. Tři kilometry před cílem navíc přede mnou upadnul závodník, do kterého jsem najel a poroučel jsem se k zemi," uzavírá Bauer.

Jablonecký lyžař Stanislav Řezáč dojel na krásném sedmém místě! Další zastávkou pro jeho tým bude 17. března Birkebeinerrennet.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kateřina Smutná stříbrná na Jizerské 50
Kateřina Smutná: Chci útočit na vítězství!
Kateřina Smutná opět druhá v závodě Toblach-Cortina
Černousov slaví vítězství, Smutná dojela druhá
Skvělý start Bauer Ski Teamu do seriálu Visma Ski Classics

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V České Lípě a Liberci se konají Dny duševního zdraví

Jak spolupracovat při řešení problematiky osob s duševním zdravím bude hlavním tématem workshopu v rámci Dnů duševního zdraví. Akci pořádá Krajská koordinační skupina pro implementaci reformy psychiatrické péče v Libereckém kraji. Setkání proběhne při příležitosti 25. výročí činnosti FOKUSu Liberec o. p. s. dne 19. září v České Lípě a 10. října 2018 v Liberci.

110 let tradiční české hračky aneb Pojďme si hrát

Ve dnech 16. září až 21. října proběhne v městském muzeu Lomnice nad Popelkou výstava nazvaná 110 let tradiční české hračky aneb Pojďme si hrát, která zmapuje historii firem Schowanek, Tofa a Detoa z Albrechtic. Kompletní pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonecký magistrát může lépe komunikovat s neslyšícími
Jak se chovat při setkání s cizím člověkem poradila dětem policistka
Všemodelářská výstava proběhne na výstavišti
Nový územní plán v Janově se týká i kapličky v Hraběticích
Železný Brod padl ve Višňové

Nejčtenější články

16.09.: Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů
16.09.: Desenští dobrovolní muzikanti zahráli a zazpívali seniorům v Tanvaldě
17.09.: Při Běhu naděje v Jiřetíně vybrali pro nemocné děti 79 tisíc

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT