Na Tanvaldském Špičáku hoří les. Přijelo 16 jednotek, pomáhá i vrtulník

08.05.2019 19:44:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Albrechtice v Jizerských horách,Jizerské hory

Na Tanvaldském Špičáku hoří les. Přijelo 16 jednotek, pomáhá i vrtulník

Aktualizováno o nové fotografie a info hasičů: Extrémně náročný zásah absolvují ve sváteční středu 8. května hasiči na Tanvaldském Špičáku. V 15.39 zde byl ohlášen lesní požár, který se kvůli silnému větru rychle rozšířil. Požár zasáhl mladý lesní porost (stromy výšky 6-8 metrů) v těžko přístupném strmém svahu. Odhad plochy 600x 200 metrů.

„Přes OPIS GŘ HZS ČR byl vyžádán na místo vrtulník pro letecké hašení. S hrázným bylo domluveno, že si vrtulník s bambivakem bude vodu nabírat sám z vodní nádrže Souš. Jelikož byl dolet pro hasební látku poměrně daleko, po třech shozech začali hasiči zřizovat čerpací stanoviště pro vrtulník pod sjezdovou. Sem byly povolány jednotky předurčené právě pro plnění bambivaku. Hasiči mají nasazeno pět vodních proudů, vodu dopravují kyvadlově, čerpací stanoviště mají u řeky Kamenice," sdělila za HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová. Požár lesa na Tanvaldském Špičáku<br />Autor: HZS Libereckého kraje, územní odbor Jablonec nad Nisou

Na místo bylo během odpoledne postupně povoláno 16 jednotek včetně chemického a protiplynového kontejneru z Liberce, ve kterém je zařízení na plnění tlakových lahví. Hasiči musejí kvůli zakouření zasahovat v dýchací technice, a proto potřebují dostatek vzduchu. Vyhlášen byl 3. stupeň požárního poplachu.

„Úspěšnost hasebních prací stále komplikuje silný vítr, hasiči předpokládají, že půjde o dlouhotrvající zásah," dodala Štrauchová.

Doplnění: V 18.49 hlásil velitel zásahu lokalizaci, to znamená, že se podařilo zabránit dalšímu šíření.

Doplnění 21.00:

Všechny jednotky jsou stále na místě a dohašují skrytá ohniska. Vrtulník provedl celkem 14 shozů, nakonec veškerou hasební látku nabíral ze Souše. Hasiči odhadují, že zásah bude probíhat zhruba ještě 2 hodiny. Hasiči pracují v náročném terénu s převýšením 120 metrů.  

Požár lesa na Tanvaldském Špičáku<br />Autor: Jiří MacekAktualizace čtvrtek 9. května:

V časných ranních hodinách museli hasiči k požáru lesa na Špičáku ještě jednou. Opětovné rozhoření několika ohnisek jim bylo ohlášeno ve 4.15. Protože lesní požáry vyžadují vždy dostatek hasební látky, povoláno bylo nakonec pět jednotek. „V 7.00 došlo k vystřídání směn, v 7.41 bylo již dohašeno a nic nenasvědčovalo tomu, že by se požár mohl znovu rozhořet. Nicméně jednotky každé 2 hodiny provádějí monitoring," dodala Štrauchová.

V pátek v 9.00 dojde za účasti Policie ČR k došetření. S největší pravděpodobností byla příčinou manipulace s otevřeným ohněm. Upřesněna bude také výše škody, která je zatím odhadována na 500 tisíc korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hořela skládka v Košťálově
Z pohledu hasičů proběhly čarodějnice v Libereckém kraji klidně
Při požáru na Riegrově stezce pomáhal i vrtulník s bambivakem
Pod Ještědem hořelo kvůli nedopalku cigarety, hasiči zasahují i jinde
Při požáru domu na Smržovce hasiči zachraňovali muže po žebříku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 24 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kvůli podloží se protáhne oprava Žižkovy ulice v Jilemnici

Oprava Žižkovy ulice v Jilemnici, na níž se finančně podílí Liberecký kraj, se možná prodraží. V průběhu rekonstrukce se totiž mimo jiné zjistilo, že pod povrchem silnice je podloží, které není stabilní. Částka za opravu se má zvýšit o 2,1 milionu korun včetně DPH. Opravy měly být hotovy do konce letošního září, vyžádají si však prodloužení termínu dokončení o 20 dní, do druhé poloviny října. Více podrobností na Našem Pojizeří

Chodník z Růžové hory na Sněžku je s omezením otevřen

Od pátku 19. července od 14 hodin bude otevřený chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku od Traverzu nahoru. Práce na opravách budou pokračovat v místech, kde je možné cestáře s opatrností bokem obejít. Další omezení bude v září kvůli štětování v nejnižším úseku, jak aktuálně informovala Správa KRNAP. Více o letních opravách cest v Krkonoších


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozeschlé varhany přinutily organizátory koncert přesunout
Oprava lávky Rádlo omezí dopravu z Jablonce na Prahu
Na Spartě zasloužená prohra Jablonce
Popatnácté Jizerku oživí Anenská sklářská slavnost
Obrazem: Přípravné utkání FK Velké Hamry - FK Jablonec U19

Nejčtenější články

19.07.: Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 19. až 21. července
20.07.: Obhájí Tomáš Slavík vítězství ve finále JBC 4X Revelations?
20.07.: Areál firmy Kitl ožil díky ochutnávkám a křtu knihy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn