Na Tanvaldském Špičáku hoří les. Přijelo 16 jednotek, pomáhá i vrtulník

08.05.2019 19:44:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Albrechtice v Jizerských horách,Jizerské hory

Na Tanvaldském Špičáku hoří les. Přijelo 16 jednotek, pomáhá i vrtulník

Aktualizováno o nové fotografie a info hasičů: Extrémně náročný zásah absolvují ve sváteční středu 8. května hasiči na Tanvaldském Špičáku. V 15.39 zde byl ohlášen lesní požár, který se kvůli silnému větru rychle rozšířil. Požár zasáhl mladý lesní porost (stromy výšky 6-8 metrů) v těžko přístupném strmém svahu. Odhad plochy 600x 200 metrů.

„Přes OPIS GŘ HZS ČR byl vyžádán na místo vrtulník pro letecké hašení. S hrázným bylo domluveno, že si vrtulník s bambivakem bude vodu nabírat sám z vodní nádrže Souš. Jelikož byl dolet pro hasební látku poměrně daleko, po třech shozech začali hasiči zřizovat čerpací stanoviště pro vrtulník pod sjezdovou. Sem byly povolány jednotky předurčené právě pro plnění bambivaku. Hasiči mají nasazeno pět vodních proudů, vodu dopravují kyvadlově, čerpací stanoviště mají u řeky Kamenice," sdělila za HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová. Požár lesa na Tanvaldském Špičáku<br />Autor: HZS Libereckého kraje, územní odbor Jablonec nad Nisou

Na místo bylo během odpoledne postupně povoláno 16 jednotek včetně chemického a protiplynového kontejneru z Liberce, ve kterém je zařízení na plnění tlakových lahví. Hasiči musejí kvůli zakouření zasahovat v dýchací technice, a proto potřebují dostatek vzduchu. Vyhlášen byl 3. stupeň požárního poplachu.

„Úspěšnost hasebních prací stále komplikuje silný vítr, hasiči předpokládají, že půjde o dlouhotrvající zásah," dodala Štrauchová.

Doplnění: V 18.49 hlásil velitel zásahu lokalizaci, to znamená, že se podařilo zabránit dalšímu šíření.

Doplnění 21.00:

Všechny jednotky jsou stále na místě a dohašují skrytá ohniska. Vrtulník provedl celkem 14 shozů, nakonec veškerou hasební látku nabíral ze Souše. Hasiči odhadují, že zásah bude probíhat zhruba ještě 2 hodiny. Hasiči pracují v náročném terénu s převýšením 120 metrů.  

Požár lesa na Tanvaldském Špičáku<br />Autor: Jiří MacekAktualizace čtvrtek 9. května:

V časných ranních hodinách museli hasiči k požáru lesa na Špičáku ještě jednou. Opětovné rozhoření několika ohnisek jim bylo ohlášeno ve 4.15. Protože lesní požáry vyžadují vždy dostatek hasební látky, povoláno bylo nakonec pět jednotek. „V 7.00 došlo k vystřídání směn, v 7.41 bylo již dohašeno a nic nenasvědčovalo tomu, že by se požár mohl znovu rozhořet. Nicméně jednotky každé 2 hodiny provádějí monitoring," dodala Štrauchová.

V pátek v 9.00 dojde za účasti Policie ČR k došetření. S největší pravděpodobností byla příčinou manipulace s otevřeným ohněm. Upřesněna bude také výše škody, která je zatím odhadována na 500 tisíc korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hořela skládka v Košťálově
Z pohledu hasičů proběhly čarodějnice v Libereckém kraji klidně
Při požáru na Riegrově stezce pomáhal i vrtulník s bambivakem
Pod Ještědem hořelo kvůli nedopalku cigarety, hasiči zasahují i jinde
Při požáru domu na Smržovce hasiči zachraňovali muže po žebříku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 24 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Občané Vysokého nad Jizerou se budou moci zeptat přímo hejtmana

Hejtman Martin Půta pokračuje ve svých pravidelných cestách po kraji. Ve středu 13. listopadu zavítá do Vysokého nad Jizerou. Hejtmanský den začne setkáním se starostkou Lucií Strnádkovou, která provede Martina Půtu celým programem. Ten zakončí tradiční beseda s občany. Další informace na Našem Pojizeří

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Travesti show Techtle Mechtle a Kočky se představí v novém pořadu
S finalistkami Miss Czech Republic představili korunku kněžny Libuše
Hejtman a ředitel HZS ocenili reprezentanty hasičských sportů
Béčko FK Jablonec: Na závěr podzimu potvrzení vedení v ČFL
Otevřeli nový podnik v bývalé Jizeře v Jablonci

Nejčtenější články

12.11.: Otevřeli nový podnik v bývalé Jizeře v Jablonci
10.11.: Tak snad už to Radovi došlo
10.11.: Domov důchodců Jablonecké Paseky má nového ředitele

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn